اخذ ویزای اسپانیا2019-10-29T14:49:51+03:30

اخذ ویزای اسپانیا

اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای جنوب اروپا و با موقعیتی بسیار عالی توجه بسیاری از مهاجران، تاجران و دانشجویان را به خود جلب کرده است. جاذبه های توریستی متعدد اسپانیا سالانه بیش از یک میلیون گردشگر را به شهرها و سواحل زیبای این کشور جذب می نماید.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
ویزای اسپانیا، درخواست ویزای اسپانیا

با پر کردن فرم درخواست ویزای اسپانیا تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

ویزای اسپانیا

اگر قصد اخذ ویزای اسپانیا را دارید، در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با انواع ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت اسپانیا آشنا شوید. همچنین، آژانس مسافرتی بال مَن با وکلای مجرب و حرفه ای در زمینۀ مهاجرت، در موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام ضمن داشتن سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای اسپانیا (اعم از ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای توریستی و سایر خدمات اقامتی) می تواند در این زمینه به شما مشاوره داده و راهنمایی کند.

اخذ انواع ویزای اسپانیا

ویزای کوتاه مدت اسپانیا

اخذ ویزای کوتاه مدت اسپانیا به شما اجازه می دهد تا حداکثر ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید، که این ویزاها شامل ویزای توریستی اسپانیا، ویزای کاری اسپانیا، ویزای ترانزیت فرودگاهی اسپانیا، ویزای مهاجران اسپانیا و در نهایت ویزای اعضای خانواده اسپانیا است.

سفارت اسپانیا در ایران برای سهولت دریافت ویزای کوتاه مدت اسپانیا، امور اعطای ویزای سه ماهه این کشور را به شرکت BLS واگذار کرده ولیکن رسیدگی به درخواست های ویزای بلند مدت توسط خود سفارت انجام می شود. پس اگر قصد اقامت حداکثر ۹۰ روزه در اسپانیا را دارید، از طریق این شرکت باید نسبت به دریافت وقت سفارت اسپانیا و سپس اخذ ویزای اسپانیا اقدام کرده و اطلاعات بیشتر را از این طریق وب سایت  blsspain-iran دریافت کنید.

توجه: درصورت تمایل می توانید وقت سفارت اسپانیا را درکوتاه ترین زمان ممکن از مجموعه ما بخواهید. با ثبت نام در سایت، از تخفیف ویژه دریافت وقت سفارت اسپانیا استفاده نمائید.

صدور ویزا امتیازی ویژه و تنها در انحصار سفارت و کنسولگری است، به یاد داشته باشید پرکردن هر کدام از فرم های ضروری و یا ارسال آن ها به منزلۀ صدور ویزا برای متقاضی نیست. پس اولین گام شما گرفتن وقت سفارت اسپانیا است، از سوی دیگر برای سفرهای توریستی گروه های بالای ۲۰ نفر باید پیش از مراجعه حضوری حتماً هماهنگ کنید.

وقت سفارت و وقت مصاحبه برای اسپانیا

اگر قصد اقامت سه ماهه در اسپانیا را دارید، برای دریافت ویزای کوتاه مدت اسپانیا باید به سایت blsspain-iran مراجعه کنید.

اولین گام دریافت ویزای سه ماهه گرفتن وقت سفارت است، که باید از طریق لینک فوق اقدام شود. شما با مراجعه به این لینک باید ابتدا مشخصات خود را وارد کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید تا لینک و یا کد فعالسازی برای شما ارسال شود. تمامی ارتباط و اطلاع رسانی به متقاضی از طریق همین ایمیل است، وقت مصاحبه نیز به این آدرس ارسال خواهد شد.

معمولا وقت سفارت اسپانیا در یک بازه زمانی یک هفته ای صادر می شود ولیکن این مدت براساس تراکم درخواست ها قابل تغییر است و پروسه رسیدگی به درخواست اخذ ویزای اسپانیا نیز ۲۱ روز کاری از زمان تحویل مدارک بطول می انجامد.

برای دریافت وقت سفارت اسپانیا با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

ویزای توریستی اسپانیا

اخذ ویزا توریستی اسپانیا به شما اجازه می دهد حداکثر به مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته و از جاذبه های گردشگری آن دیدن کنید. اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که بیشترین تعداد گردشگران در جهان پس از ایتالیا به آن سفر کرده و از شهرهای زیبایی چون بارسلونا و سویل و یا جزایر قناری دیدن می کنند.

اگر در اسپانیا ضامن معتبر ندارید، برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا بهتر است برای یک تور در آژانس مسافرتی ثبت نام کرده، و جهت اخذ ویزا علاوه بر رزرو بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل را نیز به عنوان یکی از مدارک اصلی ارائه دهید.

ویزای کاری اسپانیا

ویزا کاری اسپانیا به شما تنها اجازه می دهد تا برای اهداف تجاری و امضای قرارداد به این کشور سفر کنید، و اجازۀ اقامت و یا فعالیت های حرفه ای، راه اندازی بیزینس و تجارت را به فرد متقاضی نمی دهد.

ویزای ترانزیت اسپانیا

ویزای ترانزیت اسپانیا برای متقاضیانی است که تنها قصد عبور از اسپانیا را داشته، و منطقه حمل و نقل فرودگاه را ترک نخواهند کرد.

ویزای مهاجران

ویزای مهاجران به متقاضی اجازه می دهد تا پیش از سفر به کشورهای خارج از مرزهای حوزه شنگن به مدت ۵ روز در این کشور اقامت کند.

ویزای اعضای خانواده برای شهرها و حوزه اقتصادی اتحادیه اروپا

از جمله ویزاهای ۳ ماهه اسپانیا، ویزای اعضای خانواده است، که توسط شرکت BLS پس از دریافت مدارک ضروری و بررسی آن ها صادر خواهد شد.

اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری اسپانیا

مدارک ضروری و فرم های مورد نظر سفارت اسپانیا

پس از دریافت وقت سفارت اسپانیا، متقاضی باید مدارک ضروری را آماده کرده و فرم های مورد نظر را فقط و فقط با خودکار آبی پر کند. فرم درخواست اخذ ویزای اسپانیا را می توان هم به صورت آنلاین و هم دستی تکمیل کرد (نمونه فرم درخواست ویزای اسپانیا را می توانید در بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید)

همراه با آن لیست حقوق ۶ ماه اخیر، جدیدترین نامه تمکن مالی و صورت حساب گردش شش ماهه اخیر با تاریخ، مهر و امضای بانک (مربوط به یک حساب) به شرکت BLS تحویل داده شود. برای دریافت پاسپورت خود شخص و یا نماینده قانونی وی باید مراجعه کند. به دلیل مسائل امنیتی این مدراک به پیک تحویل داده نمی شود.

شما تمامی فرم های درخواست اخذ ویزای اسپانیا را باید به زبان انگلیسی /اسپانیایی/ لاتین تکمیل کنید، همچنین برای تکمیل این فرم ها می توانید از دارالترجمه های اسپانیایی معتمد سفارت نیز کمک بگیرید و فراموش نکنید که فرم ها همگی در قالب pdf باید تحویل داده شود. لیست دارالترجمه های مورد تائید سفارت اسپانیا را می توانید در بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید.

فرم های مربوط به اخذ ویزای اسپانیا و چک لیست های مربوطه را می توانید در بخش فرم ها و اسناد دریافت کنید، و سپس این فرم را همراه با مدارک زیر به همراه داشته باشید:

 • فرم درخواست اخذ ویزای اسپانیا همراه با یک قطعه عکس متعلق به ۳ ماه اخیر، همراه با امضاء در صفحات سوم و چهارم، در صورتیکه متقاضی زیر ۱۸ سال می باشد، این صفحات می بایست توسط پدر و مادر امضا شود.

 • پرینت وقت سفارت اسپانیا

 • دعوتنامه (در صورت داشتن) اصل دعوتنامه و کپی آن به همراه کپی کارت شناسایی یا کارت اقامت شخص دعوت کننده دعوتنامه شرکتی و …

 • رزرواسیون هتل، رزرواسیون پرواز، بیمه نامه مسافرتی با پوشش بیمه به زبان انگلیسی، هر سه با مدت یکسان

 • متقاضیانی که در اسپانیا صاحب حساب می باشند، می بایست نامه بانک و ریز گردش ۶ ماه آن را ارائه دهند.

 • مدارک ملکی – اسناد مالکیت (ترجمه اسپانیایی همراه باشد) و در صورت داشتن ملک در اسپانیا باید Nota simple و کپی سند ارائه شود.

 • ترجمه تمامی صفحات شناسنامه (به همراه ترجمه اسپانیایی)

 • متقاضیان زیر ۱۸ سال که با کسی غیر از والدین خود جهت اخذ ویزای اسپانیا اقدام می نمایند، می بایست اجازه نامه محضری از والدین، و اگر با یکی از والدین خود اقدام می کنند، می بایست اجازه نامه محضری از والد دیگر داشته باشند. ( به همراه ترجمه اسپانیایی)

 • کپی از تمام صفحات استفاده شده (اعم از ویزا و مهر) گذرنامه فعلی، به صورت جداگانه در برگ A4، همچنین صفحه اول گذرنامه می بایست امضا شده و سپس کپی شود.

 • کپی از تمام صفحات استفاده شده (اعم از ویزا و مهر) گذرنامه قبلی، به صورت جداگانه در برگ A4

 • اصل گذرنامه ( امضا شده برای بزرگسالان)

 • پرداخت هزینه اخذ ویزای اسپانیا و ثبت ویزا به یورو. این هزینه برای بزرگسالان ۶۰ یورو و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو است، کودکان زیر ۶ سال نیز شامل هزینه نخواهند شد. همچنین مبلغی بالغ بر ۴۵/۱۵ یورو نیز شامل هزینه خدمات بین المللی BLS است که باید پرداخت شود.

 • متقاضیانی که دانشجو هستند می بایست ترجمه اسپانیایی اشتغال به تحصیل ارائه دهند.

توجه: مشخصات عکسی که باید متقاضیان به شرکت BLS تحویل دهند، در وب سایت شرکت BLS آمده است.

آدرس و تلفن شرکت BLS و زمان مراجعه

متقاضیان به غیر از روزهای تعطیل، و تعطیلات رسمی ایران و اسپانیا در دیگر روزهای سال می توانند به این شرکت مراجعه کنند. شما می توانید روزهای تعطیلی سفارت اسپانیا را در سایت blsspain-iran مشاهده نمائید.

نشانی:

خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهار راه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، مجتمع تجاری آرتمیس، طبقه دوازدهم، واحد ۱

زمان بندی:

زمان ارسال مدارک: ۸:۳۰ الی ۱۶:۰۰ (یکشنبه تا پنجشنبه)

دریافت پاسپورت: ۱۴:۰۰ الی ۱۶:۰۰ (یکشنبه تا پنجشنبه)

تلفن های تماس:

۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۶ , ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۷ , ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۸ , ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۹

پست الکترونیک: info.ifn@blshelpline.com

روند بررسی درخواست اخذ ویزای اسپانیا و پروسه انجام کار

درخواست های دریافت شده در مرکز درخواست ویزای کوتاه مدت اسپانیا در روز کاری بعدی در کنسولگری ثبت خواهند شد. پس از ثبت درخواست اخذ ویزای اسپانیا، ممکن است مدارک دیگری از متقاضی درخواست شود. لطفا توجه داشته باشید که طبق دستورالعمل دریافت شده از سفارت اسپانیا حداقل زمان بررسی درخواست ویزا ۲۱ روز کاری است (امکان تاخیر در روند بررسی در برخی موارد وجود دارد). همچنین، علاوه بر شهروندان ایرانی، ملیت هایی که بیش از ۶ ماه مجوز اقامت در ایران را دارند، می توانند از خدمات شرکت BLS استفاده کنند.

توجه: جهت جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از هرگونه تاخیر غیرمنتظره، تمام درخواست ها باید حداقل ۲۱ روز قبل از تاریخ سفر ثبت شوند. ضمناً مدت زمان بررسی درخواست ویزا شامل تاریخ ثبت درخواست در مرکز خدمات نمی باشد.

ویزای بلند مدت اسپانیا

اخذ ویزای بلند مدت اسپانیا به متقاضی اجازه می دهد تا بتواند در اسپانیا زندگی کند، حرفه و بیزینسی داشته باشد و یا به تحصیل بپردازد، در نتیجه متقاضی برای اقامت در اسپانیا و یا تحصیل در اسپانیا نیازمند ویزای بلند مدت است، که این ویزا بر مبنای قوانین ۴/۲۰۰۰  تعریف شده و حکم سلطنتی ۵۵۷/۲۰۱۱ روش ها و شرایط صدور این ویزا را مشخص کرده است.

دارندگان ویزای بلند مدت اسپانیا علاوه بر سفر به این کشور اجازه تحصیل و تحقیق، کار، بیزینس و البته زندگی را دارند. گرچه این شرایط شامل حال ساکنان کشورهای اتحادیه اروپا، نروژ، سوئیس، لیختن اشتاین و ایسلند نیست.

مدارک و فرم های مربوط به اخذ ویزای بلند اسپانیا، همان مدارک ضروری ویزای کوتاه مدت است، که باید به دقت تکمیل شود با این تفاوت که متقاضیان دانشجو باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش داشته، و آن را همراه با مدارک مربوطه به سفارت اسپانیا تحویل دهند.

برای ویزای بلند مدت، متقاضی باید به خود سفارت اسپانیا در تهران مراجعه کند و هزینه های سفارتی را که ۶۰ یورو می باشد، پرداخت کند. در رابطه با ویزای بلند مدت اسپانیا در سایت exteriores بیشتر بخوانید.

پس از تکمیل فرم و دریافت وقت سفارت اسپانیا، پروسه بررسی شرایط و اخذ ویزای بلند مدت اسپانیا است که برای متقاضی تقریبا در حدود یک ماه زمان می برد، ولی اگر ویزای درخواستی شما با شرایط غیر سرمایه گذاری باشد، باید پروسه ای سه ماهه را بگذرانید، تا در نهایت جواب را دریافت کنید.

ریجکتی ویزای اسپانیا

در صورت ریجکت شدن، می توانید درخواست تجدید نظر بدهید. ریجکتی ویزای اسپانیا توسط نامه ای از سوی سفارت به اطلاع شما خواهد رسید و باید با رفع نواقص دوباره برای درخواست اخذ ویزای اسپانیا، وقت گرفته و مجدد به سفارت مراجعه کنید، در صورت چنین پیشامدی سعی کنید هرگز عجله نکرده و برای رفع ریجکتی ویزا اسپانیا حتما با متخصصان امر مشورت کنید.

توجه: جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به صفحه رفع ریجکتی مراجعه نمائید.

در ادامه دسترسی ها، آدرس و روزهای مراجعه به سفارت برای متقاضیان ویزای بلند مدت آورده شده است:

آدرس سفارت اسپانیا در تهران: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان کماسایی، کوچه اول شرقی، پلاک ۱۰

وب سایت رسمی سفارت: exteriores.gob.es

تلفن ها: ۲۲۵۶۸۶۸۱-۲۲۵۶۸۶۸۲-۲۲۵۶۸۱۸۳-۲۲۵۶۸۶۸۴

ساعات کاری و مراجعه: یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۶

پست الکترونیکی: emb.tehran@maec.es

فرم ها و اسناد اسپانیا

اپلیکیشن فرم اسپانیا

دریافت فایل

چک لیست ویزای اسپانیا

دریافت فایل

چک لیست مدارک مورد نیاز

دریافت فایل

لیست دارالترجمه های مورد تائید اسپانیا

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای اسپانیا
5 1

مطالب مرتبط

ثبت ديدگاه