اخذ ویزای سوئد2019-10-29T22:56:50+03:30

اخذ ویزای سوئد

آژانس مسافرتی بال من تراول، به همراه وکلای مهاجرت در موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام، ضمن داشتن سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای سوئد (ویزای تحصیلی سوئد، ویزای کارآفرینی سوئد، ویزای سرمایه گذاری سوئد و سایر خدمات اقامتی) می تواند در این مسیر شما عزیزان را یاری نماید. کشور سوئد جزء مدرن ترین کشورهای دنیا با سطح زندگی بسیار بالا می باشد که مقصد بسیاری از گردشگران برای بازدید از جاذبه های توریستی آن و مهاجرین بسیاری برای زندگی در این کشور مرفه می باشد. شما عزیزان می توانید از طریق جاذبه های گردشگری سوئد آشنا شوید.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
اخذ ویزای سوئد، ویزای سوئد، ویزای شینگن

با پر کردن فرم درخواست ویزای آلمان تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

وقت سفارت سوئد

برای دریافت ویزای سوئد شما نخست باید وقت سفارت سوئد بگیرید و سپس به تکمیل مدارک ضروری بپردازید.

سفارت سوئد برای اعطای ویزای سوئد بدون استفاده از خدمات شرکت های واسط نظیر VFS Global یا BLS و… تنها از طریق سفارت سوئد مستقر در تهران نسبت به صدور ویزای سوئد اقدام می نماید. وقت سفارت سوئد را باید به صورت آنلاین گرفت و بنابر آخرین اعلام رسمی سفارت سوئد در تهران پس از تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۱۸ تمام کسانی که قصد مراجعه به بخش ویزا و اقامت سوئد را دارند می بایست، جهت تعیین وقت سفارت سوئد ابتدا در سایت رسمی سفارت سوئد اطلاعات خود را ثبت کرده، تا بتوانند وقت سفارت خود را رزرو کنند.

توجه: شما عزیزان می توانید با مراجعه به صفحه وقت سفارت سوئد در همین سایت یا از طریق سایت ما با نحوه دریافت وقت سفارت سوئد آشنا شوید.

متقاضیان اخذ ویزای سوئد پس از ثبت اطلاعات باید از طریق وب سایت سفارت و با تکمیل فرم موجود در این صفحه وقت بگیرند.

پیش از تکمیل فرم شما باید یک حساب کاربری ایجاد کنید که فعالسازی (یوزر نیم و پسورد) این حساب کاربری به ایمیل شما ارسال خواهد شد. همچنین، به خاطر داشته باشید که فرم های ویزا را باید حتما به زبان انگلیسی یا سوئدی تکمیل کنید. نمونه فرم عمومی اخذ ویزای سوئد و نمونه فرم آنلاین اخذ ویزای سوئد را می توانید در بخش فرم ها و اسناد دانلود نمائید.

نکته: در وارد کردن آدرس ایمیل خود دقت کنید، زیرا تنها پل ارتباطی شما با سفارت خواهد بود.

همچنین برای تکمیل فرم های درخواست اخذ ویزای سوئد و تکمیل مشخصات، سفارت سوئد سوالات بسیاری نظیر مشخصات پدر و مادر، خواهر و برادر و تعداد فرزندان و… خواهد پرسید. بنابراین پیش از تکمیل فرم درخواست ویزای سوئد جهت دریافت وقت سفارت سوئد این اطلاعات را در دسترس داشته باشید.

پس از مشخص کردن روز و ساعت وقت مصاحبه در سفارت سوئد باید هزینه انگشت نگاری بایومتریک را بصورت آنلاین بپردازید، انگشت نگاری توسط خود سفارت انجام خواهد شد. در پایان فرم رسید پرداخت که شامل control number پرداخت و ساعت وقت سفارت سوئد می باشد برای شما صادر می شود، که آن را باید در روز مصاحبه همراه داشته باشید. نمونه این فرم را می توانید در بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید.

مدارک ضروری برای اخذ ویزای سوئد

پس از گرفتن وقت مصاحبه به صورت آنلاین شما باید مدارکی را در سایت آپلود کنید و در اختیار سفارت قرار دهید، این مدارک که لیست آنها در زیر آمده را بایستی بصورت کاغذی در روز مصاحبه به همراه داشته باشید:

 • اسکن صفحه اول پاسپورت

 • پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی که در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد و تا سه ماه پس از تاریخ پایان سفر اعتبار داشته باشد. امضای پاسپورت الزامیست.

 • پرینت فرم تکمیل شده درخواست اخذ ویزای سوئد. حتما فرم را امضا نمائید.

 • رسید پرداخت هزینه وقت سفارت سوئد.

 • یک قطعه عکس که حداکثر شش ماه از تاریخ گرفتن آن نگذشته باشد.

 • واچر هتل (خریداری یا رزرو قطعی شده) محل اقامت در سوئد و رزرو بلیط رفت و برگشت.

 • درصورت داشتن دعوتنامه از سوی فردی که مقیم کشور سوئد است، بایستی اسکن تصویر دعوتنامه، کارت اقامت و پاسپورت دعوت کننده ضمیمه مدارک گردد و به سفارت تحویل داده شود. فرم دعوتنامه توریستی مورد تائید سفارت سوئد را باید از بخش فرم ها و اسناد دانلود نمائید.

 • در صورتی که قبلا به کشورهای حوزه شینگن سفر کرده اید، اسکن کلیه ویزاهای شینگن که در ۵ سال گذشته داشتید را به سفارت ارائه دهید.

 • بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو که تمام مدت اقامت را برای موارد درمانی مراجعات ضروری به بیمارستان، و مرگ را پوشش دهد.

 • تصویر سند ملکی

 • پرینت حساب بانکی سه ماهه با ذکر تاریخ افتتاح حساب. گردش مالی به یورو و یا دلار باشد.

 • برگه تمکن مالی که باید مطابق با پرینت بانکی و از یک حساب باشند.

 • ارائه مدارک شغلی (کارت شناسایی شغلی، نامه اشتغال بکار، فیش حقوقی، لیست بیمه پرداخت شده و…)

توجه: سفارت سوئد جهت ارائه ویزای سوئد نیازی به ترجمه مدارک ندارد و صرفاً کپی مدارک را پس از چک کردن اصل آنها از شما تحویل خواهند گرفت.

توصیه سفارت سوئد

وب سایت سفارت سوئد در بخش ?Why electronic application توصیه نموده که جهت دریافت وقت سفارت سوئد از روش آنلاین برای تعیین وقت و تکمیل فرم ها استفاده شود. این روش در صورتیکه مدارک فوق الذکر را آماده داشته باشید حدود ۱۵-۳۰ دقیقه زمان برده و در ضمن مزیت آن نسبت به روش دستی این است که مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ارائه درخواست اخذ ویزای سوئد در هر مرحله به اطلاع شما خواهد رسید و بدین ترتیب امکان نقص اطلاعات و مدارک را برای اخذ ویزای سوئد به حداقل می رساند.

خدمات سفارت سوئد در تهران

علاوه بر ایرانیان که با توجه به تابعیت خود می توانند از خدمات سفارت سوئد در تهران استفاده نمایند، تابعین افغان که دارای اقامت یکساله و بیشتر در ایران می باشند نیز می توانند از خدمات اخذ ویزای سوئد استفاده نمایند.

جهت دریافت وقت سفارت سوئد با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

انواع ویزای سوئد

برای اخذ ویزای سوئد فرد متقاضی باید هدف خود را از سفر به این کشور اعلام کند و مطابق با آن ویزای مورد نیازش را دریافت کند. ویزای سوئد شامل ویزای ملاقات اعضای خانواده، سفر بیزنسی و تجاری، ماموریت های رسمی، سفر با اهداف فرهنگی و ورزشی و در نهایت ویزای توریستی سوئد است.

در حین تکمیل فرمهای تعیین وقت سفارت سوئد، توجه به این نکته ضروریست که فیلدهای فرم آنلاین، متناسب با هدف شما از سفر باز می شوند، بنابراین بایستی قبل از اقدام به تکمیل فرمها، هدف از سفر خود را تعیین نمائید. سفارت سوئد بازدید از دوستان و خانواده، سفر کاری، اقدامات اداری، اهداف فرهنگی و ورزشی و توریستی را به عنوان اهداف پیش فرض در فرم ها برای اخذ ویزای سوئد قرار داده است.

شما می توانید از طریق دعوت نامه و یا برای بازدید جاذبه های گردشگری سوئد (اخذ ویزای توریستی سوئد)، اهداف پژوهشی، تحصیلی و یا کاری به این کشور سفر کنید، که برای هرکدام باید ویزای مورد نظر را بگیرید.

ویزای توریستی سوئد

برای دریافت ویزای توریستی سوئد شما باید دعوت نامه و دعوت کننده ای داشته باشید که ساکن کشور سوئد باشد، دعوت کنندۀ شما علاوه بر تکمیل این فرم، باید کپی مدارک شناسایی خودش را نیز ضمیمه پرونده کرده، تا برای بررسی های بیشتر در اختیار سفارت قرار بگیرد. نمونه فرم دعوتنامه توریستی را می توانید در بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید.

اگر قصد سفر به سوئد را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری سوئد

ویزای کاری و شرکت در کنفرانس ها و نمایشگاه ها

برای دریافت ویزا کاری سوئد، فرد متقاضی باید دعوت نامه ای از سوئد که دلایل این سفر را مشخص کرده است، به همراه معرفی شخص دعوت کننده ارائه دهد. همچنین در این دعوت نامه باید حمایت مالی متقاضی در دوران سفر مشخص شده و تمامی روش های ارتباطی با شخصی که دعوت نامه را فرستاده در آن ذکر شود.

شرکت در کنفرانس

برای اخذ ویزای سوئد و شرکت در کنفرانس، متقاضی اخذ ویزای سوئد نیازمند ویزای کاری است و باید دعوت نامه از کنفرانس و رسید پرداخت های مربوط به آن را به سفارت تحویل دهد. برای شرکت در نمایشگاه های تجاری نیز باید بلیط یا دعوت نامه توسط نمایشگاه، رسید پرداخت شرکت در نمایشگاه و فرم های تکمیل شده برای شرکت در نمایشگاه به سفارت تحویل داده شود.

ویزای ماموریت کاری

برای اخذ ویزای سوئد و اعزام به ماموریت شغلی و اداری، باید نام  و نام خانوادگی فردی که ماموریت دارد به همراه عنوان دقیق شغلی، هدف دقیق از سفر، روز استخدام و تعهدی برای پرداخت هزینه ها حین ماموریت به سفارت تحویل داده شود. در عین حال باید دعوت نامه ای از کشور مقصد یعنی سوئد نیز در مدارک باشد.

ویزای ایونت های فرهنگی و ورزشی

 • اگر برای اهداف فرهنگی قصد اخذ ویزای سوئد و سفر به این کشور را دارید، نیازمند دعوت نامه از سازمانی هستید که شما را دعوت کرده است. این دعوت نامه باید واضح و حاوی اطلاعات دقیق از دعوت کننده و راه های ارتباطی با وی باشد. مدت سفر، محل اقامت و تامین هزینه ها در طی دوران سفر باید در این نامه واضح و مشخص باشد.

 • اگر برای اهداف و مسابقات ورزشی قصد اخذ ویزای سوئد و سفر به این کشور را دارید علاوه بر دعوت نامه ای شبیه مورد فوق باید از سازمان ورزشی مربوطه در ایران نیز نامه ای داشته باشید که فعالت شما را در رشته ورزشی مذبور نشان داده و تائید کند.

پروسه اخذ ویزای سوئد و انجام کار

معمولا پروسه تعیین وقت سفارت سوئد بین ۲۰ تا ۳۵ روز و با توجه به ترافیک کاری سفارت زمان می برد. درصورت تمایل می توانید از خدمات شرکت مسافرتی بال من جهت کوتاه تر کردن این زمان استفاده نمائید.

توجه: جهت ثبت نام و دریافت تخفیف ویژه در اخذ وقت سفارت سوئد اینجا کلیک کنید.

ویزای اقامت بیش از ۹۰ روز در سوئد و ویزای D

اگر قصد دارید بیش از ۹۰ روز در سوئد بمانید، به اجازه اقامت یا Residence Permit احتیاج دارید.

در این صورت باید “اجازۀ اقامت بازدید” را دریافت کنید، و در برخی موارد خاص نیز می توانید برای ویزای D و یا National Visa درخواست دهید.

در هر دو صورت اجازه های اقامت به ادارۀ مهاجرت سوئد فرستاده خواهد شد و بین ۳ تا ۱۲ ماه تصمیم گیری پیرامون این نوع ویزا طول خواهد کشید. برای دریافت این نوع ویزا باید وقت مصاحبه رزور کنید که تنها از طریق ایمیل به آدرس: ambassaden.teheran-visum@gov امکان پذیر خواهد بود. در هنگام ارسال ایمیل مطمئن شوید که نامه درخواستی شما واضح و روشن وضعیت را توضیح داده و حاوی اطلاعات شخصی شما است. پس از رزرو کردن وقت سفارت سوئد، حتما وب سایت سفارت را برای مدارک ضروری چک کنید.

این مدارک شامل دعوت نامه از سوی شخصی است که برای بازدیدش می روید، و شخص دعوت کننده باید فرمی را که در این لینک آمده تکمیل کند.

همچنین دعوت کننده باید دو فرم زیر را که در رابطه با بازدید و جزئیات روابط خانوادگی است، تکمیل کند.

۱- فرم یک

۲- فرم دو

توجه: اگر فرزند زیر ۱۸ سال دارید که قصد دارد همراه شما سفر کند، باید این فرم را تکمیل و تحویل سفارت دهید.

پس از ارسال فرم های اخذ ویزای سوئد باید در مصاحبه شرکت کنید، تا موفق به دریافت کارت اقامت سوئد شوید. بررسی این پروسه بر عهده اداره مهاجرت سوئد است و پس از اعلام نتیجه در صورتی که موفق به اخذ کارت اقامت شدید به شما اطلاع داده می شود تا با پاسپورت به محل سفارت مراجعه کرده و کارت اقامت خود را دریافت کنید.

نحوه پرداخت هزینه وقت سفارت سوئد

زمانی که شما بصورت آنلاین برای رزرو وقت سفارت سوئد اقدام می کنید، در مرحلۀ پایانی به شما این امکان داده می شود که بصورت آنلاین و از طریق کارت های بانکی نسبت به پرداخت هزینه مصاحبه اقدام نمائید. همچنین سفارت سوئد این امکان را فراهم نموده که هزینه مصاحبه در محل سفارت نیز دریافت گردد. بر اساس آخرین آپدیت سایت سفارت سوئد از تاریخ ۶ فوریه ۲۰۱۹ نرخ های دریافتی با تغییراتی مواجه شده که تحت عنوان فرم هزینه انگشت نگاری می توانید از بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید.

 ریجکتی ویزای سوئد

درصورت تمایل به آشنایی با مفهوم رفع ریجکتی و یا چگونگی اعتراض به پاسخ منفی ویزا می توانید با مراجعه به صفحه رفع ریجکتی مطالب مرتبط را مطالعه نمائید.

در صورت ریجکتی ویزای سوئد شما به مدت ۳ هفته وقت دارید تا اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر بمانید. نحوه نگارش نامه رفع ریجکتی بسیار مهم است، بنابراین در این راستا حتماً و قطعاً با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

مدارکی که برای تهیه نامه رفع ریجکتی نیاز دارید شامل:

 • برگه اعلام دلایل ریجکتی درخواست اخذ ویزای سوئد.

 • مشخصات کامل و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی

 • کپی کامل از مدارکی که به سفارت سوئد تحویل شده است.

 • تکمیل برگه وکالت نامه جهت اقدام از طرف وکیل مهاجرت.

 • نامه اعتراض به ریجکتی ویزای سوئد که بایستی توسط متقاضی یا وکیل قانونی وی امضا شده و به سفارت تحویل گردد.

 • مدارک تکمیلی جهت اعتراض به ادعای کنسولگری.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزای سوئد می بایست حداقل سه هفته منتظر پاسخ سفارت سوئد بمانید. البته ذکر این نکته ضروریست که با توجه به دقت نظر کارمندان سفارت سوئد و طبق اعلام رسمی این سفارت تنها یک درصد از درخواست های رفع ریجکتی ویزای سوئد تا کنون منجر به صدور ویزا شده است. بنابرای مجدداً توصیه می کنیم که از طریق وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای سوئد یاری نماید.

فرم ها و اسناد سوئد

اپلیکیشن فرم عمومی ویزای شنگن سوئد

دریافت فایل

فرم درخواست ویزای شینگن سوئد

دریافت فایل

فرم دعوتنامه توریستی مورد تائید سفارت سوئد

دریافت فایل

فرم هزینه انگشت نگاری سوئد

دریافت فایل

نمونه رسید پرداخت و وقت سفارت سوئد

دریافت فایل

نمونه فرم آنلاین درخواست ویزا سوئد

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای سوئد
5 6

مطالب مرتبط

۳ نظر

 1. هديه 3 آگوست 2019 در 17:01- پاسخ دادن

  براى اخذ ويزاى سوئد ، تمكن مالى چقدر بايد باشه ؟

 2. مریم طاهرخانی 25 آگوست 2019 در 12:11- پاسخ دادن

  سلام
  وقت سفارت سوئد در اولین فرصت چه روزی میشه گرفت؟

  • مجتبی عاشوری 31 آگوست 2019 در 16:46

   سلام
   وقت سفارت سوئد در حال حاضر بصورت هفتگی ارائه می شود.
   ما می توانیم وقت سفارت سوئد را به روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم

ثبت ديدگاه