وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا چطور خودم وقت سفارت کانادا بگیرم؟ به همراه کلیه آپدیت های سال 2021| گام به گام اخذ وقت سفارت کانادا از طریق سایت VFS در تهران

در حال حاضر و با پاندمی ویروس کرونا و محدودیت های ایجاد شده در پذیرش نفرات در کنسولگری های کانادا، می بایست جهت انجام عملیات بایومتریک وقت سفارت کانادا رزرو نمائید.

وقت سفارت کانادا

جهت اخذ انواع ویزای کانادا، پس از تکمیل و آپلود مدارک، دریافت وقت سفارت کانادا الزامیست.آژانس مسافرتی بال من تراول به همراه وکلای مهاجرت در موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام، ضمن داشتن سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای کانادا (ویزای تحصیلی فرزندان، ویزای کارآفرینی، ویزای سرمایه گذاری و سایر خدمات اقامتی) می تواند در این مسیر شما عزیزان را یاری نماید.

در حال حاضر و با پاندمی ویروس کرونا و محدودیت های ایجاد شده در پذیرش نفرات در کنسولگری های کانادا، می بایست جهت انجام عملیات بایومتریک وقت سفارت کانادا رزرو نمائید.

وقت سفارت کانادا - ویزای کانادا

وقت سفارت کانادا را به همراه تخفیف دریافت کنید…

تخفیف بگیرید

مقدمه

بر اساس قوانین مهاجرتی دولت فدرال کانادا، کلیه متقاضیان اخذ ویزای کانادا، پیش از مراجعه برای انگشت نگاری ملزم به دریافت “وقت سفارت” هستند. اینکه به صورت آنلاین برای ویزای کانادا اقدام کرده‌ یا از روش مراجعه حضوری، تفاوتی نمی‌کند و برای انجام بیومتریک (انگشت‌نگاری) بایستی از یکی از دفاتر سفارت کانادا، به صورت آنلاین وقت بگیرید.

چگونه می توان وقت سفارت کانادا گرفت؟

برای ویزای کانادا به دو روش می‌توان وقت سفارت گرفت:

 • ثبت نام آنلاین

 • مراجعه حضوری به دفاتر سفارت (Draft یا Paper)

با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران و اعلام وب سایت رسمی سفارت کانادا بهترین روش، ارائه درخواست آنلاین برای دریافت ویزای کانادا می باشد. روش ثبت نام آنلاین به دلیل سرعت انتقال اطلاعات، قابلیت اصلاح اطلاعات، پیگیری از طریق اکانت ساخته شده، گزینه ای بهتر برای درخواست ویزای کانادا می باشد.

قبل از الزام اخیر در خصوص تعیین وقت سفارت کانادا، استفاده از روش آنلاین برای انگشت نگاری مزیتی بزرگ محسوب می‌ شد، لیکن در حال حاضر برای تعیین وقت سفارت، چندان تفاوتی ندارد که از روش آنلاین برای درخواست ویزای کانادا اقدام کرده باشید و یا از طریق مراجعه حضوری؛ تنها راه برای رزرو یا دریافت وقت سفارت کانادا مراجعه به سایت رسمی اداره مهاجرت این کشور یا از طریق سایت شرکت vfs است.

توجه: حتی اگر تمایل دارید مدارک خود را بصورت حضوری به دفاتر وَک (VAC Center) تحویل نمائید، توجه داشته باشید که بایستی وقت سفارت خود را از قبل و بصورت آنلاین بگیرید.

مراحل کلی و راهنمای نحوه تعیین وقت سفارت و تکمیل فرمها

 • ورود به سایت و انتخاب دفتر VAC در کشور مورد نظر با توجه به شرایط شخصی.

 • پس از انتخاب گزینه BIOMETRIC ENROLMENT، گزینه NEW USER را انتخاب و پس از ورود به صفحه زیر اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

 • یک ایمیل به همراه لینک فعال سازی برای شما ارسال می شود که با کلیک بر روی آن به صفحه VFS مربوطه باز می گردید. در این مرحله ساختن حساب کاربری انحصاری شما تقریبا به اتمام رسیده است.

 • در مرحله بعدی تاریخ مد نظر خود و تعداد نفرات (درصورت داشتن همراه) را وارد می کنید و سایت، صفحه ماهیانه وقتها را برای شما نمایش می دهد که می توانید روز مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

 • تکمیل فرم‌های درخواست ویزای کانادا

 • پرداخت آنلاین هزینه های مربوط به ویزا و انگشت نگاری

 • دریافت برگه تائیدیه درخواست به همراه شماره پیگیری

 • دریافت برگه تائیدیه درخواست به همراه شماره پیگیری

 • دریافت نامه انگشت نگاری (اطلاعات تکمیلی)

 • حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا برای انگشت نگاری

 • بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزای کانادا

 • مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزای کانادا

 توضیحات تکمیلی:

برای تعیین وقت سفارت کانادا ابتدا یک حساب کاربری منحصر بفرد در وب سایت (لینک) ایجاد کنید، لینکی برای تائید ایمیل برایتان ارسال می شود، حساب کاربری خود را این طریق فعال کنید. پس از آن نسبت به تکمیل فرم درخواست (لینک) ویزای کانادا (دقت کنید؛بسته به نوع ویزای درخواستی فرمها متفاوت هستند) بصورت آنلاین اقدام نمائید. در این مرحله می بایست نسبت به پرداخت هزینه های مربوطه (۱۸۵ دلار کانادا برای افراد بالای ۱۲ سال) اقدام نمائید.

این مبلغ شامل هزینه وقت سفارت کانادا و انجام عملیات انگشت نگاری می باشد.در مرحله بعد یک تائیدیه پرداخت برای شما ارسال خواهد شد و می تواند ادامه پروسه ثبت وقت را انجام دهید.در ادامه می توانید بر اساس جدولی که سایت برای شما نمایش می دهد نسبت به تعیین وقت سفارت مورد نظر خود اقدام کنید و نامه انگشت نگاری بر اساس تعداد نفرات انتخاب شده شما (وقت تک یا خانوادگی) برای شما ارسال خواهد شد.

در این مرحله پروسه دریافت وقت سفارت کانادا و تکمیل فرمها به اتمام می رسد.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت کانادا

با توجه به اینکه در اقدام به اخذ ویزای کانادا شما کلیه مدارک را آپلود می کنید (در روش آنلاین) و یا اینکه آنها را مستقیم به یکی از نمایندگی های سفارت کانادا تحویل می دهید (PAPER)، در مرحله تعیین وقت نیازی به ارائه مدارک خاصی وجود ندارد و صرفاً با داشتن تصویر صفحه اول پاسپورت خود و وارد کردن تاریخ تولد خود به میلادی، وارد کردن یک ایمیل شخصی و یک شماره تماس می توانید وقت خود را رزرو نمائید. در ادامه و برای تکمیل فرمها و آپلود مدارک نیاز دارید که کلیه مدارک مورد نظر سفارت کانادا را آماده کرده و ارائه دهید.

برای اخذ ویزای کانادا با ما همراه باشید…

اطلاعات بیشتر

زمان پاسخگویی سفارت کانادا به درخواست ویزا چند روز است؟

براساس آخرین آپدیت های سایت اداره مهاجرت کانادا، زمان پاسخگویی به درخواست ویزای توریستی کانادا ۸۷ روز می باشد. البته این زمان بدون درنظر گرفتن زمان لازم برای انگشت نگاری و ارسال مدارک از VAC به دفتر سفارت می باشد.

وقت فوری سفارت کانادا

آژانس مسافرتی بال من تراول با پشتیبانی موسسه حقوقی و بین المللی فراگامان مهام و کادری مجرب، نسبت به ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت، پیکاپ ویزا و اخذ اقامت کشورهای کانادا و حوزه شینگن در اسرع وقت اقدام می نماید و می‌کوشد بهترین مسیر را پیش روی متقاضیان محترم وقت سفارت کانادا قرار دهد.

مجموعه ما در حال حاضر با دانش روز نسبت به ارائه خدمات اخذ ویزای مولتی ۵ ساله کانادا،اقامت تحصیلی کانادا (شامل ثبت نام مدارس-کالج و دانشگاه)، انواع ویزاهای بیزنس کانادا، پیک آپ پاسپورت اقدام می نماید. این خدمات را می توانید با توجه به محل زندگی خود (اقامت در کشورهای اطراف) و یا کشوری که بیشتر تمایل به سفر به آن را دارید از گزینه های زیر انتخاب نمائید:

 • وقت سفارت از ایروان

 • وقت سفارت از باکو

 • وقت سفارت از دبی

 • وقت سفارت از ابوظبی

 • وقت سفارت از تفلیس

 • وقت سفارت از استانبول

همچنین می توانید از خدمات وکلای ما در کانادا جهت اخذ اقامت دائم کانادا، اقامت دائم در حوزه شنگن (به ویژه کشورهای آلمان، سوئد، بلژیک،اتریش) استفاده نمائید.

پیکاپ ویزای کانادا

جهت تسریع در دریافت پاسخ ویزای کانادا و صرفه جویی در هزینه ها می توانید از خدمات پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت استفاده نمائید. این خدمات (پیکاپ ویزای کانادا ) هم اکنون برای کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان و گرجستان انجام می شود.

[emoji-rating]

۴ نظر

 1. سحر 3 آگوست 2019 در 17:13- پاسخ دادن

  فقط وقت سفارت كانادا بخوايم ، انجام ميدين ؟

  • علی کریمی زاده 13 آگوست 2019 در 17:45

   سلام
   بله، وقت سفارت کانادا به همراه پرداخت هزینه بایومتریک ۲۰۰ دلار می باشد.

 2. محمد زیارتی 6 دسامبر 2020 در 15:54- پاسخ دادن

  با سلام من قصد گرفتن وقت سفارت کانادا را دارم هرچقدر تلاش میکنم موفق به گرفتن وقت نمیشم شما میتونید راهنمایی کنید؟ممنون

  • مجتبی عاشوری 8 دسامبر 2020 در 12:04

   با سلام و احترام
   در ایام شیوع و پاندمی ویروس کرونا،سفرا کانادا هم اکنون فعالیت خود را محدود به روزهای دوشنبه،چهارشنبه و جمعه نموده است و به تبع با کاهش روزهای کاری ،تراکم نفرات بالا رفته و اخذ وقت سفارت کانادا را با مشکل مواجه نموده است. در صورت تمایل می توانید دریافت وقت سفارت کانادا را به همکاران ما بسپارید تا در طی کمتر از یک هفته برای شما وقت بگیرند. حق الزحمه انجام کار نیز 100 دلار امریکا می باشد.
   با تشکر از شما

ثبت ديدگاه

error: محتوا ها محافظت شده می باشند!