انواع ویزای انگلیس2023-03-30T03:39:00+03:30
وقت سفارت انگلستان
ویزای توریستی انگلستان
ویزای کاری انگلستان
ویزای سرمایه گذاری انگلستان
ویزای تحصیلی انگلستان
ویزای ازدواج انگلستان
اخذ اقامت انگلیس از طریق تولد فرزند
ویزای کارآفرینی و استارتاپ انگلیس
ویزای الحاق به خانواده انگلیس
تمدید پاسپورت انگلیس
قوانین ورود به انگلستان
ویزای خانوادگی انگلستان

انواع ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

کشور انگلستان یکی از ایده آل ترین مقاصد برای افرادی که قصد مهاجرت به انگلیس و زندگی در این کشور را دارند می باشد. پیش از اقدام به اخذ ویزای انگلیس و انتخاب روش مناسب برای مهاجرت به انگلیس، بایستی با دسته بندی انواع ویزای انگلیس آشنا شوید. در این مطلب سعی داریم با ارائه اطلاعات دقیق مطابق اداره مهاجرت و شهروندی انگلستان درباره انواع ویزای انگلیس، شما عزیزان را برای اتخاذ نمودن بهترین تصمیم جهت انتخاب نوع ویزای درخواستی خود یاری نمائیم. همچنین با اطلاعات موجود در این صفحه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • چگونه می توانم وقت سفارت انگلستان بگیرم؟
 • چگونه برای مهاجرت به انگلیس اقدام کنم؟
 • برای مهاجرت به انگلیس به چه مدارک و مستنداتی نیاز خواهم داشت؟
 • کدام یک از انواع ویزای انگلیس با شرایط حال حاضر من مطابقت دارد؟
 • هزینه اخذ ویزای انگلیس چقدر است و چگونه باید آن را بپردازم؟
 • چگونه باید ویزای کاری انگلستان بگیرم؟ مشاغل موردنیاز انگلیس کدامند؟

مقدمه

با اخذ ویزای انگلیس (UK Visa) در واقع شما مجوز ورود به بریتانیای کبیر (کشورهایی چون انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) را دریافت خواهید کرد. این ویزا یکی از قدرتمندترین ویزاهای حال حاضر می باشد که با داشتن آن می توانید امید اخذ آسان ویزای کانادا و ویزای آمریکا را داشته باشید. انگلستان یکی از سخت گیرترین کشورهای جهان برای صدور ویزا است. شرایط و ضوابط بسیار پیچیده ای بر سیستم صدور ویزای انگلیس حکمفرماست و از این رو موسسه حقوقی مهاجرتی مهام با بکارگیری وکلای مجرب حقوقی و اجرایی می کوشد با اشراف دقیق بر آخرین آپدیت های اداره مهاجرت انگلیس Home Office، خدماتی با بالاترین درصد احتمال موفقیت را به متقاضیان ویزای انگلستان ارائه دهد. ویزای انگلیس بر اساس هدف از سفر به چند نوع متفاوت تقسیم می شود که در ادامه به انواع ویزای انگلیس می پردازیم.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس زیر مجموعه ویزیتور ویزا (visitor visa) می باشد و برای اهدافی همچون توریستی-گردشگری، تعطیلات، دیدار با خانواده و دوستان، شرکت در کنفرانس و همایش ها، شرکت در دوره های آموزشی و تحصیلی کوتاه مدت (کمتر از 6 ماه) و درمان مورد استفاده قرار می گیرد. ویزای توریستی انگلیس به صورت چندبار ورود (multiple entry) صادر می گردد و اعتبار آن می تواند به ترتیب 6 ماهه، 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله باشد. افرادی که برای این ویزاغ درخواست می دهند می بایست ملزومات APPENDIX V را که بخشی از قوانین مهاجرتی انگلستان می باشد را فراهم نمایند.

ویزای ازدواج انگلیس

این نوع ویزای انگلیس نیز در دسته ویزاهای کوتاه مدت (6 ماهه) قرار می گیرد و برای افرادی صادر می شود که قصد دارند ازدواج خود را در انگلستان به ثبت برسانند. جهت کسب اطلاعات کامل و جامع به این لینک مراجعه نمائید.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس در این دسته تحت عنوان Tire4 شناخته می شود که به دو صورت صادر می گردد. ویزای Tier4 (child) یا همان ویزای دانش آموزی برای تحصیل کودکان بین 4 تا 17 سال در مدارس انگلستان صادر می شود که اخیراً نام این نوع ویزای انگلیس به ویزای تحصیلی کودک (Child student visa) تغییر یافته است. ویزای Tier4 (general)  یا همان ویزای دانشجویی جهت تحصیل در دوره های کالج و لیسانس و بالاتر برای افراد بالای 18 سال که قصد تحصیل در انگلیس را دارند صادر می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع ویزای انگلیس در این دسته به این لینک مراجعه نمائید. ضمناً برای آشنایی با برترین دانشگاه های انگلستان می توانید به این لینک مراجعه کنید.

ویزای همراه دانش آموز

این نوع ویزای انگلیس برای والدینی صادر می شود که فرزند بین 4 تا 11 ساله شان با اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در دسته کودکان قصد تحصیل در انگلستان را دارد. این کودکان می توانند یکی از والدین خود را به عنوان سرپرست در دوره تحصیل در انگلیس همراه داشته باشند. والدین با داشتن ویزای همراه دانش آموز می توانند تا زمان پایان تحصیلات فرزندشان در انگلستان بمانند به شرطی که تحصیلات او تا پیش از رسیدن به سن 12 سالگی به پایان برسد.

ویزای الحاق به خانواده انگلیس

ویزای الحاق به خانواده انگلیس (Family Visa) برای افرادی صادر می شود که عضوی یا اعضای خانواده آنها در انگلستان مشغول کار یا زندگی بوده و فرد قصد دارد برای مدتی بیشتر از 6 ماه به عنوان وابسته یا فرد تحت تکفل، به خانواده خود بپیوندد. این نوع ویزای انگلیس برای همسر (نامزد)، والدین، فرزندان و سایر اعضای درجه یک خانواده صادر می گردد.

ویزای کاری انگلستان

جهت اخذ انواع ویزای انگلیس در دسته کاری بایستی حتما پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر انگلیس داشته باشید. در ادامه به شرح انواع مختلف ویزای کار انگلیس می پردازیم.

ویزای Tire1: این نوع ویزای انگلیس، ویزای کار بلند مدت محسوب می شود که برای افراد خوداشتغال یا فریلنسر، نخبگان خارجی، کارآفرینان، کارآفرینان فارغ التحصیل، سرمایه گذاران صادر می گردد.

 • ویزای سرمایه گذاری انگلیس

ویزای سرمایه گذاری انگلیس (Investor Visa) که در دسته ویزاهای کاری Tire1 قرار می گیرد، برای افرادی که قصد دارند دستکم دو میلیون پوند در انگلستان سرمایه گذاری کنند صادر می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چگونگی اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس  به این لینک مراجعه نمائید.

 • ویزای کارآفرینی و استارتاپ انگلیس

ویزای کارآفرینی انگلیس یکی از انواع ویزاهای Tier 1 این کشور است که از طریق آن می توان با ایجاد یک کسب وکار و اشتغال آفرینی، اقامت موقت و در ادامه اقامت دائم انگلیس را اخذ نمود. ویزای کارآفرینی انگلیس مناسب کسانی بود که قصد راه اندازی یک کسب وکار در انگلیس را داشتند. برای اخذ این نوع ویزا، متقاضی می بایست با سرمایه گذاری 50000 پوندی، یک کسب و کار در انگلیس ایجاد می کرد. این نوع ویزا در واقع از دو دسته ویزای کارآفرینی (Entrepreneur) و ویزای کارآفرین فارغ التحصیل (Graduate Entrepreneur) تشکیل شده بود ولیکن از تاریخ 29 مارس 2019 لغو شده و کسانی که بخواهند با کارآفرینی، اقامت دائم انگلیس را دریافت کنند باید از ویزای استارتاپی انگلیس (Start-up visa)، ویزای کسب و کار خلاقانه انگلیس (Innovator visa) و ویزای استعداد جهانی (Global talent visa) استفاده کنند. در واقع ویزای استارتاپی انگلیس جایگزین ویزای کارآفرین فارغ التحصیل و ویزای کسب و کار خلاقانه نیز جایگزین ویزای کارآفرینی انگلیس شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به این لینک مراجعه نمائید.

ویزای Tire2: این نوع ویزای انگلیس جذاب ترین ویزای کاری در بین مردم شناخته شده است و نوعی ویزای بلند مدت محسوب می شود و برای افرادی که یک جاب آفر از یک کارفرمای انگلیسی دارند صادر می شود و به پنج دستۀ ویزای کار عمومی، ویزای انقال درون شرکتی، ویزای ورزشکاری، ویزای روحانیون/ مبلغان دینی و ویزای کارگران ماهر تقسیم می شوند.

ویزای Tire5: این ویزای کاری انگلیس برای افرادی صادر می شود که برای کارهای موقت به انگلستان می آیند؛ برای مثال کارگران بومی در بخش خصوصی و کارگران ذیل فعالیت های داوطلبانه خیریه، ورزشکاران یا کارگران خلاق، کارگران مذهبی، کارگران مشمول برنامه های تبادلی تحت نظارت دولت یا برنامه های ذیل توافقات بین المللی، به شرطی که صدور جاب آفر انگلیس و حمایت مالی و ضمانت آن ها توسط سازمان های معتبر استخدام کننده صورت گیرد. ویزای کار موقت انگلیس بین 1 تا 2 سال اعتبار داشته و مدت اعتبار آن را هدف کاری متقاضی تعیین خواهد کرد.

اقامت انگلیس از طریق تولد فرزند

یکی از روش های سریع اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق تولد فرزند در خاک انگلستان می باشد که شرایط و الزامات خاص خود را دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به این لینک مراجعه نمائید.

 سخن پایانی

همراهان ارجمند، امیدواریم با مطالعه دقیق مطالب فوق با انواع ویزای انگلیس در دسته بندی های مختلف آشنا شده باشید. شما می توانید با مراجعه به توضیحات تکمیلی قرار داده شده در همین صفحه به تفصیل با انواع ویزای انگلستان آشنا شوید. تیم وکلای موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام قصد داشتند با ارائه اطلاعات کامل و جامع که مستقیماً از سایت اداره مهاجرت و شهروندی انگلیس مطابق آخرین آپدیت ها استخراج شده است، شما عزیزان را پیش از اقدام نسبت به اخذ ویزای انگلیس یاری نماید.

۸ نظر

 1. اشكان 3 آگوست 2019 در 17:05- پاسخ دادن

  اخذ ويزاى انگلستان حدودا چقدر زمان ميبره؟

  • مجتبی عاشوری 21 فوریه 2021 در 20:24

   اخذ ویزای انگلستان در دسته های مختلف متفاوت است و از دو هفته تا یک سال برای ویزاهای توریستی انگلستان تا ویزاهای سرمایه گذاری انگلستان متفاوت هستند.

 2. مهرداد 3 آگوست 2019 در 17:11- پاسخ دادن

  ترجمه مدارکمو برای ویزای انگلیس چقد اعتبار داره؟ من پارسال مدارکمو دادم برای ترجمه

  • مجتبی عاشوری 21 فوریه 2021 در 20:25

   حداکثر اعتبار ترجمه ها -بجز مدارک مالی- درصورتیکه بدون تائید سفارت باشند یک ماه می باشد.

 3. حسن شعبانی 3 آگوست 2019 در 17:33- پاسخ دادن

  سلام هزینه واریزی سفارت برای ویزای tier 2 چقدر هستش

  • مجتبی عاشوری 21 فوریه 2021 در 20:23

   با سلام
   ویزاهای زیر مجموعه T2 که ویزای های کاری انگلستان هستند انواع بسیار زیادی دارد که شما مشخصاً نوع ویزای درخواستی خود را اعلام نکرده اید.اما ویزاهای این دسته هزینه ای حدود 800 دلار دارند.

 4. سامان 3 فوریه 2021 در 17:05- پاسخ دادن

  با سلام و تشکر از مطلب کامل شما
  سوال من این بود که ویزای انگلستان رو الان با توجه به کرونا می دهند؟
  چقدر طول می کشه؟ و اگر رفتیم باید قرنطینه بشیم؟

  • مجتبی عاشوری 6 فوریه 2021 در 17:45

   درود بر شما
   درحال حاضر صرفاً به دارندگان ویزاهای خاص اجازه ورود داده می شود. البته هم اکنون پروازها به حالت تعلیق در آمده است.
   عموماً زمان بررسی مدارک 14 روز کاری می باشد. اگر درخواست شما دریافت ویزای توریستی انگلستان هست و دلیل حاصی برای سفر ندارید، توصیه می کنیم اقدامی تا عادی شدن شرایط انجام ندهید.
   با تشکر از پیام شما

ثبت ديدگاه

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

Phone: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

Fax: 458 761-9562

Web: ThemeFusion

نوشته‌های تازه