اخذ ویزای نروژ2019-10-30T00:08:31+03:30

اخذ ویزای نروژ

نروژ یکی از مرفه ترین کشورهای جهان در منطقۀ اسکاندیناوی اروپا با جاذبه های گردشگری زیبا و دیدنی است. متقاضیان ایرانی می توانند برای دریافت ویزای نروژ، تحصیل و تجارت، یا ورود به حوزۀ کشورهای شینگن از طریق شرکت VFS درخواست داده و به این کشور زیبا سفر کنند. تمامی امور کنسولی در اعطای ویزا در ابوظبی بررسی شده و سپس به اطلاع متقاضیان عزیز خواهد رسید.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
ویزای نروژ، درخواست ویزای نروژ

با پر کردن فرم درخواست ویزای نروژ تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

نحوۀ گرفتن وقت سفارت نروژ

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای نروژ و یا ورود به کشورهای حوزۀ شینگن از طریق نروژ را دارند، باید ابتدا در این پرتال ثبت نام کنند و سپس برای دریافت ویزای نروژ درخواست دهند. پس از ثبت نام، برای دریافت وقت سفارت ایمیلی حاوی اطلاعات شخصی یعنی نام و نام خانوادگی، شمارۀ پاسپورت و تاریخ انقضای آن، تاریخ تولد و ملیت، تاریخ سفر، شماره و تماس و آدرس ایمیل برای ارتباطات بعدی به همراه رسید پرداخت هزینه به  این آدرس ارسال شود.

توجه: اگر متقاضی دارای پاسپورت نروژی است و قصد تمدید آن را دارد، باید با تست DNA برای گرفتن وقت نروژ به آدرس consular.teheran@mfa.no ایمیل بزند.

در صورت نقص در اطلاعات بالا هیچ وقت سفارتی برای فرد در نظر گرفته نخواهد شد، همچنین علاوه بر تکمیل فرم درخواست ویزا حتما تاییدیۀ وقت که برای شما ارسال شده را به همراه رسید پرداخت هزینۀ سفارت در روز مراجعه به VFS همراه داشته باشید.

توجه: پرداخت هزینه های سفارت نروژ به صورت آنلاین است.

مدارک ضروری برای دریافت ویزای نروژ

برای دریافت ویزای نروژ برخی مدارک در بین درخواست های مختلف مشترک است، که شامل موارد زیر است:

 • پاسپورتی با سه ماه اعتبار پس از تاریخ ورود و حداقل دو صفحه خالی

 • عکس متقاصی مطابق با استانداردهای بین المللی

 • بیمه سفر با کف قیمت ۳۰۰۰۰ یورو که شامل هزینه های درمانی، دارویی، اورژانسی و انتقال جنازه در صورت فوت است، همچنین این بیمه باید برای تمام دوران سفر و تمامی کشورهای شنگن قابل استفاده و اعتبار باشد

 • رزرو بلیط سفر

 • رزرویشن محل اقامت، رزرویشن هتل

 • وضعیت مالی که از طریق وضعیت حساب بانکی در ایران طی سه ماه گذشته مشخص خواهد شد

 • مدارک دیگری مبتنی بر تمکن مالی شامل کارت های اعتباری بین المللی و یا چک های مسافرتی

 • اسنادی مبتنی بر ثبات وضعیت مالی

 • سندی دال بر تمکن اموال و یا املاک در ایران

 • شناسنامه ایرانی

 • گواهی اشتغال به کار و یا قراردادهای کاری اخیر، سند های مربوط به بیمه، بیمه خدمات درمانی

 • سندی دال بر مالکیت سهام یکی از کمپانی ها در ایران به همراه نامۀ معرفی کمپانی، سندی دال بر اثبات وجود این کمپانی

 • برای هنرمندان، گواهی عضویت در یک سازمان حرفه ای هنری مانند خانه سینما یا خانه عکس، گواهی فعالیت های هنری پیشین مانند شرکت در نمایشگاه ها و فستیوال ها به همراه گواهی بیمه بودن فرد در حین انجام این فعالیت

 • اگر متقاضی بازنشسته است، سندی دال بر دریافت حقوق بازنشستگی

 • برای دانش آموزان و متقاضیان زیر سن قانونی گواهی وضعیت شغلی والدین

 • گواهی اشتغال به تحصیل و یا کارت دانش آموزی

 • برای افرادی که کارمند نیستند اثبات وضعیت اقتصاد-اجتماعی و یا سند مالکیت املاک

 • سندی دال بر توضیح هدف سفر

جهت دریافت وقت سفارت نروژ با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

ویزای کوتاه مدت نروژ

ویزای کوتاه مدت که شامل ملاقات اعضای خانواده، ویزای تجاری و ماموریت کاری، ویزای توریستی نروژ است، به متقاضیان اجازه می دهد تا حداکثر ۹۰ روز به صورت قانونی ساکن نروژ باشند. برای دریافت ویزای کوتاه مدت علاوه بر تمامی موارد بالا بسته به نوع سفر باید مدارک زیر را نیز همراه داشته باشید.

برای ویزای تجاری مدارکی همچون:

 1. دعوتنامه به همراه توضیح دلیل سفر و تاریخ بازدید
 2. سندی دال بر روابط بازرگانی مانند قرارداد همکاری و …
 3. کپی کارت شناسایی شخص دعوت کننده

برای ماموریت های کاری مدارکی همچون:

 1. توضیح ماموریت کاری با نام و نام خانوادگی مامور، عنوان دقیق شغلی، هدف از ماموریت به همراه تاریخ استخدام
 2. سندی دال بر توضیح هزینه های سفر و یا علت دعوت به این ماموریت

برای شرکت در نمایشگاه های تجاری:

 1. بلیط شرکت در نمایشگاه تجاری یا دعوتنامه
 2. تاییدیه پرداخت هزینه نمایشگاه

برای ملاقات اعضای خانواده مدارکی همچون:

 1. دعوتنامه از میزبان در نروژ به همراه کپی کارت شناسایی
 2. اثبات روابط خانوادگی با مدارکی چون شناسنامه یا کارت شناسایی

توجه: اتباع غیر ایرانی ساکن در ایران برای درخواست ویزا باید حتما اجازۀ اقامت قانونی در ایران با سه ماه اعتبار پس از درخواست اخذ ویزا نروژ داشته باشند

متقاضیانی که شامل دریافت ویزا در یکی از موارد فوق هستند، می توانند چک لیست مورد نظرشان را از لینک های زیر دریافت کنند:

چک لیست ویزای ملاقات اعضای خانواده

چک لیست سفرهای تجاری

چک لیست سفرهای توریستی

برای اتباع ایرانی، دریافت ویزای نروژ با هدف های تجاری و توریستی تا ۱۵ روز کاری زمان می برد، ولی گاهی اوقات درخواست ها به ادارۀ مهاجرت یا UDI فرستاده شده و تا ۳۰  و حداکثر ۶۰ روز روز زمان می برد.

توجه: علاوه بر اتباع ایرانی، مهاجرانی که اجازۀ اقامت قانونی در ایران دارند میتوانند برای دریافت ویزای نروژ درخواست دهند. برای اطلاعات بیشتر می توانید سایت مهاجرت نروژ را مطالعه کنید.

ویزای بلند مدت نروژ

ویزای بلند مدت نروژ، به متقاضی این امکان را می دهد تا بیش از ۹۰ روز به صورت قانونی در این کشور ساکن باشد. اتباع ایرانی برای دریافت ویزای نروژ اقامت طولانی مدت باید اجازۀ اقامت دریافت کنند، مواردی همچون تحصیل و یا کار در نروژ در زمرۀ همین سفرهایی است که اجازۀ اقامت را از متقاضی درخواست می کند.

برای درخواست اجازه اقامت تمامی درخواست ها باید به مرکز VFS توسط متقاضی و یا وکیل قانونی اش ارسال شود. همچنین تمامی مدارک تکمیلی باید یا توسط فرد فراهم شود و یا توسط یکی از آشنایان متقاضی در نروژ تهیه شود.

توجه: تمامی مدارک در کاغذ A4 ضمیمۀ پرونده شود.

ویزای کار نروژ

دلایلی همچون وضعیت کاری نروژ، سطح بالای تحصیلات دانشگاهی، میزان بالای تولید، تمدن کهن و نوآوری های مختلف موجب شده نروژ یکی از بهترین کشورهای جهان برای فعالیت های اقتصادی باشد. از سوی دیگر نروژ یکی از کشورهای اصلی جهان در نفت و گاز، انرژی و غذاهای دریایی است و همین مورد موجب شده توجه صاحبان کسب و کار بسیاری به نروژ جلب شود. شروع بیزینس در نروژ آسان است و یکی از بهترین کشورهای جهان برای شروع تجارت، استارت آپ و یا تاسیس کارخانه است.

اگر قصد سفر به نروژ را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

تحصیلات تکمیلی در نروژ با استانداردهای بسیار بالا و به روز، نوآوری های آموزشی، روش ها و متدهای آموزشی جدید همگی موجب شده دانشجویان و محصلان بسیاری برای ادامۀ تحصیل به نروژ سفر کنند. از سوی دیگر کورس های متنوع تحصیلی در نروژ، دانشگاه ها و کالج های معتبر و رنجی از فعالیت های اجتماعی از دیگر مزایای تحصیل در نروژ است. چک لیست مدارک اجازه اقامت با هر هدفی اعم از تحصیلی، کار، مهاجرت و یا دیگر موارد را در این لینک مطالعه کنید.

توجه: پروسه انجام کار بر مبنای نوع درخواست متغیر است، و گاهی اوقات سفارت مدارک بیشتری از متقاضی می خواهد.

هزینه های سفارت نروژ

هزینه های سفارت برای دریافت ویزای نروژ، مبلغی بالع بر ۶۰ یورو است، همچنین کودکان زیر ۶ سال شامل هزینه نخواهند بود، ولی برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال باید ۳۵ یورو پرداخته شود. برای اطلاعات بیشتر میتووانید وبسایت UDI را چک کنید. همچنین هزینۀ خدمات نیز توسط شرکت VFS دریافت خواهد شد. هزینه های انواع اجازه اقامت نروژ با واحد پولی همین کشور یعنی کرون نروژ مبلغی بین ۲ تا ۱۰ کرون است که بر مبنای نوع سفر متغیر است. هزینه های سفارت نروژ را برای اجازه اقامت از لینک ببینید.

ریجکتی ویزای نروژ

در مسیر دریافت ویزای نروژ، ریجکتی ویزا امری اجتناب ناپذیر است. اگر با مفهوه ریجکتی و یا دلایل آن آشنا نیستید بهتر است اول لینک دلایل ریجکتی ویزای شینگن را مطالعه کنید. ادارۀ مهاجرت نروژ نیز بر مبنای دلایل، صلاحیت و محدودیت هایی که دارد درخواست های دریافت ویزا را می تواند رد کند. در این صورت باید چگونه عمل کرد؟

پروژۀ رفع ریجکتی ویزای نروژ اندکی با دیگر کشورهای حوزۀ شنگن متفاوت است. ابتدا باید بدانید که در صورت ریجکتی ویزا سفارت و یا اداره مهاجرت نروژ در مورد وضعیت شما تجدید نظر خواهد کرد. برای تجدیدنظر متقاضی تنها ۳ هفته فرصت دارد تا نامه ای را ارائه دهد و در آن توضیح دهد چرا به تصمیم سفارت شک داشته و  یا چرا این تصمیم را اشتباه می داند، همچنین باید بتواند مدارک و اطلاعات جدیدی را ارائه دهد، در غیر این صورت درخواست وی مجدد رد خواهد شد.

سفارت نروژ برای تجدید نظر به متقاضی ۳ هفته وقت خواهد، اما اگر برای تکمیل مدارک نیاز به وقت بیشتری داشته باشید می توانید درخواست مهلت جدید داشته باشید تا سفارت به شما دو هفته بیشتر وقت دهد.

نگارش نامه اعتراض به تصمیم سفارت اصول و قوانین خاصی دارد، پس بهتر است در اسرع وقت از کمک یک وکیل مجرب استفاده کنید. در این نامه باید درخواست خود را به صورت واضح و به زبان نروژی و یا انگلیسی توضیح دهید، نامه را امضا کرده و سپس در این لینک اسکن و آپلود کنید.

جواب اعتراض از طریق ایمیل یا پیامک به اطلاع متقاضی خواهد رسید ولی مدت زمان جواب بر مبنای نوع درخواست متفاوت است. برای اطلاع از زمان دقیق دریافت جواب بر مبنای درخواستی که دارید، این لینک را چک کنید.

پس از درخواست تجدید نظر، اداره مهاجرت نروژ و یا UDI به مورد شما رسیدگی کرده و همچنین این حق را دارد که نامۀ شما را به هیئت مهاجرت و یا UNE ارسال کند، که در این صورت به اطلاع شما خواهد رسید.

توجه: در صورت ریجکتی مجدد ویزا، دیگر هیچ شانس و تجدید نظری وجود نخواهد داشت.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزای نروژ، ذکر این نکته ضروریست که معمولا اعتراضات به ریجکتی با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای یونان یاری نماید.

فرم ها و اسناد نروژ

چک لیست مدارک ویزای توریستی و ویزیت نروژ

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای تجاری نروژ

دریافت فایل

چک لیست ویزای ملاقات خانواده نروژ

دریافت فایل

ضمانت نامه دعوت کننده نروژ

دریافت فایل

مدارک ضروری ایرانیان نروژ

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای نروژ
5 1

مطالب مرتبط