اخذ ویزای لوکزامبورگ2019-10-29T23:58:50+03:30

اخذ ویزای لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی با جاذبه های گردشگری متنوع در قلب اروپا، یکی از کشورهای حوزۀ شنگن است. برای آشنایی بیشتر با مفهوم کشورهای حوزه شنگن و اخذ ویزای شینگن لینک را مطالعه کنید.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
اخذ ویزای لوکزامبورگ، ویزای لوکزامبورگ

با پر کردن فرم درخواست ویزای لوکزامبورگ تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

مقدمه

ثبات سیاسی و اقتصادی لوکزامبورگ موجب شده تا این کشور به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی، مهاجرتی و سرمایه گذاری در جهان تبدیل شود. ویزای لوکزامبورگ به تمامی گردشگران، دانشجویان، تجار و سرمایه گذاران، و در نهایت خانواده ها این امکان را می دهد تا بتوانند به این کشور سفر کرده، در آن سرمایه گذاری کنند و یا اقامت لوکزامبورگ را دریافت کنند.

متاسفانه دولت پادشاهی لوکزامبورگ در ایران سفارت نداشته و اتباع ایرانی باید از طریق ترکیه برای ویزای لوکزامبورگ اقدام کرده و هزینه های سفارت را به لیر ترکیه پرداخت کنند. هزینه های سفارت لوکزامبورگ در آنکارا برای اتباع ایرانی ۳۵۰ لیر ترکیه است. کودکان زیر ۶ سال مشمول هزینه نخواهند بود ولی هزینۀ کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۲۵۰ لیر است.

گرفتن وقت سفارت لوکزامبورگ

متقاضیان برای دریافت ویزا باید از طریق سفارت لوکزامبورگ در آنکارا و یا شرکت VFS در استانبول، آنکارا و ازمیر درخواست داده، و برای وقت سفارت با شرکت VFS  و یا سفارت تماس بگیرند. همچنین انگشت نگاری در روز مصاحبه انجام خواهد شد.

تماس با سفارت لوکزامبورگ در آنکارا

ترکیه، آنکارا، رشیت گالیت کاداسی، شمارۀ ۷۰/۲ GOP 06700

تلفن: +۹۰۳۱۲۴۵۹۱۴۱۴

توجه: سفارت در روزهای رسمی ترکیه تعطیل است

متقاضیانی که از شرکت VFS در استانبول، آنکارا و ازمیر درخواست ویزا می کنند، باید با مرکز VFS تماس بگیرند.

شرکت VFS در آنکارا

بلوار آتاتورک شماره ۱۵۴ چانکایا ۰۶۶۸۰

تلفن: ۹۰۲۱۲۳۷۳۵۸۰۹+

ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه از ۳۰/۸ تا ۳۰/۱۶

شرکت VFS در استانبول

جمهوریت کاداشی کوک شماره ۱/۱۹۳ هاربیه ۳۴۳۷۳

تلفن: ۹۰۲۱۲۳۷۳۵۸۰۹+

ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه از ۳۰/۸ تا ۳۰/۱۶

شرکت  VFSدر ازمیر

آرکادنیز ماه، آکدنیز کاد شماره ۱/C

تلفن: ۹۰۲۱۲۳۷۳۵۸۰۹+

 ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه از ۳۰/۸ تا ۳۰/۱۶

توجه: وقت سفارت حداقل باید ۱۵ روز کاری پیش از سفر رزرو شود و زودتر از ۳ ماه نیز نباید برای درخواست ویزای لوکزامبورگ اقدام کرد. در برخی مواد استثنایی پروسۀ کاری بررسی پرونده ها بین ۳۰ تا ۶۰ روز زمان خواهد برد و  سفارت می تواند مدارک بیشتری از متقاضی بخواهد .

ویزای کوتاه مدت لوکزامبورگ

ویزای کوتاه مدت به متقاضی این اجازه را خواهد داد تا به صورت قانونی و به مدت ۹۰ روز در کشور لوکزامبورگ ساکن شود. ویزای لوکزامبورگ نوع C یا همان ویزای کوتاه مدت شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای همایش های ورزشی و فرهنگی، و ویزای کورس های تحصیلی کوتاه مدت است.

جهت دریافت وقت سفارت لوکزامبورگ با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

مدارک ضروری برای ویزای شنگن لوکزامبورگ

متقاضی برای دریافت ویزای توریستی لوکزامبورگ برای سفر به این کشور و دیگر کشورهای حوزۀ شینگن علاوه بر تکمیل فرم ویزای شینگن باید مدارک زیر را نیز ضمیمۀ پرونده کند:

 • عکس متقاضی بر مبنای استانداردهای ICAO که از ۳ ماه قدیمی تر نباشد

 • کپی پاسپورت و رزرویشن سفر (این نوع رزرو بدون پرداخت مبلغ و تنها برای ارائه به سفارت بوده، و در صورت عدم دریافت ویزای لوکزامبورگ لغو خواهد شد)

 • گواهی دال بر اینکه سفر متقاضی با اهداف توریستی است، مانند:

 1. رزرو هتل برای مدت زمان اقامت در لوکزامبورگ
 2. وضعیت حساب بانکی در سه ماه اخیر
 3. گواهی اشتغال به کار (اگر متقاضی شاغل باشد)
 • بیمه سفر و گواهی مبنی بر اینکه بیمه به نام متقاضی بوده، و برای تمامی کشورهای حوزۀ شنگن و مدت سفر معتبر است. کف این بیمه مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو است و شامل هزینه های دارویی، درمانی، اورژانس، بیمارستان و بازگرداندن به کشور در صورت فوت است.

 • گواهی مبنی بر بازگشت فرد به کشور، این مدارک می تواند شامل نامه ای از سوی کارفرما، قرارداد کاری و یا دیگر اطلاعات مربوط به وضعیت شغلی متقاضی باشد. همچنین سند ملکی یا دارایی های دیگر در کشور مبدا باید ضمیمۀ پرونده شود. برای محصلان نیز گواهی اشتغال به تحصیل ضروری است.

 • برای متقاضیان زیر سن قانونی که به همراه یکی از والدین و یا به تنهایی قصد سفر به لوکزامبورگ را دارند، ارائه مدارک ذیل ضروری است:

 1. گواهی تولد
 2. کپی کارت شناسایی به همراه امضای والدین
 3. تایید والدین مبنی بر اینکه فرزندشان قصد سفر به لوکزامبورگ را دارد، و یا تاییدیه دادگاه مبنی بر اینکه مسئولیت سفر بر عهدۀ متقاضی است.
 4. گواهی از مدرسه ای که متقاضی در آن تحصیل می کند و مشخص کردن مدت زمانی که به جهت سفر به لوکزامبورگ غیبت خواهد داشت.

ویزای ملاقات با اعضای خانواده و یا دوستان

اگر یکی از دوستان و یا اعضای خانواده متقاضی ساکن لوکزامبورگ باشد او می تواند به مدت محدود ۹۰ روز۰ برای ویزای لوکزامبورگ درخواست دهد، در این صورت او باید مدارکی را مبنی بر نسبت های خانوادگی به سفارت ارائه دهد. متقاضیانی که قصد دارند از این ویزا استفاده کنند، پس از گرفتن وقت سفارت لوکزامبورگ باید مدارکی که در این فرم آمده را تکمیل کرده و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهند.

ویزای تجاری

متقاضیانی که قصد دارند با اهداف کاری مانند امضای قرارداد و یا ملاقات های تجاری به لوکزامبورگ سفر کنند باید برای ویزای تجاری درخواست دهند. متقاضی با ویزای تجاری کوتاه مدت اجازه فعالیت های حرفه ای و قتصادی را ندارد و باید حتما شواهدی را دال بر اینکه ویزای تجاری مناسب اهداف او می باشد، همراه با مدارک این فرم به سفارت تحویل دهد.

اگر قصد سفر به لوکزامبورگ را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری لوکزامبورگ

ویزای راننده LORRY

این نوع ویزای لوکزامبورگ برای رانندگانی که در مسیرهای بین المللی رانندگی کرده، و یا خدمات حمل و نقل دارند، مناسب است. برای دریافت این ویزا متقاضی باید شامل قوانین باشد و مدارک را در روز مصاحبه، به سفارت لوکزامبورگ و یا شرکت VFS تحویل دهد.

شرکت در کنفرانس و مراسم ها

اگر متقاضی برای شرکت در مسابقات ورزرشی، ایونت های فرهنگی و یا کنفرانس های مختلف قصد سفر به لوکزامبورگ را دارد علاوه بر تهیۀ مدارک ضروری باید مدارک این فرم را نیز تهیه کند تا بتواند به مدت محدود ۹۰ روز برای انجام کار و یا شرکت در ایونت به این کشور زیبا سفر کند. در عین حال متقاضیان دانشجو و محقق برای کورس های کوتاه مدت دانشگاهی، عضویت در برنامه های تحصیلی EU و یا برنامه های تحقیقاتی می توانند برای این ویزا درخواست دهند.

ویزای بلند مدت لوکزامبورگ

در مورد ویزای نوع D لوکزامبورگ یعنی اقامت در این کشور برای بیش از ۹۰ روز دیگر شرکت VFS مسئولیتی نداشته و متقاضیان باید برای اطلاعات بیشتر و یا مطالعه مدارک ضروری، دانلود فرم های ضروری به وب سایت سفارت لوکزامبورگ در آنکارا مراجعه کنند.

ویزای بلند مدت لوکزامبورگ شامل ویزای تحصیلی، ویزای کار، فعالیت های داوطلبانه، و ویزای زندگی با خانواده است که همگی باید از طریق سفارت اقدام شود.

فرم ها و اسناد لوکزامبورگ

چک لیست مدارک بازدید خانواده لوکزامبورگ

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای تجاری لوکزامبورگ

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای توریستی لوکزامبورگ

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای شرکت در همایش لوکزامبورگ

دریافت فایل

فرم درخواست ویزا لوکزامبورگ

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای لوکزامبورگ
5 1

مطالب مرتبط

ثبت ديدگاه