وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا مرجع اطلاع رسانی قوانین مهاجرت|آموزش وقت سفارت آمریکا| کاملترین اطلاعات از نحوه اخذ ویزای آمریکا و وقت سفارت آمریکا 2021 از سایت اداره مهاجرت

شهروندان ایرانی که قصد مهاجرت یا سفر به آمریکا را دارند به دلیل نداشتن روابط دیپلماتیک و عدم وجود سفارت متبوع در هر یک از دو کشور، برای گرفتن ویزای امریکا و به تبع وقت سفارت آمریکا با مشکلاتی مواجه هستند. اما سفارت مجازی آمریکا این مشکل را برای شهروندان ایرانی حل کرده است. در پایان این متن به پاسخ اینکه چگونه می توانم وقت سفارت آمریکا بگیرم؟  و همچنین نحوه اخذ وقت سفارت آمریکا دست خواهید یافت.

وقت سفارت آمریکا

شهروندان ایرانی که قصد مهاجرت یا سفر به آمریکا را دارند به دلیل نداشتن روابط دیپلماتیک و عدم وجود سفارت متبوع در هر یک از دو کشور، برای گرفتن ویزای امریکا و به تبع وقت سفارت آمریکا با مشکلاتی مواجه هستند. اما سفارت مجازی آمریکا این مشکل را برای شهروندان ایرانی حل کرده است. در پایان این متن به پاسخ اینکه چگونه می توانم وقت سفارت آمریکا بگیرم؟  و همچنین نحوه اخذ وقت سفارت آمریکا دست خواهید یافت.

مقدمه

 به طور کلی ایرانیان برای گرفتن ویزای آمریکا باید به یکی از سفارت های آمریکا در آنکارا (ترکیه) یا ایروان (ارمنستان) و یا کنسولگری عمومی این کشور در دبی مراجعه کنند. تنها در این شهرهاست که آفیسر سفارت آمریکا، به زبان فارسی با شما مصاحبه خواهد نمود. اما پیش از مراجعه حضوری و قبل از پاسخ به این سوال که چگونه می توان وقت سفرا آمریکا بگیرم؟ باید از طریق سایت کنسولگری مجازی این کشور اقدام کرد.

پس از مراجعه به وبسایت کنسولگری مجازی آمریکا از طریق لینک فوق، با دو گزینه ویزای مهاجرتی (immigrant visa applicant) و ویزای غیرمهاجرتی (nonimmigrant visa applicant) روبرو خواهید شد که در این مورد باید گزینه ویزای غیرمهاجرتی را انتخاب کنید(همانند تصویر زیر). در واقع ویزای غیرمهاجرتی برای اقامت موقت و ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم در ایالات متحده است. لازم به ذکر است که نزدیک به 185 نوع ویزا برای ورود به آمریکا وجود دارد که همه آن ها در قالب دو بخش فوق دسته بندی شده اند.

درخواست ویزای مهاجرتی به معنای قصد اقامت دائم در آمریکا و ویزای غیرمهاجرتی به معنای دیگر ویزاها مانند توریستی، تحصیلی، کاری، درمانی و… در این کشور خواهد بود. به طور کلی ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا قابل استفاده برای ایرانیان به دو دسته B1 برای سفرهای کاری و تجاری و دسته B2 برای گردشگری، دیدار با دوستان، خانواده و آشنایان یا درمان در آمریکا صادر می شود. یک نوع ویزای ترکیبی از این دو دسته نیز وجود داشته که هدف آن توریستی-تجاری است. ویزای تحصیلی آمریکا و ویزای کار آمریکا نیز در دسته های دیگر قرار می گیرند و اما در ادامه به اینکه چگونه می توان وقت سفارت آمریکا بگیرم؟ می پردازیم.

 پس از کلیک کردن روی گزینه ویزای غیر مهاجرتی امریکا، وارد صفحه ای خواهید شد که در آن باید روی گزینه مربوط به ایران در بخش کشورهای خاورمیانه ای کلیک کرده (زبان انگلیسی یا فارسی را انتخاب کنید) و وارد صفحه راهنمای گرفتن وقت سفارت آمریکا شوید. در این صفحه باید مراحل ثبت نام وقت سفارت آمریکا را انجام دهید که اولین مرحله تعیین سفارت یا کنسولگری است که می خواهید به طور حضوری در آن درخواست ویزا نمایید. همانطور که گفته شد، به دلیل نبود روابط دیپلماتیک بین ایران و آمریکا، ایرانیان باید به یکی از سفارت های آمریکا در ارمنستان و ترکیه یا کنسولگری اصلی آمریکا در دبی مراجعه کنند. پس از مراجعه به وبسایت کنسولگری مجازی آمریکا برای گرفتن وقت سفارت آمریکا باید فرم درخواست صدور ویزای غیرمهاجرتی آمریکا به صورت آنلاین را پر کنید که معمولاً با نام فرم DS-160 شناخته می شود.

وقت سفارت آمریکا

فرم DS-160

 این فرم آنلاین را تنها می توانید در سایت مجازی سفارت آمریکا پر کرده و تا پیش از پر کردن آن قادر به استفاده از دیگر خدمات این وبسایت نخواهید بود. در ادامه باید یک اکانت بسازید و پس از آن باید همانجا به صورت آنلاین هزینه های وقت سفارت و ثبت اطلاعات بیومتریک (انگشت نگاری) را پرداخت کرده و در ادامه وقت سفارت به شما داده خواهد شد که بسته به شرایط ممکن است از چند روز تا چند ماه متفاوت باشد. لازم به ذکر است که بعد از تکمیل فرم درخواست ویزای غیرمهاجرتی آمریکا باید پرینت آن را گرفته و هنگام مراجعه حضوری به سفارت،همراه داشته باشید.

محتویات فرم DS-160

همانطور که گفته شد اولین و مهم ترین گام در گرفتن وقت سفارت آمریکا ، پر کردن فرم DS-160 است. این فرم تنها در وبسایت سفارت آمریکا موجود بوده و باید به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی پر شود. در این فرم اطلاعاتی مانند اطلاعات فردی (شغل، تحصیلات، درآمد، همسر و غیره)، شماره تماس، شماره پاسپورت، نوع ویزای مورد درخواست، اطلاعات مربوط به همراهان، اطلاعات مربوط به دعوتنامه و غیره باید با دقت وارد شود. در ادامه سوالاتی در زمینه تاریخچه درمانی، رفتاری، قضایی و امنیتی را باید پاسخ دهید.

وقت سفارت آمریکا

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا

هنگام درخواست وقت سفارت آمریکا باید موارد زیر را آماده کرده و انجام دهید:

 • کپی صفحه اول پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • اسکن عکس تمام رخ با ابعاد 5 در 5 رنگی و با پس زمینه سفید که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد
 • فرم پر شده DS-160 به زبان انگلیسی
 • ایمیل و شماره تلفن معتبر متقاضی
 • برنامه سفر (رزرو بلیط و هتل و غیره)، اگر از قبل مقدمات سفر را فراهم کرده اید
 • تاریخ 5 سفر آخر شما به آمریکا، (اگر سابقه سفر به این کشور را داشته اید). شاید از شما خواسته شود تاریخچه سفرهای بین المللی تان در 5 سال اخیر را ارائه دهید.

مدارکی که هنگام مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا باید به همراه داشته باشید:

 • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار به همراه پاسپورت های قبلی
 • دو قطعه عکس تمام رخ با ابعاد 5 در 5 رنگی با پس زمینه سفید که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد
 • ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه اصل مدارک
 • ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت
 • رزومه تحصیلی و شغلی کامل با مدارک و گواهینامه های مرتبط با آن ها مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب و …
 • ترجمه سوابق بیمه
 • ترجمه اسناد مالکیتی مانند سند ملک یا سرمایه های بورسی و اوراق مشارکت و…
 • نامه تمکن مالی از بانک با سربرگ و امضای معتبر به زبان انگلیسی
 • پرینت حساب 6 ماه اخیر
 • تاییدیه فرم وقت سفارت
 • تاییدیه فرم DS-160
 • تاییدیه واریز هزینه های انگشت نگاری و درخواست وقت سفارت
 • برنامه سفر (واچر هتل و بلیط رفت و برگشت)
 • مخصوص متقاضیان ویزای F1: فرم I-20 ، مدارک تحصیلی، تاییده پرداخت SEVIS
 • مخصوص متقاضیان J1: فرم DS-2019 و تاییده پرداخت SEVIS

وقت سفارت آمریکا

چه کسانی از مصاحبه حضوری سفارت آمریکا معاف هستند؟

عموماً افراد 14 تا 79 ساله جز در موارد خاص به مصاحبه حضوری نیاز دارند اما افراد دارای شرایط زیر عموماً نیازی به مراجعه حضوری برای مصاحبه ندارند:

 • افراد 13 ساله و کمتر
 • افراد 80 ساله و بالاتر

هزینه بررسی پرونده درخواست ویزای غیرمهاجرتی آمریکا

هزینه بررسی ویزای آمریکا در بخش غیرمهاجرتی موسوم به MRV برای هر نفر به طور کلی160 دلار تعیین شده است که باید هنگام ثبت درخواست و پس از پر کردن فرم DS-160 پرداخت شود. علاوه بر این مبلغ ممکن است افراد بسته به نوع ویزا و کشوری که شهروند آن هستند مجبور به پرداخت هزینه های دیگری نیز بشوند.

زبان مصاحبه

در سفارت های آمریکا در آنکارا، دبی و ایروان بخش ویژه ای برای شهروندان ایرانی در نظر گرفته شده که امکان مصاحبه به زبان انگلیسی یا فارسی در آن ها وجود دارد.

نکاتی در مورد تعیین وقت سفارت آمریکا

 • بعد از پرداخت هزینه MRV به مدت یک سال وقت خواهید داشت تا بر اساس تقویمی که در اختیارتان قرار گرفته یک وقت سفارت برای خود تعیین کنید.
 • بعد از تعیین وقت سفارت می توانید تا حداکثر 5 بار این تاریخ را تغییر دهید بدون اینکه محدودیتی داشته یا هزینه ای اضافی بپردازید. موضوع مهم در این باره این است که تنها در همان سفارت یا کنسولگری قبلی می توانید درخواست دهید و در صورت نیاز به تغییر آن باید هزینه MRV را دوباره پرداخت کنید که به شما بازگردانده نخواهد شد.
 • اگر در مصاحبه حاضر نشدید یا درخواست شما برای ویزای غیرمهاجرتی آمریکا رد شد و خواستید دوباره اقدام کنید باید هزینه MRV را مجدداً پرداخت کنید.

وقت سفارت آمریکا

امیدواریم که با مطالعه مطلب فوق به این پاسخ این سوال که چگونه می توانم وقت سفارت آمریکا بگیرم؟ دست یافته باشید. در ادامه به سوالات متداولی که در این زمینه وجود دارند، پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

1- آیا می توانم به سوالات فرم DS-160 به زبان مادری پاسخ دهم؟

خیر، تمام پاسخ ها باید به زبان انگلیسی و با کاراکترهای انگلیسی باشد به جز زمانی که از شما خواسته می شود با الفبای زبان مادری تان نام کامل تان را بنویسید. درخواست هایی که به زبانی غیر از زبان انگلیسی ثبت شده باشند مورد بررسی قرار نگرفته و باید درخواست جدیدی بدهید.

2- آیا باید به تمامی سوالات مطرح شده در فرم DS-160 پاسخ دهم؟

اکثر سوال هایی که در فرم DS-160  قرار دارند باید در محل اختصاص یافته پاسخ داده شوند مگر سوالاتی که واژه optional به معنای انتخابی کنار آن ها نوشته شده باشد. در صورتی که سوالی در مورد شما قابل طرح نباشد از عبارت Does Not Apply به معنای «در مورد من صدق نمی کند» استفاده کنید. همچنین در صورتی که یک یا چند مورد از سوال های اجباری را پاسخ ندهید، سیستم به شما اجازه ثبت درخواست و تکمیل فرآیند درخواست وقت سفارت آمریکا را نخواهد داد.

3- آیا به غیر از فرم DS-160 فرم دیگری برای ثبت درخواست وقت سفارت آمریکا وجود دارد؟

خیر نسخه آنلاین DS-160 جایگزین فرم های متعدد دیگری شده که دیگر به کار نمی روند.

4- آیا هنگام مصاحبه حضوری تنها به همراه داشتن صفحه تائید درخواست کافی است؟

بله، هنگام مراجعه به سفارت آمریکا برای مصاحبه حضوری نیازی به همراه داشتن تمام درخواست نیست و تنها داشتن صفحه تایید درخواست با شماره پرونده کافی است. فرم تائید را باید در تمام مراحل اخذ ویزای آمریکا به همراه داشته باشید.

5- چه عواملی بیشترین تاثیر را در کسب ویزای آمریکا دارند؟

 • سابقه سفر خوب
 • داشتن تمکن مالی کافی
 • نداشتن سابقه مجرمانه که توسط پلیس آمریکا کنترل می شود(FBI check)
 • هدف از سفری که از نظر آفیسر مهاجرت قانع کننده باشد

6- اگر درخواست ویزای امریکای من رد شد، باید چکار کنم؟

درصورت رد درخواست ویزای امریکا،برگه ای حاوی نظر افسر مهاجرت به شما داده می شود که شامل توضیحات وی در مورد علل رد درخواست شماست. بهترین روش، دریافت مشاوره از افراد مجرب در مورد چگونگی اعتراض به ریجکتی ویزای امریکا یا نحوه اپلای کردن صحیح است.

سخن پایانی

همراهان ارجمند، امیدواریم با مطالعه دقیق مطلب فوق به پاسخ سوالات خود در زمینه نحوه اخذ وقت سفارت آمریکا دست یافته باشید. تیم وکلای موسسه حقوقی و بین المللی فراگامان مهام قصد داشتند که اطلاعات کاملی از چگونگی رزرو وقت سفارت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا را بدون دخل و تصرف در اختیار شما عزیزان قرار دهند. همچمیم تیم ما با داشتن سوابق و پرونده های موفق متعدد می تواند در زمینه اخذ انواع ویزای آمریکا شما عزیزان را همراهی نماید. خوانندگان محترم می توانند با مراجعه به این لینک از شرایط و توضیحات مربوط به سایر انواع ویزای آمریکا مطلع شوند.

۱۰ نظر

 1. sahar majnooni 8 می 2021 در 00:37- پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید بنده پوزیشن کاری دارم و تقاضام برای ویزای H1B است حال میخوام بدونم با شرایط کووید 19 و وضعیت سفارت ها با توجه به نوع ویزا میتوان سریع تر وقت گرفت و یا شرایط سفارت برای دریافت این ویزا فرقی با ویزاهای دیگر ندارد بسیار سپاسگزار هستم

  • مجتبی عاشوری 8 ژوئن 2021 در 16:24

   با سلام
   در زمان ارائه پاسخ اولین وقت سفارت آمریکا از دبی و برای اواخر سال 2022 هست.
   برای گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا می توانید با دفتر ما تماس بگیرید. شما را راهنمایی خواهند کرد.

 2. احمد 1 ژوئن 2021 در 15:48- پاسخ دادن

  سلام
  وقت فوری هم میتونید بگیرید؟ الان ۲۰۲۲ فقط بازه
  اونم از دبی!!!

  • مجتبی عاشوری 8 ژوئن 2021 در 16:18

   با سلام
   بله، وقت فوری سفارت آمریکا برای سه ماه آینده می تونیم بگیریم
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر ما در تماس باشید

  • مجتبی عاشوری 8 ژوئن 2021 در 16:19

   با سلام
   بله، وقت فوری سفارت آمریکا برای سه ماه آینده می تونیم بگیریم

 3. شهاب 24 آگوست 2021 در 02:41- پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر ویزای m1 شامل چه رشته هایی میشه و چه کسانی میتونن بگیرن و آیا در حال حاضر امکان اخذ این ویزا هست؟ ممنون

  • مجتبی عاشوری 4 سپتامبر 2021 در 12:57

   با سلام
   این ویزا برای افرادی است که دوره های فنی و حرفه ای را طی می کنند.
   جهت آشنایی با بیشتر با این نوع ویزا می توانید مطلب مندرج در این لینک رو مطالعه کنید:
   https://ballmantravel.com/%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/

  • مجتبی عاشوری 4 سپتامبر 2021 در 12:58

   با سلام
   این ویزا برای افرادی است که دوره های فنی و حرفه ای را طی می کنند.
   جهت آشنایی با بیشتر با این نوع ویزا می توانید مطلب مندرج در صفحه ویزای تحصیلی امریکا رو مطالعه کنید

 4. لیلا 26 نوامبر 2021 در 13:17- پاسخ دادن

  با سلام خدمت شما من ایلا هستم ساکن المان ،میخواستم ببینم که چطوری میتونم با شما ارتباط برقرار کنم نیاز به مشاوره دارم .لطفا پاسخ بدید ممنونم

  • زهرا ملکی 18 دسامبر 2021 در 16:02

   با سلام خدمت شما همراه گرامی
   لطفا روی واتساپ دفتر پیام بگذارید تا در اولین فرصت کارشناسان ما بررسی نمایند.
   شماره واتساپ دفتر: 09360565152

ثبت ديدگاه