وقت سفارت سوئد2019-10-30T22:19:32+03:30

وقت سفارت سوئد

آژانس مسافرتی بال من تراول به همراه وکلای مهاجرت در موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام، ضمن داشتن سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای سوئد (ویزای تحصیلی، ویزای کارآفرینی، ویزای سرمایه گذاری و سایر خدمات اقامتی) می تواند در این مسیر شما عزیزان را یاری نماید.

وقت سفارت سوئد - ویزای سوئد

وقت سفارت سوئد را به همراه تخفیف دریافت کنید…

تخفیف بگیرید

سفر به سوئد

تعیین وقت ملاقات نخستین مرحله اخذ ویزای سوئد است. سفارت سوئد جهت اعطای ویزای سوئد بدون استفاده از خدمات شرکتهای واسط نظیر VFS Global یا BLS و… از طریق سفارت مستقر در تهران نسبت به صدور ویزا اقدام می نماید.

وقت سفارت سوئد را تنها می توان بصورت آنلاین گرفت و طبق اعلام سفارت سوئد در تهران پس از تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۱۸ تمام کسانی که قصد مراجعه به بخش ویزا و اقامت سوئد را دارند هم می بایست از قبل از طریق این لینک و با تکمیل فرم موجود در این صفحه وقت بگیرند.

مراحل تعیین وقت سفارت سوئد

متقاضیان جهت تعیین وقت سفارت می‌بایست ابتدا در سایت رسمی سفارت سوئد به این لینک مراجعه و اطلاعات خود را ثبت نمائید :

پس از آن و با طی نمودن مراحل ذیل می توانید نسبت به تعیین وقت ملاقات آنلاین اقدام نمائید:

 • پس از ورود به صفحه فوق، اسکرول کرده و گزینه  VISITING SWEDEN FROM IRAN را انتخاب کنید.

 • در صفحه باز شده گزینه Book an appointment را انتخاب کنید.

 • اطلاعات می بایست به زبان انگلیسی و یا سوئدی وارد شود.

 • باکسهای ستاره دار حتما بایستی تکمیل شوند.

 • هنگام ورود ایمیل دقت نمائید، چراکه جهت اطلاع رسانی از این پس پل ارتباطی بین شما و سفارت خواهد بود.

 • ایجاد حساب کاربری انحصاری و ورود به آن

 • دریافت ایمیل تائیدیه حساب کاربری همراه با یک یوزر نیم و پسورد و لینک ورود به آن جهت ادامه فرآیند.ضمناً برای تکمیل هر صفحه ۵/۱ ساعت فرصت دارید.

 • تکمیل فرم درخواست ویزا (حتماً باید به زبان انگلیسی یا سوئدی تکمیل شود)

 • هنگام تکمیل فرم مشخصات سفارت سوئد سوالات بسیاری نظیر مشخصات پدر و مادر، خواهر و برادر و تعداد فرزندان و… پرسیده می شود. بنابراین پیش از تکمیل فرم جهت دریافت وقت سفارت سوئد این اطلاعات را در دسترس داشته باشید. فرم نمونه را می توانید از لینک زیر دریافت نمائید.

 • مشخص کردن روز و ساعت وقت ملاقات سفارت سوئد

 • پرداخت هزینه انگشت نگاری (بایومتریک) طبق آخرین آپدیت سفارت که در فرم پیوست آمده است.

 • در پایان یک فرم که حاوی رسید پرداخت و وقت تعیین شده برای شما می باشد، صادر خواهد شد.نمونه این فرم را می توانید در لینک زیر ببینید.

نکات ضروری در حین تکمیل فرایند اخذ وقت سفارت سوئد

در صورتیکه به هر دلیل عملیات اخذ وقت سفارت سوئد ناتام بماند، تا ۴۸ ساعت به اطلاعات قبلی دسترسی خواهید داشت. درغیر اینصورت بایستی مجدداً پروسه تکمیل فرمها را از ابتدا تکرار کنید.

شما می توانید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای سوئد را در فرمتهای pdf doc-docx-jpg-png-rtf یا txt آپلود نمائید. متقاضی می بایست پس از تعیین وقت در روز و ساعت مقرر با در دست داشتن کلیه مدارک لازم برای انجام پروسه انگشت نگاری سفارت سوئد حضور یابند.

مدارک عمومی لازم جهت ارائه به سفارت سوئد

هنگام تعیین وقت آنلاین سفارت سوئد داشتن مدارک زیر جهت آپلود الزامی می باشد، برخی از این مدارک در قسمت مدارک اضافی آپلود می شوند و برخی نیز در حین تکمیل اطلاعات از شما پرسیده خواهد شد(نظیر مشخصات هتل محل اقامت):

 • اسکن صفحه اول پاسپورت

 • واچر هتل (خریداری یا رزرو قطعی شده) محل اقامت در سوئد و رزرو بلیط رفت و برگشت

 • درصورت داشتن دعوتنامه از سوی فردی که مقیم کشور سوئد است، بایستی اسکن تصویر دعوتنامه و کارت اقامت و پاسپورت دعوت کننده ضمیمه مدارک گردد.میتوانید فرم دعوتنامه مورد تائید سفارت سوئد را از این قسمت دانلود نمائید.

 • بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو که تمام مدت اقامت را پوشش دهد.

 • اسکن کلیه ویزاهای شینگن که در ۵ سال گذشته گرفته شده.

 • تصویر سند ملکی

توجه:سفارت سوئد جهت ارائه ویزای سوئد نیازی به ترجمه مدارک ندارد و صرفاً کپی مدارک را پس از روئیت اصل اصل آنها از شما تحویل خواهند گرفت.

توصیه سفارت سوئد

سفارت سوئد در لینک زیر و بخش ? Why electronic application توصیه نموده که جهت دریافت وقت سفارت سوئد از روش آنلاین برای تعیین وقت و تکمیل فرم ها استفاده شود.

این روش درصورتیکه مدارک فوق الذکر را آماده داشته باشید حدود ۱۵-۳۰ دقیقه زمان برده و درضمن مزیت آن نسبت به روش دستی این است که مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت درخواست ویزای سوئد در هر مرحله به اطلاع شما خواهد رسید و بدین ترتیب امکان نقص اطلاعات و مدارک به حداقل خواهد رسید.

مدت زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت

معمولا پروسه تعیین وقت سفارت سوئد بین ۲۰ تا ۳۵ روز و با توجه به ترافیک کاری سفارت زمان می برد.درصورت تمایل می توانید از خدمات آژانس مسافرتی بال من تراول جهت کوتاه تر کردن این زمان استفاده نمائید.

برای اخذ ویزای سوئد با ما همراه باشید…

اطلاعات بیشتر

خدمات بال من تراول برای تعیین وقت سفارت

آژانس مسافرتی بال من تراول با پشتیبانی موسسه حقوقی و بین المللی فراگامان مهام و کادری مجرب، نسبت به ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت و اخذ اقامت کشورهای کانادا و حوزه شینگن اقدام می نماید و می‌کوشد بهترین مسیر را پیش روی متقاضیان محترم وقت سفارت سوئد قرار دهد.

وقت سفارت سوئد در تهران

علاوه بر ایرانیان که با توجه به تابعیت خود می توانند از خدمات سفارت سوئد در تهران استفتده نمایند، تابعین افغان که دارای اقامت یکساله و بیشتر در ایران می باشند نیز می توانند از خدمات سفارت سوئد در تهران استفاده نمایند.

سرویس‌های ویژه‌ سفارت

حین ارائه درخواست وقت سفارت و تکمیل فرم های مربوطه در مراحل پایانی شما می توانید فیلدهای مربوط به انواع خدمات اضافی سفارت را مطابق با شرایط شخصی خود انتخاب نمائید. این خدمات شامل تکمیل حضوری اپلیکیشن فرم، عکاسی در محل سفارت و کپی مدارک می باشد.

 تعیین اهداف سفر

در حین تکمیل فرمهای تعیین وقت سفارت، توجه به این نکته ضروریست که فیلدهای فرمهای آنلاین، متناسب با هدف شما از سفر باز می شوند بنابراین بایستی قبل از اقدام به تکمیل فرمها، هدف از سفر خود را تعیین نمائید. سفارت سوئد بازدید از دوستان و خانواده، سفر کاری، اقدامات اداری، اهداف فرهنگی و ورزشی و توریستی را به عنوان اهداف پیش فرض در فرم ها قرار داده است. در این لینک می توانید اطلاعات کاملی در این زمینه بدست آورید.

Visiting relatives and friends

Business visit

Official mission

Cultural and sporting events 

Tourist visit

نحوه پرداخت هزینه وقت سفارت سوئد

زمانی که شما بصورت آنلاین برای رزرو وقت سفارت سوئد اقدام می کنید، در مرحله پایانی به شما این امکان داده می شود که بصورت آنلاین و از طریق کارتهای بانکی نسبت به پرداخت هزینه مصاحبه اقدام نمائید. همچنین سفارت سوئد این امکان را فراهم نموده که هزینه مصاحبه در محل دریافت گردد. بر اساس آخرین آپدیت سایت سفارت سوئد از تاریخ ۶ فوریه ۲۰۱۹ نرخهای دریافتی با تغییراتی مواجه شده که در فرمهای پیوست می توانید نرخ نامه جدید اخذ ویزای سوئد را دریافت نمائید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

وقت سفارت سوئد
4 5

مطالب مرتبط

۴ نظر

 1. مینا 3 آگوست 2019 در 17:13- پاسخ دادن

  هزینه تکمیل فرم ها و وقت سفارت رو میشه بگین

  • علی کریمی زاده 11 آگوست 2019 در 18:19

   با سلام
   وقت سفارت عادی ۳۰۰ هزارتومان و تکمیل فرم ها ۲۰۰ هزارتومان می باشد.
   البته برای بعضی از کشور ها مبالغ متفاوت می باشد.

 2. رضا بهرامی 3 آگوست 2019 در 17:23- پاسخ دادن

  سلام من وقت سفارت سوئد میخوام برای ماه سپتامبر شما کار تکمیل فرمهای من رو انجام میدین ؟ هزینه اش چقدره؟

  • علی کریمی زاده 11 آگوست 2019 در 18:21

   با سلام
   برای تعیین وقت سفارت سوئد و تکمیل فرم های سوئد هزینه ۵۰۰ هزارتومان می باشد.

ثبت ديدگاه