اخذ ویزای اسلوونی2019-10-29T14:57:16+03:30

اخذ ویزای اسلوونی

اسلوونی از کشورهای اروپای شرقی و حوزۀ شینگن است، در نتیجه ویزای اسلوونی به شما اجازه خواهد داد در اسلوونی گردش کرده، جاذبه های گردشگری را بازدید کرده و حتی به کشورهای حوزۀ شنگن سفر کنید. برای آشنایی بیشتر با مفهوم ویزای شنگن این لینک را مطالعه کنید. اتباع ایرانی برای دریافت ویزا باید از طریق سفارت اسلوونی و یا شرکت VFS در ترکیه اقدام کرده و برای ویزای اسلوونی درخواست دهند.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
اخذ ویزای اسلوونی، ویزای اسلوونی، ریجکتی ویزای اسلوونی، وقت سفارت اسلوونی

با پر کردن فرم درخواست ویزای اسلوونی تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

گرفتن وقت سفارت اسلوونی

متقاضیان باید برای مصاحبه و وقت سفارت اسلوونی از طریق این لینک و به صورت آنلاین درخواست دهند، و یا با سفارت و مراکز VFS تماس گرفته و وقت خود را رزرو کنند

برای تماس با دفاتر شرکت VFS در ترکیه شهرهای آنکارا، استانبول، ازمیر، آنتالیا، گازیانتپ و یا بورسا به این لینک مراجعه کنید.

ویزای کوتاه مدت اسلوونی

اسلوونی نیز مانند دیگر کشورهای اروپای شرقی ویزای کوتاه مدت را با اقامت قانونی حداکثر ۹۰ روزه به شکل ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای شرکت در ایونت های فرهنگی و ورزشی، ویزای تحصیلی و ملاقات دوستان و خانواده را به اتباع ایرانی می دهد.

جهت دریافت وقت سفارت اسلوونی با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

ویزای توریستی اسلوونی

اتباع ایرانی برای بازدید جاذبه های گردشگری اسلوونی و گردش در این کشور تا سقف ۹۰ روز می توانند برای دریافت ویزای توریستی درخواست داده و پس از تکمیل این فرم، مدارک زیر را نیز ضمیمۀ پرونده کنند:

 • رزرویشن هتل، زمان مشخص سفر (در صورتی که بعد از اسلوونی متقاضی قصد سفر به کشور دیگری را نیز دارد، باید حتما ذکر شود)

 • بیمه نامۀ معتبر سفر برای تمامی کشورهای شنگن با کف اعتبار ۳۰۰۰۰ یورو

 • وضعیت حساب بانکی که نشان دهندۀ گردش سه ماهه اخیر متقاضی و تراز مالی وی باشد.

 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان، و ضمانت نامۀ برای افرادی که مشغول به کار نیستند. (در این صورت باید وضعیت بانکی ضامن به سفارت ارائه شده و توسط خود او امضا شود)

 • رزرو پرواز های رفت و برگشت

 • گواهی ثبت شرکت در صورتی که فرد کارفرما یا کارمند باشد، گواهی اشتغال به کار با سربرگ محل کار و تاییدیه پرداخت مالیات

 • پرداخت های حق بیمه سه ماه گذشته (در صورتی که فرد کارمند باشد)

 • در صورتی که متقاضی بازنشسته باشد اسناد مربوط به بازنشستگی با جزئیات ضروری

 • دو قطعه عکس با پس زمینۀ سفید که در سه ماه گذشته گرفته شده باشد.

 • کپی کارت شناسایی ملی، و برای اتباع غیر ترک حتما کارت اقامت قانونی یا کپی کارت اجازۀ کار در ترکیه که بالای ۳ ماه اعتبار داشته باشد.

 • فتوکپی جزئیات مربوط به اطلاعات شناسایی پاسپورت و ویزاهای شنگن دریافتی طی ۳ سال گذشته

 • برای متقاضیان زیر سن قانونی تاییدیه اجازۀ والدین

 • نامه ای که به ترکی یا انگلیسی برنامه و هدف سفر را توضیح داده باشد.

پروسۀ انجام کار در حدود ۱۵ روز کاری خواهد بود، ولی برای موارد خاص تا ۶۰ روز زمان نیاز است. همچنین، گاهی سفارت برای مدارک تکمیلی بیشتری از متقاضی می خواهد

توجه: تمامی مدارک باید به روز باشد و مدارک قدیمی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

ویزای اعضای خانواده

اگر متقاضی قصد دیدار دوستان یا اعضای خانواده اش را داشته باشد، می تواند برای ویزای اسلوونی با هدف دیدار اعضای خانواده درخواست دهد، و در روز مصاحبه مدارکی که در این لینک آمده را همراه داشته باشد.

ویزای تجاری

متقاضیانی که با اهداف تجاری جهت ملاقات های کاری یا امضای قرارداد تجاری به اسلوونی سفر میکنند باید مدارک این لینک را ضمیمۀ پرونده کنند.

ویزای شرکت در ایونت ها

برای شرکت در ایونت های فرهنگی، مسابقات ورزشی و یا دوره های علمی متقاضی علاوه بر تکمیل مدارک این لینک باید دعوتنامۀ رسمی شرکت در ایونت را نیز داشته باشد. فرم دعوت متقاضی از سوی دعوت کننده را می توان از اینجا دانلود کرد.

ویزای بلند مدت اسلوونی

ویزای بلند مدت یا همان ویزای نوع D به متقاضیان اجازه می دهد تا برای زندگی در کنار اعضای خانواده شان برای مدت بیش از ۹۰ روز در اسلوونی ساکن شوند. ویزای نوع D یا ویزای ملی علاوه بر زندگی قانونی در اسلوونی اجازۀ سکونت در تمامی کشورهای حوزۀ شنگن را می دهد.

توجه: ویزای بلند مدت اسلوونی از سوی سفارت صادر خواهد شد.

این ویزا برای خانواده هایی که یکی از اعضایشان ساکن اسلوونی باشد، برای مربیان ورزشی و قهرمانان، تاجران و کارمندان سازمان هایی که نیازمند اقامت طولانی مدت در اسلوونی هستند صادر خواهد شد، و تمام مراحل فوق به زبان اسلوونیایی پیش خواهد رفت. در صورت نیاز به مترجم متقاضیان می توانند به این آدرس karajasmina@gmail.com ایمیل ارسال کنند.

اگر قصد سفر به اسلوونی را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری اسلوونی

مراحل درخواست ویزای بلند مدت

برای ویزای اسلوونی نوع D متقاضی ابتدا باید فرم مورد نظر را تکمیل و امضا کند و سپس از طریق وب سایت سفارت اسلوونی برای گرفتن وقت مصاحبه، تکمیل مدارک ضروری و اطلاعات بیشتر اقدام کند.

هزینه های سفارت

هزینه های سفارت بالغ بر ۶۰ یورو برای هر درخواست است و در صورتی ریجکتی ویزا بازگردانده نخواهد شد. همچنین کودکان زیر ۱۲ سال، و همسران و فرزندان اتباع اتحادیه اروپا مشمول هزینه های سفارت نخواهند بود.

توجه: هزینه های سفارت برای درخواست ویزای نوع D مبلغ ۷۷ یورو است.

ریجکتی ویزای اسلوونی

یکی از چالش های اخذ ویزای اسلوونی ریجکتی ویزا یا رد شدن درخواست است. اگر با این مفهوم آشنا نیستید، برای اطلاع یافتن از دلایل ریجکتی این لینک را مطالعه کنید.

اسلوونی همچون هرکدام از کشورهای حوزۀ شنگن بنا به دلایل و قوانین داخلی برخی از درخواست های ویزا را رد خواهد کرد. اما چه دلایلی موجب می شود تا علیرغم ارائۀ تمامی اطلاعات درخواست فرد مورد قبول سفارت واقع نشود؟ دلایل ذیل اصلی ترین عوامل اعلام شده از سوی سفارت است که منجر به ریجکتی ویزای اسلوونی از نوع ویزای C یا همان کوتاه مدت خواهد شد:

 • ارائۀ پاسپورت جعلی

 • درخواست هدف و برنامه های سفر را توجیح نکند

 • عدم اثبات بازگشت فرد به کشورش پس از پایان سفر

 • سکونت متقاضی بعد از تاریخ تمام شدن ویزا در یکی از کشورهای شنگن در سفرهای پیشین

 • اگر سیستم SIS به سفارت برای ویزای متقاضی هشدار داده باشد

 • اگر متقاضی تهدیدی برای امنیت ملی، سلامت عمومی و یا روابط بین الملل باشد

 • اگر متقاضی بیمه نامۀ معتبر سفر را ارائه نداده باشد

در صورتی که درخواست ویزای متقاضی رد شود، نامه ای همراه با ذکر تمام دلایلی که منجر به ریجکتی ویزا شده به او داده خواهد شد و او این فرصت را دارد تا به تنهایی و یا با کمک وکیل مهاجرت برای تجدیدنظر درخواست بنویسد. بهتر است پیش از هر اقدام مجددی با متخصصین امر مشورت کنید، تا اگر مدارک شما مشکلی دارد و یا دلایل مرتبط با انگیزه و هدف شما از سفر برای سفارت واضح و روشن نیست، با کمک مشاور و وکیل، پرونده تان را تقویت کرده و با مدارک کافی برای تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزای اسلوونی اقدام کنید.

در صورت ریجکتی ویزا، شما به مدت محدودی وقت دارید تا اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر بمانید. نحوه نگارش نامه رفع ریجکتی ویزای اسلوونی بسیار مهم است، بنابراین در این راستا حتماً و قطعاً با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

مدارکی که برای تهیه نامه رفع ریجکتی ویزای اسلوونی نیاز دارید شامل:

 • برگه اعلام دلایل ریجکتی درخواست ویزای اسلوونی

 • مشخصات کامل و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی

 • کپی کامل از مدارکی که به سفارت تحویل شده است

 • تکمیل برگه وکالت نامه جهت اقدام از طرف وکیل مهاجرت

 • نامه درخواست و اعتراض به تصمیم ریجکتی ویزای اسلوونی توسط وکیل متقاضی و یا خود او امضا شود

 • مدارک تکمیلی جهت اعتراض به ادعای کنسولگری

پس از اعتراض به ریجکتی ویزای اسلوونی می بایست منتظر پاسخ سفارت بمانید. البته ذکر این نکته ضروریست که معمولا اعتراضات به ریجکتی ویزای با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد، مگر در موارد خاص. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای اسلوونی یاری نماید، با این امید که به اینه کشور زیبای اروپای شرقی سفر کرده و از آن لذت ببرید.

فرم ها و اسناد اسلوونی

چک لیست مدارک ایونت فرهنگی و ورزشی اسلوونی

دریافت فایل

چک لیست مدارک دیدار با خانواده اسلوونی

دریافت فایل

درخواست ویزای بلند مدت اسلوونی

دریافت فایل

فرم درخواست ویزا کمتر از ۹۰ روز اسلوونی

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای اسلوونی
4 1

مطالب مرتبط

ثبت ديدگاه