اخذ ویزای هلند2019-10-30T00:10:54+03:30

اخذ ویزای هلند

هلند، معروف به کشور گل ها یکی از زیباترین کشورهای حوزۀ شینگن با جاذبه های گردشگری، گالری های هنری، دانشگاه های معتبر در سطح جهان، و موقعیتی بسیار عالی برای تحصیل و زندگی است. شما در ادامه با انواع ویزای هلند و نحوۀ گرفتن وقت سفارت هلند آشنا خواهید شد.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
اخذ ویزای هلند، ریجکتی ویزای هلند، وقت سفارت هلند

با پر کردن فرم درخواست ویزای هلند تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

وقت سفارت هلند

فراموش نکنید در صورتی که تمام اطلاعات شخصی را ارسال کنید برای شما وقت سفارت هلند صادر خواهد شد، و این وقت قابل تغییر دادن نیست. برای هرگونه سوال و یا کمک بیشتر می توانید با شمارۀ ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۱۴ تماس بگیرید.

توجه: تنها در صورتی که اعضای یک خانواده باشید می توانید وقت سفارت هلند را بصورت خانوادگی بگیرید. هر کدام از اعضای خانواده باید در سیستم ثبت نام نمایند.

برای درخواست ویزای بلند مدت هلند و یا کارت اقامت باید به سایت vfsvisaonline مراجعه کرد و با انتخاب نوع ویزای مورد نظر از بین دسته بندی های ارائه شده در وبسایت به صفحه ثبت مشخصات وارد شوید، و در ادامه مشخصاتی که شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و آدرس ایمیل است، را وارد کنید. پس از تایید و انتخاب دکمه ادامه، تقویمی برای شما ارائه خواهد شد تا روز و سپس ساعت وقت سفارت هلند را مشخص کنید.

انواع ویزای هلند

کشور هلند یکی از کشورهای حوزه شینگن بوده و طبیعتاً با اخذ ویزای این کشور می توانید آزادانه در محدوده شینگن تردد نمائید. برای اخذ ویزای هلند، متقاضی باید بنا بر هدفِ سفر برای ویزای مورد نظرش درخواست دهد. انواع ویزای هلند شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای ترانزیت و ملاقات اعضای خانواده به عنوان ویزای کوتاه مدت هلند، و ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت کارائیب، ویزای بلند مدت هلند یا MMV، ویزای تحصیلی هلند، و در نهایت ویزای Orange Carpet است.

توجه: جهت آشنایی با ضوابط و قوانین اخذ ویزای شینگن به صفحه ویزای شینگن مراجعه نمائید.

ویزای کوتاه مدت هلند

ویزای کوتاه مدت شینگن هلند به متقاضی اجازه می دهد تا حداکثر ۹۰ روز در هلند اقامت داشته باشد. برای ویزای کوتاه مدت هلند متقاضی باید پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی و سه ماه اعتبار پس از ورود به هلند داشته باشد، و پس از ارسال ایمیل و مشخص شدن وقت سفارت هلند فرم درخواست ویزا را از بخش فرم ها و اسناد دانلود کرده، تکمیل و امضا کند.

هرکسی که به همراه متقاضی سفر می کند، باید فرم را تکمیل و امضا کند، و برای افراد زیر ۱۸ سال فرم باید توسط والدین امضا شود. اگر متقاضی زیر ۱۸ سال است و به تنهایی و یا به همراه یکی از والدینش قصد سفر به هلند را دارد باید این فرم توسط یکی از والدینش امضا شود زیرا در بدو ورود به هلند و توسط ماموران مرزی، این فرم چک می شود.

متقاضی باید عکسی را همراه با پاسپورت و دیگر مدارک تحویل دهد. این عکس باید جدید و بدون رتوش باشد، مشخصات عکس مورد قبول را می توانید در این فرم مطالعه کنید. پس از تحویل مدارک و فرم درخواست ویزای هلند، از متقاضی ویزای هلند انگشت نگاری گرفته خواهد شد که به مدت ۵ سال اعتبار خواهد داشت. برخی افراد مانند کودکان زیر ۱۲ سال نیازی به انگشت نگاری ندارد. همچنین، برای درخواست ویزای هلند از سفارت و یا کنسولگری، باید مبلغی را تحت عنوان هزینه های سفارت بپردازید.

متقاضی بایدحداکثر ۳ ماه قبل از سفر برای ویزا درخواست دهد. در بیشتر موارد ظرف مدت ۱۵ روز وضعیّت درخواست مشخص خواهد شد و گاه نیز بین ۳۰ تا ۶۰ روز زمان می برد، که در این مواقع به مدارک تکمیلی نیاز است.

جهت دریافت وقت سفارت هلند با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی هلند، حداکثر تا ۹۰ روز به متقاضی اجازه گردش و بازدید از کشور زیبای هلند را خواهد داد. اگر قصد سفر توریستی دارید، برای اخذ ویزای هلند، باید فرم ویزا را که پیشتر آمده دانلود و تکمیل کرده، هدفتان از سفر مشخص باشد و به همراه مدارکی چون:

 • پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی و سه ماه اعتبار پس از زمان ورود به هلند

 • عکس جدید بدون رتوش، با مشخصاتی که پیشتر ذکر شد

 • تمکن مالی و گردش حساب متقاضی با امضا و مهر بانک

 • کپی محل اقامت و رزرویشن هتل، با جزئیات تماس و راه های ارتباطی با متقاضی

برای اخذ ویزای هلند تحویل داده شود.

ویزای کوتاه مدت کارائیب

برای درخواست ویزای کوتاه مدت کارائیب (از جزایر پادشاهی هلند) شما باید تمامی موارد فوق را رعایت کرده و البته اصل و کپی مدارک را نیز همراه داشته باشید. برای درخواست ویزای کارائیب باید ابتدا به این سایت consular.mfaservices.nl مراجعه کنید و پس از مشورت با پشتیبان سایت به شما گفته خواهد شد آیا برای کارائیب به ویزا نیاز دارید یا خیر.

در صورتی که به ویزا نیاز دارید، حتما فرم درخواست ویزای هلند را تکمیل و امضا کرده، و تحویل دهید. برای اخذ ویزای کوتاه مدت کارائیب شما باید هدفتان را از سفر مشخص کنید. به عنوان مثال رزرو پرواز را همراه داشته باشید، و تمکن مالی نیز بایستی به سفارت ثابت شود. به این معنا که متقاضی از عهده مخارج مربوط به اقامت بر می آید، و این مبلغ در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار آمریکا برای هر روز خواهد بود. همچنین باید وضعیت ۳ ماهه حساب بانکی به صورت کاغذی و یا دیجیتال همراه با نام و آدرس متقاضی به کنسولگری تحویل داده شود.

ویزای تجاری هلند

برای اخذ ویزای هلند اگر قصد شما سفر تجاری، شرکت در کنفرانس، انجام فعالیت تجاری و یا ملاقات تجاری برای بستن قرارداد و مواردی از این دست باشد، بایستی درخواست اخذ ویزای تجاری نمائید، که از جمله ویزاهای کوتاه مدت هلند است، و باید همۀ مدارک مربوط به ویزای کوتاه مدت را به همراه فرم تکمیل شده تحویل دهید.

اگر از سوی کمپانی و یا کارفرمایی در هلند دعوت شدید، باید نامه و یا دعوت نامه کمپانی، یا نامه ای از یک کارفرما در هلند و کارائیب را به سفارت ارائه دهید. این نامه ها باید حاوی اطلاعات مربوط به کار و دلیل بازدید شما از کشور هلند باشد. علاوه بر این باید محل اقامت متقاضی در دوران بازدید و نحوه پرداخت هزینه های سفر وی نیز مشخص شود.

ویزای ملاقات با دوستان و اعضای خانواده

متقاضی می تواند برای ملاقات با دوستان و یا اعضای خانواده اش برای اخذ ویزای هلند درخواست دهد. در این صورت حتما باید فرم ملاقات با دوستان و اعضای خانواده توسط کنسول هلند صادر و مهر شود و دعوت نامه رسمی از سوی میزبان در هلند برای فرد صادر شود. اگر در حین درخواست ویزای هلند میزبان ساکن ایران باشد نیازی به ارسال دعوت نامه رسمی نیست و به جای آن می توان این فرم را تکمیل، و تحویل کنسول یا سفارت هلند داد.

متقاضی دریافت ویزای هلند برای بازدید از دوستان و خانواده علاوه بر تمامی مدارکی که پیشتر ذکر شد، باید تمکن مالی را برای مدت اقامتش ثابت کند، که در این حالت روزی ۱۰۰ دلار آمریکا خواهد بود. در صورت عدم تمکن مالی متقاضی به ضمانت احتیاج دارد که با شغل دولتی بتواند ضامن سفر او و پرداخت هزینه هایش باشد. حین ارائه درخواست ویزای هلند باید تمکن مالی ضامن به سفارت ثابت شود. به همین منظور شما باید مدارک ذیل را آماده و تحویل دهید.

 • معرفی نامۀ قانونی ضمانت (ضمانت نامه بانکی)

 • گردش حساب بانکی سه ماه گذشته

 • پرداخت های سه ماه اخیر (تمکن مالی)

 • اعلامیه کارفرما به همراه شماره تماس

 • فتوکپی از پاسپورت یا کارت ملی ضامن

مدارک مربوط به کارمندان، دانش آموزان و تاجران برای اخذ ویزای هلند

 1. کارمندان باید گواهی اشتغال به کار با عنوان شغلی، سابقۀ کار، درآمد ماهانه و اجازۀ مرخصی های تعطیلات را ارائه دهند.
 2. دانش آموزان باید سند ثبت نام در مدرسه یا دانشگاه، و یا همان گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهند.
 3. تاجران نیز باید مدرکی دال بر ثبت رسمی بیزینس و یا پرداخت مالیات را در سال گذشته ارائه دهند.

بیمه نامه مسافرتی

برای اخذ ویزای هلند، متقاضی باید سند رسمی از یک کمپانی بیمه را ارائه دهد، که به نام خود او باشد و تمامی قوانین درمانی را پوشش دهد:

 • این پوشش قوانین درمانی باید شامل تمامی شهر ها و برای تمام مدت اقامت باشد.

 • کف این بیمه ۱۵۰۰۰ دلار آمریکا است یا حداقل ۳۰ هزار یورو، و باید برای مراقبت های بیمارستانی، درمان های اورژانسی، و بازگشت به کشور در صورت مرگ ارائه شود.

ویزای ترانزیت هلند

برای اخذ ویزای ترانزیت هلند، با تکمیل و امضای فرم ویزای شینگن از طریق شرکت VFS باید گزینۀ ترانزیت فرودگاهی را انتخاب کرده و آن را به عنوان هدف اصلی از سفر به هلند انتخاب کنید. برای ترانزیت فرودگاه هلند باید علاوه بر انگشت نگاری و پرداخت هزینه های سفارت، مدارکی را که در بخش فرم ها و اسناد آورده شده تهیه کرده و به سفارت تحویل دهید.

توجه: اتباع ایران برای ویزای کوتاه مدت کارائیب همچون ویزای کوتاه مدت هلند باید از طریق شرکت VFS Global درخواست دهند.

برای اخذ ویزای هلند در ایران متقاضیان باید از خدمات شرکت VFS Global استفاده کنند، که مسئولیت ویزاهای کوتاه مدت را بر عهده دارد. این بدان معنی است که اتباع ایرانی هرگونه اطلاعات بیشتری را برای ویزای شینگن، ویزای کارائیب، ویزای ترانزیت و ویزای Orange Carpet را باید از طریق وب سایت VFS دریافت کنند. و برای هرگونه سوال و یا اطلاعات بیشتری به این آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com ایمیل بزنند.

ویزای بلند مدت هلند یا ویزای MMV

برای اخذ ویزای هلند به قصد اقامت بیش از ۹۰ روز، متقاضی باید اجازه اقامت را کسب کند. در بسیاری از موارد باید پیش از سفر برای ویزای بلند مدت درخواست کرد. همچنین برای شهروندان غیر از اتحادیه اروپا اقامتی موقت با نام MMV نیز صادر می شود، که به صورت قانونی به متقاضی اجازه سکونت بیش از ۹۰ روز را می دهد. اتباع ایرانی مجاز به دریافت این ویزا هستند و باید برای درخواست ویزای MMV به سفارت هلند در تهران مراجعه کرد.

برای درخواست ویزای MMV نخست باید به سایت netherlandsandyou.nl مراجعه کرد تا بر مبنای ملیت، هدف دریافت این نوع ویزا و مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت هلند وضعیت شما برای درخواست MMV بررسی شود. بعد از بررسی توسط سایت و مطالعه لینک های ضروری، اگر شرایط متقاضی مطابق با قوانین درخواست MMV بود باید از دو طریق برای اجازه اقامت درخواست دهد:

 1. از طریق دعوتنامه میزبانی در هلند از جمله کارفرما، اعضای خانواده، موسسه آموزشی باید برای اخذ ویزای هلند اقدام کرد.
 2. مستقیماً و با ارائه مدارک شخصی از طریق سفارت و یا کنسولگری هلند اقدام کرد.

اگر در هلند میزبان یا دعوت کننده دارید، میزبان شما باید درخواست را از طریق سرویس مهاجرت و خدمات تابعیت یا IND ثبت و درخواست را ارسال کند.

توجه: متقاضی اگر خارج از کشورهای اتحادیه اروپا باشد، باید برای شرکت در امتحان مخصوصی درخواست دهد که اطلاعات مربوط به آن را می توان در netherlandsandyou.nl دریافت کرد.

اگر شرایط اخذ ویزای MMV را دارید، تنها می توانید از طریق سفارت هلند در تهران اقدام کنید و وقت سفارت خود را باید از طریق vfsvisaonline.com به صورت آنلاین رزرو کنید. با ثبت رسمی وقت سفارت هلند برای ویزای MMV در مراجعه به سفارت نام متقاضی در لیست وقت های سفارت، تایید شده است، اگر بیش از ۳۰ دقیقه در ورود به سایت و تائید حساب کاربری تاخیر داشته باشد، بایستی وقت سفارت جدید دریافت کنید. در بدو ورود موبایل را باید تحویل دهد. پس از ورود شماره ورودی دریافت کند، که این شماره برای کانترهای ویزا ضروری است.

توجه: اگر فرم متقاضی کامل نباشد، عکس رتوش شده و یا قدیمی باشد باید مجدداً برای وقت سفارت هلند درخواست دهید، به تعدادی سوال باید پاسخ دهید، هزینه های سفارت را پرداخته و رسید پرداخت هایتان را دریافت نمائید.

پروسه دریافت ویزای MMV به صورت عادی یک هفته زمان خواهد برد، و در این مدت فرم ویزای هلند متقاضی، پاسپورت و مدارک او در سفارت نگهداری خواهد شد.

توجه: برای اخذ ویزای هلند می توانید از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۵ و پنجشنبه از ۱۲ تا ۱۲:۳۰ مراجعه کنید. برای پس گرفتن پاسپورت نیاز به گرفتن وقت سفارت هلند ندارید ولی حتما روزهای تعطیل سفارت را از وب سایت netherlandsandyou.nl چک کنید. پاسپورت شما باید توسط متقاضی و یا فردی که از سوی وی وکالت قانونی دارد، گرفته شود.

استثناهای اخذ ویزای MMV

در صورتی که متقاضی و یا اعضای خانواده اش شرایط به خصوصی داشته باشند، برای اقامت در هلند نیازی به MMV ندارد. این شرایط شامل موارد زیر است:

 • شهروند کشورهای استرالیا، نیوزلند، کانادا، ژاپن، موناکو، شهر واتیکان، آمریکا و کرۀ جنوبی باشد.

 • شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس باشند.

 • اگر متقاضی قصد داشته باشد در هلند با اعضای خانواده اش که شهروند اتحادیه اروپا و سوئیس هستند، زندگی کند و بر مبنای تابعیتش درخواست ویزای MMV برای وی ضروری است، به جای اخذ ویزای MMV، از طریق ind.nl اقدام کند.

 • اگر متقاضی اجازه اقامت رسمی هلند را دارد.

 • اگر متقاضی پس از ابطال اجازه اقامت برای فرم جدید درخواست داده باشند و حداقل به مدت دو سال در هلند زندگی کرده است.

 • اگر متقاضی اجازه اقامت در هر کدام از کشورهای حوزۀ شینگن را دارد و در هلند نیز میزبان و یا یکی از اعضای خانواده اش ساکن هستند.

 • اگر متقاضی EC و یا اجازه اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا را دارد، در این شرایط فرزندان زیر ۱۸ سال و همسرش نیاز به اخذ ویزای MMV ندارند (البته در صورتی که یکی از کشورهای اتحادیه اروپا با یکدیگر زندگی کرده باشند)

 • اگر متقاضی حداقل به مدت ۱۸ ماه Blue Card داشته باشد، می تواند به عنوان دارندۀ این کارت برای اقامت هلند درخواست دهد و نیازی به اخذ ویزای MMV ندارد.

 • اگر متقاضی در هلند متولد شده و با اعضای خانواده اش زندگی می کند و یا والدینش ساکن هلند هستند، به جای اخذ ویزای MMV باید برای اجازه اقامت درخواست دهد.

 • اگر متقاضی برای Start-up درخواست اجازه اقامت هلند دهد.

 • اگر متقاضی در چارچوب کاری و با اقامت طولانی مدت Intra EU-mobilty ساکن هلند باشد.

 • اگر متقاضی تحت شرایطی ویژه برای ملیت دیگری درخواست داده باشد و نتواند به کشور اصلی اش بازگردد، تا درخواست اخذ ویزای MMV دهد، مجاز به دریافت این نوع ویزا نیست.

اگر قصد سفر به هلند را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری هلند

ویزای بلند مدت کارائیب

اگر می خواهید در یکی از جزیره های کارائیب زندگی کنید، نیازمند اجازه اقامت و ویزای بلند مدت هلند هستید، و در این پروسه باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید:

 • نخست متقاضی نیازمند اجازه اقامت است و این پروسه می تواند طولانی مدت باشد، پس بهتر است در زمانی مناسب اقدام شود.

 • حتما وبسایت دولتی هر جزیره را جداگانه مطالعه کنید و اطلاعات ضروری را جمع آوری کرده، و از سیستم تحصیلات و مراقبت های درمانی اطلاعات کافی داشته باشید.

وب سایت دولت جزیره های مختلف را می توانید از این لینک ها دریافت کنید:

دولت آروبا – سایت

دولت کوراکائو – سایت

دولت سنت مارتن – لینک 

دفتر ملی کارائیب هلند – لینک 

 

تحصیل در هلند

هلند یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در اروپا است. طبق اعلام وب سایت رسمی سفارت هلند تقریبا از هر ده دانشجو در هلند یک نفر دانشجوی بین المللی است و با اسکولارشیپ های ارائه شده توسط دانشگاه ها توجه دانشجویان بین المللی زیادی به هلند جلب شده است. برای تحصیل در هلند، متقاضی نیازمند ویزای تحصیلی هلند و اجازه اقامت است. پس از موفقیت در اخذ پذیرش دانشگاه، دانشجو باید فرم درخواستی را به IND یا همان سازمان خدمات مهاجرت و تابعیت ارسال کند، و بنا بر ملیتی که دارد، از این وب سایت netherlandsandyou.nl برای اقامت بیش از ۹۰ روز در هلند، درخواست ویزا دهد.

اخذ ویزای Orange Carpet

اگر شما تاجر و یا صاحب کارخانه با تعدادی کارمند هستید که به صورت متوالی به هلند سفر می کنید و هر دفعه نیازمند اخذ ویزای کوتاه مدت شینگن هستید، برای اخذ ویزای Orange Carpet تحقیق کرده و درخواست دهید.

شرایط اخذ ویزای Orange Carpet

شرایط استفاده از ویزای Orange Carpet بین کشورها و ملیت های مختلف فرق دارد، همچنین متقاضی باید ثابت کند که چرا به دفعات قصد سفر به هلند را دارد تا سفارت تصمیم بگیرد که آیا این نوع ویزای هلند شامل حال متقاضی خواهد شد یا خیر!

در عین حال، اخذ ویزای Orange Carpet مزیت های بسیاری دارد:

 • برای اخذ این ویزای هلند نیازمند ارائه سندهای متعدد نیستید.

 • ویزای Orange Carpet نوعی ویزای مولتی هلند است، که برای سفرهای متعدد معتبر است.

 • اعتبار طولانی مدت دارد، و هر ۵ سال یکبار می توانید برای تمدید آن درخواست دهید.

 • نیازمند وقت سفارت هلند برای ارائه درخواست نیستید، و در زمان مخصوصش میتوانید وقت سفارت هلند را بگیرید.

 • می توانید به کانتر VIP مراجعه کنید.

اگرچه برای دریافت این نوع ویزای هلند باید به VFS مراجعه کرد، اما اولین دفعه ای که برای Orange Carpet درخواست می دهید، باید حتما به سفارت مراجعه کرده و انگشت نگاری شوید.

ویزای کار هلند

برای کار، سرمایه گذاری و کارآموزی در هلند شما نیازمند به چک کردن وب سایت IND برای اطلاعات بیشتر هستید، برای کار در هلند متقاضی نیازمند اجازه کار (TWV) و اجازه اقامت هلند است. در صورت دریافت کارت اقامت بر مبنای وضعیتی که دارید، می توانید برای شغل مورد نظرتان درخواست دهید.

رفع ریجکتی ویزای هلند

در مسیر اخذ ویزای هلند، نباید از ریجکت و یا رد درخواست غافل بود. در صورت ریجکتی ویزای هلند، پاسپورت متقاضی به همراه نامه ای که دلایل ریجکت شدن را بیان کرده، پس داده می شود. البته متقاضی پیشتر باید برای دریافت این نامه درخواست داده باشد. این نامه را باید با دقت خواند زیرا حاوی اطلاعات مهمی مرتبط با ریجکتی ویزای هلند است، و سپس باید برای تجدید نظر اقدام کرد.

متقاضی برای اعتراض به نتیجه سفارت تنها ۴ هفته وقت دارد . نامه اعتراض باید تنها به ۴ زبان آلمانی، هلندی، فرانسوی و انگلیسی نوشته شود. در این میان از عجله کردن بپرهیزید. مدارکتان را مجدد تکمیل کنید، هرگونه نقص در پرونده را رفع کنید. مدارک بیشتری را برای تقویت پرونده را به سفارت ارائه دهید و در نهایت حتما از مشورت متخصصین امر و وکلای مجرب بهره ببرید.

ریجکتی ویزای هلند

درصورت تمایل به آشنایی با مفهوم رفع ریجکتی و یا چگونگی اعتراض به پاسخ منفی ویزا می توانید از طریق لینک مطالب مرتبط را در سایت ما مطالعه نمائید.

کنسولگری هلند بر مبنای قواعد و قوانینی که دارد برخی از ویزاها را قبول نمی کند، در نتیجه ریجکتی ویزای هلند در مسیر اخذ ویزای هلند اجتناب ناپذیر است. علاوه برای ویزای شینگن از طریق هلند که به دلیل مشخص نبودن برنامه سفر، عدم تمکن مالی و یا نواقص موجود در پرونده رد می شود، ویزای نوع D یا همان اقامت طولانی مدت در هلند نیز بنا به دلایلی همچون نقص در پرونده، و یا دلایل دیگر رد می شود. دلایل عمده ریجکتی ویزای هلند شامل موارد زیر است:

 • ارائه پاسپورت جعلی یا اشتباه

 • ارائه اسناد نادرست مربوط به سفر

 • عدم اثبات بازگشت متقاضی به کشورش

 • ارائه مدارک نادرست و یا جعلی

 • ارائه اطلاعات فریبکارانه و یا گمراه کننده به کنسول

 • هشدار سیستم شینگن یا SIS برای رد کردن درخواست اخذ ویزای هلند

 • قرار داشتن ملیت متقاضی در لیست کشورهایی که ورود آنها به هلند ممنوع است.

 • قرار داشتن متقاضی در وضعیتی که تهدید برای نظم جامعه، امنیت و یا سلامت عمومی باشد

 • قرار داشتن در شبکه غیرقانونی و قاچاق مهاجران

 • دیگر دلائل قانونی که توسط کنسول اعلام خواهد شد

برای ریجکتی ویزای هلند بر اساس موارد بالا یا دیگر موارد، کنسول موظف است نامه ای را با توضیحات و دلایل کافی به متقاضی تحویل دهد، تا فرد بتواند برای اخذ ویزای هلند مجدد تصمیم گیری کرده و اقدام کند.

در پروسۀ اخذ ویزای هلند، قطعا یکی از موانعی که می تواند اقامت و ویزای متقاضی را تهدید کند، ریجکتی ویزای هلند است. قدم اول در رفع ریجکتی ویزای هلند این است که از دلایل آن مطلع شوید. اگر مدارک شما ناقص است و نامه تکمیل مدارک برای شما صادر شده، حتما در اسرع وقت و در مدت زمان قانونی جهت تکمیل مدارک خود اقدام کنید.

بهتر است پیش از هر اقدام مجددی با متخصصین امر مشورت کنید، تا اگر مدارک شما مشکلی دارد و یا دلایل مرتبط با انگیزه و هدف شما از سفر برای سفارت واضح و روشن نیست، با کمک مشاور و وکیل، پرونده تان را تقویت کرده و با مدارک کافی برای تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزای هلند اقدام کنید. در صورت ریجکتی ویزای هلند، شما به مدت محدودی وقت دارید تا اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر بمانید. نحوه نگارش نامه رفع ریجکتی هلند بسیار مهم است، بنابراین در این راستا حتماً و قطعاً با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

مدارکی که برای تهیه نامه رفع ریجکتی  هلند نیاز دارید شامل:

 • برگه اعلام دلایل ریجکتی درخواست اخذ ویزای هلند.

 • مشخصات کامل و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی.

 • کپی کامل از مدارکی که به سفارت هلند تحویل شده است.

 • تکمیل برگه وکالت نامه جهت اقدام از طرف وکیل مهاجرت.

 • نامه درخواست و اعتراض به تصمیم ریجکتی ویزای هلند باید به زبان هلندی نوشته و توسط وکیل متقاضی و یا خود او امضا شود.

 • مدارک تکمیلی جهت اعتراض به ادعای کنسولگری.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزای هلند می بایست حداقل یک ماه تا حداکثر سه ماه منتظر پاسخ سفارت هلند بمانید. البته ذکر این نکته ضروریست که معمولا اعتراضات به ریجکتی ویزای هلند با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد، مگر در موارد خاص. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای هلند یاری نماید.

فرم ها و اسناد هلند

چک لیست ویزای ترانزیت هلند

دریافت فایل

سفر متقاضیان زیر ۱۸ سال به تنهایی

دریافت فایل

شرایط عکس مورد قبول سفارت

دریافت فایل

فرم درخواست ویزا هلند

دریافت فایل

فرم دعوتنامه از سوی میزبان هلند

دریافت فایل

میزبان در هلند

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای هلند
5 1

مطالب مرتبط