اخذ ویزای اسلواکی2019-10-29T14:53:17+03:30

اخذ ویزای اسلواکی

اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی با حدود ۵/۵ میلیون نفر جمعیت است. این کشور در حوزه شینگن بوده که پایتخت آن شهر براتیسلاوا است. واحد پول این کشور یورو می باشد و متقاضیان ایرانی برای سفر به اسلواکی، تحصیل در اسلواکی یا زندگی در اسلواکی نیازمند دریافت ویزای شینگن اسلواکی هستند.

اسلواکی در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا و در سال ۲۰۰۹ به حوزه یورو پیوست. این کشور کهن اروپایی در سالهای گذشته درگیر جنگ های متعدد بود ولی با پشت سر گذاشتن این درگیری ها امروزه کشوری زیبا، آرام با جاذبه های توریستی زیبا است. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری اسلواکی، به این لینک مراجعه کنید.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
ویزای اسلوواکی، اخذ ویزای اسلواکی

برای اخذ ویزای اسلواکی فرم درخواست را پر کنید.

فرم درخواست

نحوۀ گرفتن وقت سفارت اسلواکی

کشور اسلواکی در ایران نماینده ای برای اعطای ویزا ندارد. در نتیجه متقاضیان ایرانی برای سفر به اسلواکی و یا تحصیل در اسلواکی بایستی به سفارت این کشور در ترکیه مراجعه کنند. همچنین وقت سفارت اسلواکی تنها به صورت آنلاین و از طریق شرکت vfs تعیین می گردد. جهت آشنایی با تعرفه های دریافت وقت سفارت حوزه شینگن به این لینک مراجعه نمائید.

هر فرم درخواست ویزای اسلواکی باید به صورت انفرادی تکمیل شود ولی پیش از آن شما باید در این لینک حساب کاربری ایجاد کرده و بعد از دریافت وقت سفارت اسلواکی نسبت به تکمیل فرم آنلاین اقدام کنید.

توجه: اسلواکی در ایران جهت اعطای ویزا فعالیت ندارد و متقاضیان ایرانی باید به ترکیه سفر کنند.

انواع ویزای شینگن اسلواکی

ویزای کوتاه مدت

ویزای کوتاه مدت اسلواکی به شما اجازه می دهد تا به مدت کوتاه و به صورت قانونی برای سفر به اسلواکی درخواست ویزا کنید. ویزای کوتاه مدت یا ویزای C شامل ویزای توریستی، تجاری، فرهنگی ورزشی، دیدار با خانواده و دوستان می شود. روند درخواست و بررسی ویزای کوتاه مدت اسلواکی ۱۵ روز کاری زمان میبرد ولیکن در مواقع خاص می تواند تا ۶۰ روز نیز بطول انجامد.

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی اسلواکی

 • فرم امضا شده و تکمیل شده درخواست ویزای اسلواکی

 • عکس ۵/۳ در ۵/۴ متقاضی مطابق با استانداردهای سفارت های اروپایی

 • پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی و حاوی تمام اطلاعات شخصی

 • بیمه سفر به مبلغ حداقل ۳۰۰۰۰ یورو برای تمام مدت سفر و معتبر برای تمام کشورهای حوزه شینگن

 • بلیط بازگشت متقاضی به کشورش

توجه: اگر سفر با ماشین است، ارائه گواهینامه بین المللی توسط متقاضی ضروری است.

 • گواهی محل سکونت (شامل وچر هتل و تائیدیه ای مستقیم از سوی هتل که نشان دهنده رزرو است) وچر هتل به تنهایی از سوی کنسول استانبول پذیرفته نخواهد شد و حتما باید تاییدیه رزرویشن از سوی هتل مبنی بر پرداخت هزینه صادر شود. اگر سفر شما به چندین کشور باشد باید تمامی مدارک مرتبط با هتل ارائه شود.

 • اگر متقاضی مشغول به کار است، گواهی اشتغال به کار رسمی، ضروری است. این گواهی رسمی باید شامل تائیدیه مرخصی متقاضی از سوی کارفرما باشد. همچنین فیش حقوقی سه ماهه اخیر متقاضی، تائیدیه پرداخت مالیات، گواهی فعالیت های کمپانی محل کار متقاضی باید ضمیمه پرونده شود.

 • گواهی بازنشستگی و فیش پرداختی برای بازنشستگان

 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

 • وضعیت حساب بانکی برای ۳ ماهه اخیر (تقریبا ۵۶ یورو برای هر روز ضروری است)

 • کپی کارت شناسایی و گواهی تولد

 • اگر متقاضی زیر ۱۸ سال است، فرم درخواست ویزای وی باید توسط یکی از والدین بررسی و امضا شود.

برای دریافت وقت سفارت اسلواکی کلیک کنید.

کلیک کنید

ویزای پیوستن به خانواده و دیدار دوستان

ویزای دیدار با خانواده به متقاضیان این امکان را میدهد تا به مدت مشخصی به اسلواکی سفر کنند. برای درخواست این نوع ویزا متقاضی علاوه بر مدارک عمومی باید دیگر شواهدی مبنی بر اینکه شامل حال قوانین این ویزا برای سفر به اسلواکی جهت دیدار با دوستان یا خانواده است، را به سفارت اسلواکی ارائه دهد. این مدرک می تواند یک دعوتنامه از سوی یکی از اعضای خانواده و سندی دال بر وابستگی خانوادگی با فرد دعوت کننده باشد.

ویزای تجاری

این ویزا به متقاضیان اجازه می دهد تا مدت زمان مشخصی در اسلواکی برای اهداف تجاری ساکن شوند. رانندگان کامیون نیز برای سفر به اسلواکی جهت ماموریت های کاری در گروه همین ویزا بررسی می شوند. متقاضیان دریافت ویزای تجاری باید پس از گرفتن وقت سفارت اسلواکی، مدارک مربوطه را از بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید سپس ضمیمه پرونده کرده و به سفارت تحویل دهند.

توجه: رانندگان کامیون باید گواهینامه بین المللی داشته باشند و اسمشان از قبل توسط شرکت که برایش کار می کنند اعلام شده باشد.

ویزای فرهنگی ورزشی

متقاضیان برای شرکت در برنامه ها، مسابقات ورزشی و ایونت های فرهنگی میتوانند برای دریافت ویزای فرهنگی ورزشی اسلواکی اقدام کنند. متقاضیان درخواست این نوع ویزا باید مدارک مربوطه را از بخش فرم ها و اسناد دانلود و سپس آن را ضمیمه پرونده کرده و همراه با مدارکی مبنی برا اینکه شامل حال این نوع ویزا هستند را به سفارت ارائه دهند.

با جاذبه های گردشگری اسلواکی بیشتر آشنا شوید…

جاذبه گردشگری اسلواکی

ریجکتی ویزای اسلواکی

در مسیر اخذ ویزای اسلواکی و یا سفر به این کشور ریجکتی ویزا امری اجتناب ناپذیر است. اگر با مفهوه ریجکتی و یا دلایل آن آشنا نیستید بهتر است اول دلایل ریجکتی ویزای شنگن را مطالعه کنید. سفارت اسلواکی نیز بر مبنای دلایل، صلاحیت و محدودیت هایی که دارد درخواست های دریافت ویزا را می تواند رد کند (ریجکتی ویزای اسلواکی). در این صورت باید چگونه عمل کرد؟

پروژۀ رفع ریجکتی ویزای اسلواکی اندکی با دیگر کشورهای حوزۀ شنگن متفاوت است. ابتدا باید بدانید که در صورت ریجکتی ویزای اسلواکی، سفارت در مورد وضعیت شما تجدید نظر خواهد کرد. برای تجدیدنظر متقاضی تنها ۳ هفته فرصت دارد تا نامه ای را ارائه دهد و در آن توضیح دهد چرا به تصمیم سفارت شک داشته و  یا چرا این تصمیم را اشتباه می داند، همچنین باید بتواند مدارک و اطلاعات جدیدی را ارائه دهد تا رفع ریجکتی ویزای اسلواکی شامل حال وی شود، در غیر این صورت درخواست او مجدد رد خواهد شد.

سفارت اسلواکی برای تجدید نظر به متقاضی ۳ هفته وقت خواهد، اما اگر برای تکمیل مدارک نیاز به وقت بیشتری داشته باشید می توانید درخواست مهلت جدید داشته باشید تا سفارت به شما دو هفته بیشتر وقت دهد. نگارش نامه اعتراض به تصمیم سفارت اصول و قوانین خاصی دارد، پس بهتر است در اسرع وقت از کمک یک وکیل مجرب استفاده کنید. در این نامه باید درخواست خود را به صورت واضح و به زبان اسلواکی و یا انگلیسی توضیح داده و سپس امضا کنید. جواب اعتراض از طریق ایمیل یا پیامک به اطلاع متقاضی خواهد رسید ولی مدت زمان جواب بر مبنای نوع درخواست متفاوت است.

توجه: در صورت ریجکتی مجدد ویزای اسلواکی، دیگر هیچ شانسی برای تجدید نظر وجود نخواهد داشت.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزای اسلواکی، ذکر این نکته ضروریست که معمولا اعتراضات به ریجکتی با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای اسلواکی یاری نماید.

فرم ها و اسناد اسلواکی

چک لیست مدارک ویزای دیدار با خانواده

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای شینگن

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای کاری

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای اسلواکی
5 2

مطالب مرتبط

ثبت ديدگاه