دسترسی سریع

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا تعیین وقت سفارت ایتالیا نخستین مرحله جهت اخذ ویزای ایتالیا است. سفارت ایتالیا جهت اعطای ویزای ایتالیا با استفاده از خدمات شرکت CKGS اقدام می کند.

آژانس مسافرتی بال من تراول به همراه وکلای مهاجرت در موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام، ضمن داشتن سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای ایتالیا (ویزای تحصیلی، ویزای کارآفرینی، ویزای سرمایه گذاری و سایر خدمات اقامتی) می تواند در این مسیر شما عزیزان را یاری نماید.

وقت سفارت ایتالیا

آژانس مسافرتی بال من تراول به همراه وکلای مهاجرت در موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام، ضمن داشتن سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای ایتالیا (ویزای تحصیلی، ویزای کارآفرینی، ویزای سرمایه گذاری و سایر خدمات اقامتی) می تواند در این مسیر شما عزیزان را یاری نماید.

وقت سفارت ایتالیا - ویزای ایتالیا

تعیین وقت ملاقات

تعیین وقت ملاقات نخستین مرحله جهت اخذ ویزای ایتالیا است. سفارت ایتالیا جهت اعطای ویزای ایتالیا با استفاده از خدمات شرکت CKGS و یا از طریق کنسولگری ایتالیا در تهران نسبت به صدور ویزا اقدام می نماید. وقت سفارت ایتالیا را تنها می توان بصورت آنلاین گرفت ولیکن پرکردن فرمهای ویزای شنگن ایتالیا به دو روش آنلاین و دستی امکان پذیر است.

در روش اول که از طریق سایت سفارت ایتالیا یا شرکت CKGS و به صورت آنلاین انجام می شود باید حتما تمامی اطلاعات خود را مانند (وچر هتل، بیمه، رزرو پرواز و …) در دسترس بوده که بتوانید حین تکمیل فرم ویزای شنگن ایتالیا، مشخصات آنها را به صورت کامل و دقیق وارد نمائید.

روش دوم پر کردن دستی فرم ویزای شنگن ایتالیا است. در این حالت در سایت گزینه تکمیل دستی فرم را زده و سایت فایل PDF فرمها را در اختیار شما قرار خواهد داد. فرم ویزای شنگن را پرینت گرفته و آنها را تکمیل می کنید.

توجه: طبق اعلام کونسولگری سفارت ایتالیا در تهران، جهت تسریع در مراحل اخذ ویزای شنگن و دریافت خدمات بهتر پیشنهاد می شود از طریق شرکت CKGS برای گرفتن وقت سفارت و گرفتن ویزای شنگن ایتالیا اقدام نمایید.

مراحل دریافت وقت سفارت

همانگونه که پیشتر هم اشاره شد، جهت دریافت وقت سفارت ایتالیا می توان از سایت کنسولگری ایتالیا در تهران و یا از طرق شرکت واسط این سفارت با نام CKGS استفاده کرد.

با توجه به پیشنهاد سفارت ایتالیا بر استفاده از خدمات این شرکت برآن شدیم، به توصیه ایشان عمل نموده و مراحل تعیین وقت متناسب با سایت این شرکت را برای شما توضیح دهیم. متقاضیان جهت تعیین وقت می‌ بایست مراحل زیر را طی کنند:

 • ابتدا از وارد سایت شرکت CKGS شوید.

 • پس از ورود به صفحه فوق، گزینه SCHEDULE  AN APPOINTMENT را انتخاب کنید.

 • در صفحه باز شده گزینه وقت تک نفره (individual) یا خانوادگی (family) را انتخاب کنید و اطلاعات شخصی خود را پر کنید (پاسپورت در دسترس باشد).

 • اطلاعات می بایست به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی وارد شود.

 • پس از تکمیل فرم یک SMS به شماره اعلام شده ارسال می شود که حاوی یک کد تائیدیه ثبت نام می باشد. پس از وارد کردن کد، حساب کاربری شما فعال خواهد شد.

 • هنگام ورود ایمیل و شماره تماس دقت نمائید، چرا که جهت اطلاع رسانی از این پس پل ارتباطی بین شما و سفارت خواهد بود.

 • ایجاد حساب کاربری انحصاری و ورود به آن

 • در این مرحله شما می توانید انتخاب کنید که تمایل دارید فرم ویزای شینگن ایتالیا را به صورت آنلاین تکمیل کنید یا فرم بصورت PDF در دسترس شما قرار گیرد.

 • تکمیل فرم درخواست ویزا (حتماً باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی تکمیل شود)

 • پس از تکمیل فرم شما می توانید در صفحات بعدی، خدمات اضافی سفارت ایتالیا که شامل وقت ویژه پرمیوم، ارسال پاس به درب منزل، خدمات عکاسی، خدمات کپی و تکمیل حضوری فرم ویزای شنگن می باشد را انتخاب نمائید.

 • مشخص کردن روز و ساعت وقت ملاقات سفارت ایتالیا

نکات ضروری در حین تکمیل فرایند اخذ وقت سفارت ایتالیا

در صورتیکه به هر دلیل عملیات اخذ وقت سفارت ایتالیا ناتمام بماند، تا دو هفته به اطلاعات قبلی دسترسی خواهید داشت. در غیر اینصورت بایستی مجدداً پروسه تکمیل فرمها را از ابتدا تکرار کنید. متقاضی می بایست پس از تعیین وقت در روز و ساعت مقرر با در دست داشتن کلیه مدارک لازم برای انجام پروسه انگشت نگاری سفارت ایتالیا حضور یابند.

مدارک عمومی لازم جهت ارائه به سفارت ایتالیا

هنگام تعیین وقت سفارت ایتالیا داشتن اطلاعات زیر الزامی می باشد:

 • شماره گذرنامه

 • نام متقاضی

 • ایمیل متقاضی

 • شماره موبایل متقاضی

 • تاریخ تولد

در صورتیکه تمایل داشته باشید که فرم درخواست ویزای شینگن ایتالیا را بصورت آنلاین تکمیل کنید می بایست مدارک زیر را از قبل تهیه نمائید:

 • مشخصات صفحه اول پاسپورت

 • واچر هتل (خریداری یا رزرو قطعی شده) محل اقامت در ایتالیا و رزرو بلیط رفت و برگشت.

 • در صورت داشتن دعوتنامه از سوی فردی که مقیم کشور ایتالیا است، بایستی اطلاعات کامل دعوتنامه و کارت اقامت و پاسپورت دعوت کننده در فرم وارد گردد. می توانید فرم دعوتنامه مورد تائید سفارت ایتالیا را از این قسمت دانلود نمائید.

 • مشخصات کلیه ویزاهای شینگن که در ۵ سال گذشته گرفته شده.

توصیه سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا در وبسایت کنسولگری توصیه نموده که جهت دریافت وقت سفارت ایتالیا از روش آنلاین و از طریق شرکت واسط برای تعیین وقت و تکمیل فرم ها استفاده شود.

این روش درصورتیکه مدارک فوق الذکر را آماده داشته باشید حدود ۳۰ دقیقه زمان برده و درضمن مزیت آن نسبت به روش دستی این است که مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت درخواست ویزای ایتالیا در هر مرحله به اطلاع شما خواهد رسید و بدین ترتیب امکان نقص اطلاعات و مدارک به حداقل خواهد رسید.

خدمات بال من تراول برای تعیین وقت سفارت ایتالیا

آژانس مسافرتی بال من تراول با پشتیبانی موسسه حقوقی و بین المللی فراگامان مهام و کادری مجرب، نسبت به ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت و اخذ اقامت کشورهای کانادا و حوزه شینگن اقدام می نماید و می‌کوشد بهترین مسیر را پیش روی متقاضیان محترم قرار دهد.

سرویس‌های ویژه‌ سفارت ایتالیا

حین ارائه درخواست و تکمیل فرم های مربوطه در مراحل پایانی شما می توانید فیلدهای مربوط به انواع خدمات اضافی سفارت را مطابق با شرایط شخصی خود انتخاب نمائید. این خدمات شامل تکمیل حضوری اپلیکیشن فرم، خدمات فتوکپی، عکاسی در محل سفارت و ارسال پستی پاسپورت درب منزل می باشد(درصورتیکه از خدمات وقت سفارت ویژه (premium) استفاده کنید).

 تعیین اهداف سفر

در حین تکمیل فرمهای تعیین وقت سفارت ایتالیا، توجه به این نکته ضروریست که فیلدهای فرمهای آنلاین، متناسب با هدف شما از سفر باز می شوند بنابراین بایستی قبل از اقدام به تکمیل فرمها، هدف از سفر خود را تعیین نمائید. سفارت ایتالیا بازدید از دوستان و خانواده، سفر کاری، اقدامات اداری، اهداف فرهنگی و ورزشی و توریستی را به عنوان اهداف پیش فرض در فرم ها قرار داده است.

نحوه پرداخت هزینه

پرداخت هزینه وقت سفارت ایتالیا در هردو صورت ( اقدام از طریق کنسولگری یا اقدام از طریق شرکت CKGS ) بصورت نقد و در زمان مراجعه به سفارت انجام می شود. سفارت ایتالیا توصیه نموده که مبلغ دقیق هزینه وقت سفارت را بصورت اسکناس خورد به همراه داشته باشید.

۲ نظر

 1. شاهين 3 آگوست 2019 در 17:15- پاسخ دادن

  وقت فورى سفارت ايتاليا رو چند روزه ميگيرين ؟

  • علی کریمی زاده 13 آگوست 2019 در 17:51

   با سلام
   وقت فوری سفارت ایتالیا معمولا یک روزه انجام می شود البته این موضوع بستگی به تعداد نفرات دارد.

ثبت ديدگاه