اخذ ویزای پرتغال2019-10-29T15:26:05+03:30

اخذ ویزای پرتغال

برای سفر به کشور پرتغال و دیدار از جاذبه های گردشگری پرتغال، نیاز به ویزای شینگن اتحادیه ی اروپا می باشد که از تاریخ ۲۶ مارس ۱۹۹۵ اجباری شده است. سفارت پرتغال در ایران با شرکت VFS GLOBAL برای اعطای ویزا به اتباع ایرانی همکاری می کند و دریافت ویزای پرتغال باید از طریق شرکت VFS GLOBAL واقع در هروی سنتر ارائه شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک مراجعه نمایید.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
اخذ ویزای پرتغال

با پر کردن فرم درخواست ویزای پرتغال تخفیف بگیرید.

فرم درخواست
ویزای طلایی پرتغال

نحوۀ گرفتن وقت سفارت پرتغال

برای رزرو وقت سفارت پرتغال متقاضی باید ایمیلی حاوی اطلاعات شخصی و به انگلیسی به این آدرس appointmentportugal@vfshelpline.com ارسال نماید.

جهت اخذ وقت سفارت پرتغال پس از ارسال ایمیل، برای متقاضی تاییدیه وقت مصاحبه ارسال خواهد شد که باید همراه با نسخۀ امضا و تکمیل شدۀ این فرم به سفارت تحویل داده شود.

توجه: این فرم باید به زبان پرتغالی و یا انگلیسی تکمیل شود و همچنین عکس خود را باید بر روی این برگه ضمیمه کرده و آن را امضا کنید.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که وقت سفارت برای دریافت ویزای پرتغال فقط از طریق ارسال ایمیل با تمامی اطلاعات شخصی است، نقص در ارائۀ هر کدام از اطلاعاتی که در بالا آمده موجب می شود تا برای او هیچ وقتی در نظر گرفته نشود. همچنین، هزینه های وقت سفارت پرتغال باید به صورت نقدی (به یورو) به مرکز درخواست ویزا در زمان ارائه پرداخت شود. هر شخص نیازمند وقت سفارت جداگانه ای است، برای مثال، اگر خانواده یا گروهی متشکل از پنج نفر خواهان دریافت ویزای پرتغال باشند، در این صورت باید ۵ وقت ملاقات بگیرند.

توجه: وقت سفارت ها تقاضای بالایی دارند؛ از متقاضیان خواسته می شود که وقت سفارت پرتغال خود را خیلی زودتر و بسته به تاریخ سفر مورد نظرشان رزرو کنند تا از هرگونه مشکلی اجتناب شود.

به این نکته توجه داشته باشید که وقت سفارت پرتغال قابل لغو یا تغییر نیست؛ متقاضی درصورت عدم مراجعه مجبور خواهد بود وقت ملاقات جدیدی را درخواست نماید.

جهت دریافت وقت سفارت پرتغال با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

نکاتی دربارۀ دریافت ویزای پرتغال

ویزای شینگن پرتغال باید از سفارت کشور مقصد اصلی سفر درخواست شود. لذا لطفا برنامه سفر خود را قبل از ارائه درخواست به سفارت پرتغال، بررسی نمایید. درصورتیکه به چند کشور شینگن سفر می کنید، درخواست خود را به سفارت کشوری که بیشترین مدت اقامت را خواهید داشت ارائه نمایید. چنانچه زمان اقامت در کشورهای مختلف حوزۀ شینگن یکسان است درخواست خود را به کشوری که اولین ورود را خواهید داشت تحویل دهید.

متقاضیان می توانند علاوه بر فرم های درخواست و مدارکی که در این سایت ذکر شده است، از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۱۴:۰۰ (از یکشنبه الی پنجشنبه بجز روزهای تعطیلی اعلامی از سوی سفارت پرتغال و دولت ایران) به مرکز VFS مراجعه نمایند.

زمان رسیدگی به هر یک از تقاضاهای دریافت ویزا در سفارت پرتغال حداقل ۳۰ روز کاری طول میکشد. همۀ کسانی که برای اخذ ویزای شینگن پرتغال درخواست می دهند، باید توجه داشته باشند که حداقل یک فاصلۀ ۳۰ روزه بین تاریخ تقاضا و تاریخ مسافرت وجود داشته باشد. در صورتی که این الزام رعایت نشود، تقاضاها پذیرفته نخواهند شد.

در زمان دریافت گذرنامه و دریافت ویزای پرتغال از مرکز اخذ ویزای شینگن پرتغال لازم است اسناد زیر را ارائه کنید:

 • اصل رسید پرداختی که افسر در زمان دادن اسناد به مرکز به شما می‌دهد.

 • اصل کارت شناسایی

توجه: جهت آشنایی با ضوابط کلی نحوه اخذ ویزای شینگن می توانید به لینک مراجعه نمائید.

اگر قصد سفر به پرتغال را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری پرتغال

انواع ویزای پرتغال

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای پرتغال را دارند، باید بر مبنای هدفی که از سفر دارند برای ویزای درخواست دهند. ویزای کوتاه مدت پرتغال به شما اجازه می دهد تا به مدت ۹۰ روز در این کشور سکونت داشته، از جاذبه های گردشگری اش بازدید کرده و یا به ملاقات اعضای خانواده تان بروید.

انواع ویزا شینگن پرتغال شامل موارد زیر است:

ویزای توریستی پرتغال

 1. ویزای تجاری
 2. ویزای دیدار اقوام و دوستان
 3. ویزای ورزشی فرهنگی
 4. ویزای ماموریت اداری
 5. ویزای درمان پزشکی

متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی پرتغال و سفر به این کشور زیبا باید برای مدارک زیر را همراه با فرم درخواست ویزا (به زبان انگلیسی یا پرتغالی تکمیل شود) و تاییدیه وقت سفارت در روز مصاحبه تحویل دهند:

 • گذرنامه ای که حداقل سه ماه پس از ورود متقاضی اعتبار داشته و دارای دو برگۀ خالی باشد، همچنین گذرنامه باید توسط متقاضی امضا شده باشد.

 • اگر متقاضی زیر سن قانونی باشد، فرم درخواست باید توسط والدین و یا سرپرست قانونی وی امضا شود.

 • یک قطعه عکس جدید با ویژگی هایی که برای سفارت قابل قبول است.

توجه: عکس متقاضی نباید قدیمی تر از ۶ ماه باشد، همچنین با پس زمینۀ سفید و سایز ۳.۵ در ۴.۵ باشد

 • رزرو بلیط پرواز دوطرفه به همراه رزرویشن هتل مطابق با تاریخ پرواز و سفر

 • جزئیات برنامه سفر (به زبان پرتغالی یا انگلیسی) که نشان دهنده برنامه و هدف از سفر به پرتغال باشد.

 • کپی بلیط پرواز دو طرفه رزرو شده

 • بیمه مسافرتی که باید برای تمام حوزه شینگن معتبر باشد، این بیمه باید حداقل میزان ۳۰۰۰۰ یورو را پوشش داده، و تمامی درمان های اورژانسی را در بر بگیرد.

توجه: گواهی اشتغال و توانایی مالی متقاضی از ضروریات دریافت ویزای پرتغال است.

برای کارمندان، گواهی اشتغال به کار شامل یک گواهی امضا شده، تاریخ دار و مهر شده بر روی سربرگ شرکت محل کار همراه با اطلاعات تماس به همراه ذکر نام متقاضی، سمت شغلی، حقوق و سال های استخدام باید ضمیمۀ پرونده شود، همچنین مجوز مرخصی از طرف کارفرما، فیش حقوقی درآمد سه ماهه اخیر، مدرک اشتغال و تمکن مالی (گردش حساب ۶ ماه اخیر) به همراه لیست بیمه نیز باید در پرونده ضمیمه شود.

برای کارفرمایان، مشاغل آزاد مدارکی که باشد در پرونده ضمیمه شود شامل مجوز کسب و کار معتبر/ مجوز بهره برداری ، روزنامه رسمی شرکت، مدرک پرداخت حق بیمه اجتماعی، پرینت حساب بانکی متقاضی برای ۶ ماه گذشته و در نهایت رسید پرداخت آخرین مالیات می باشد.

برای افراد بازنشسته، حکم بازنشستگی صادر شده توسط مقامات ذیربط، اعلامیه حساب بانکی متقاضی برای ۶ ماه گذشته؛ حساب و درآمدهای واریزی مشخص باید به سفارت پرتغال ارائه شود.

همچنین محصلان برای دریافت ویزای پرتغال باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشند. برای افراد زیر سن قانونی که به تنهایی سفر می کنند: اجازه ازطرف هر دو والدین و اگر با یکی از والدین سفر می کنند، اجازه از طرف ولی دیگر ضروری است.همچنین برای تقویت پرونده بهتر است مدارک زیر را نیز همراه داشته باشید.

 • گزارشات حساب بانکی در سه ماه گذشته

 • اثبات مالکیت اموال در صورت امکان

 • ترجمه رسمی شناسنامه

 • کپی پاسپورت و ویزا های قبلی

توجه: همه ی اسناد ارائه شده باید به طور رسمی به زبان پرتغالی و یا انگلیسی ترجمه شده و از سوی وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه تایید شود.

فرم ها و اسناد پرتغال

تعهد نامه پذیرش مسئولیت پرتغال

دریافت فایل

چک لیست مدارک برای ماموریت های رسمی پرتغال

دریافت فایل

چک لیست مدارک مورد نیاز برای دیدار با خانواده پرتغال

دریافت فایل

چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی پرتغال

دریافت فایل

چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای کاری پرتغال

دریافت فایل

چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای ورزشی پرتغال

دریافت فایل

فرم درخواست ویزا پرتغال

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای پرتغال
5 2

ثبت ديدگاه