اخذ ویزای لیتوانی2019-10-30T00:02:13+03:30

اخذ ویزای لیتوانی

لیتوانی یکی از کشورهای کوچک اروپا که در حوزۀ شینگن قرار دارد و گردشگران برای بازدید جاذبه های گردشگری این کشور باید برای اخذ ویزای شینگن درخواست کنند. برای آشنایی بیشتر با مفهوم شنگن، کشورهای عضو و نحوۀ اخذ ویزای شینگن به این لینک مراجعه کنید. متاسفانه کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد و متقاضیان برای اخذ ویزای لیتوانی باید از طریق شرکت VFS در یکی از شهرهای ترکیه اقدام کنند. لیتوانی برای ساکنان خارج از اتحادیه اروپا ویزای توریستی، تجاری، شرکت در دوره های آموزشی و ملاقات اعضای خانواده را صادر خواهد کرد.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
اخذ ویزای لیتوانی

با پر کردن فرم درخواست ویزای لیتوانی تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

نحوۀ گرفتن وقت سفارت لیتوانی

متقاضیان ایرانی برای سفر به لیتوانی و دریافت ویزای این کشور باید به ترکیه سفر کرده و از طریق یکی از شعب شرکت VFS Globe برای گرفتن وقت سفارت لیتوانی اقدام کنند.

به این منظور ابتدا وارد لینک شوید، و اگر اولین دفعه ای است که از این طریق درخواست ویزا می دهید گزینۀ new user را انتخاب کرده و ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید. (در غیر این صورت حساب کاربری قبلی را وارد کرده و لوگین شوید)

بعد از ارسال تاییدیه برای متقاضی او میتواند حساب کاربری اش را فعال کرده و با وارد کردن اطلاعات ضروری نسبت به دریافت وقت مصاحبه اقدام کند.

توجه: متقاضیانی که در ترکیه برای دریافت ویزای لیتوانی اقدام میکنند، می توانند از این لینک نمایندگی شرکت VFS که برایشان مناسب تر و یا نزدیک تر است یافته و برای وقت سفارت لیتوانی اقدام کنند.

ویزای توریستی لیتوانی

ویزای توریستی لیتوانی با هدف بازدید جاذبه های گردشگری لیتوانی به متقاضی این امکان را می دهد تا به مدت ۹۰ روز به صورت قانونی ساکن کشور لیتوانی باشد و یا به دیگر کشورهای شینگن سفر کند.

توجه: هزینه سفارت لیتوانی برای هر متقاضی ۶۰ یورو است

مدارک ضروری برای ویزای شنگن لیتوانی:

 • فرم تکمیل و امضا شدۀ ویزای شنگن به همراه پاسپورتی با حداقل سه ماه اعتبار بعد از تاریخ پایان سفر به لیتوانی

 • رزرویشن هتل، اطلاعات مربوط به هتل به همراه تاریخ سفر

 • بیمۀ سفر معتبر برای تمامی کشورهای حوزۀ شنگن و مدت سفر با کف قیمت ۳۰۰۰۰ یورو

 • وضعیت بانکی متقاضی و گردش ۳ ماهۀ گذشته با مهر و امضا که گواهی تزار مالی وی باشد

 • متقاضیانی که محصل هستند و یا اشتغال به کار ندارند باید ضمانت نامه ارائه دهند و وضعیت حساب بانکی ضامن باید مهر و امضا شود تا به عنوان گواهی تراز مالی ضمیمۀ پرونده شود

 • رزرو پرواز بازگشت

 • برای متقاضیان کارمند و صاحبان مشاغل گواهی ثبت شرکت در تجارت، گواهی فعالیت و پرداخت مالیات و گواهی ثبت شرکت

 • برای کارمندان گواهی اشتغال به کار به همراه اصل گواهی وضعیت کاری سه ماه گذشته به همراه اجازۀ سفر در سر برگ کمپانی

 • برای متقاضیان بازنشسته گواهی بازنشستگی با مدارک و جزئیات ضروری

 • گواهی اشتغال به تحصیل و وضعیت تحصیلی از سوی آموزشگاه

 • دو قطعه عکس با پس زمینۀ سفید که قدیمی تر از ۳ ماه گذشته نباشد

 • کپی کارت شناسایی، گواهی شهروندی ترکیه و یا اجازۀ کار در ترکیه که حداقل دارای ۳ ماه اعتبار باشد

 • کپی صفحات پاسپورت و ویزاهای شنگن قبلی متقاضی

 • برای متقاضیان زیر سن قانونی امضای اجازۀ سفر از سوی والدین

 • نامه ای به زبان انگلیسی و یا ترکی که شرحی کوتاه از سفر باشد

جهت درخواست وقت سفارت لیتوانی با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

ویزای تجاری

ویزای تجاری لیتوانی برای متقاضیانی که با هدف شرکت در کنفرانس و یا قرارملاقات های تجاری به این کشور سفر میکنند، صادر می شود. برای دریافت ویزای تجاری متقاضی باید مدارک این فرم را تکمیل کرده و در روز مراجعه به سفارت همراه داشته باشند.

ویزای شرکت در ایونت ها و دوره های کوتاه مدت

متقاضیانی که برای شرکت در ایونت های فرهنگی و مسابقات ورزشی قصد سفر به لیتوانی را دارند، علاوه بر مدارک این فرم حتما باید دعوتنامۀ رسمی از میزبان در لیتوانی را داشته باشند همچنین گواهی دال بر مجاز بودن متقاضی برای شرکت در این ایونت باید ضمیمۀ پرونده شود. همچنین متقاضیانی که قصد شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت یا دوره های EU را داشته باشند، میتوانند ویزای لیتوانی را دریافت کنند. چک لیست مدارک ضروری این نوع ویزا را از اینجا دانلود کرده و حتما ضمیمۀ پرونده کنید.

ویزای دیدارهای خانوادگی

متقاضیان برای دیدار دوستان و یا اعضای خانواده شان می  توانند به لیتوانی سفر کرده و مدت کوتاهی (حداکثر ۹۰ روز) در این کشور ساکن باشند. چک لیست ضروری این نوع را از بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید.

اگر قصد سفر به لیتوانی را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری لیتوانی

ریجکتی ویزای لیتوانی

درصورت تمایل به آشنایی با مفهوم رفع ریجکتی و یا چگونگی اعتراض به پاسخ منفی ویزا می توانید از طریق لینک مطالب مرتبط را در سایت ما مطالعه نمائید.

سفارت لیتوانی در ترکیه بر مبنای قواعد و قوانینی داخلی و ملی، برخی از درخواست های ویزای لیتوانی را قبول نمی کند، در نتیجه ریجکتی ویزای لیتوانی در مسیر اخذ ویزا اجتناب ناپذیر است. علاوه برای ویزای شینگن از طریق لیتوانی که به دلیل مشخص نبودن برنامه سفر، عدم تمکن مالی و یا نواقص موجود در پرونده رد می شود، انواع دیگر ویزای لیتوانی به دلایل زیر رد خواهد شد:

 • ارائه پاسپورت جعلی یا اشتباه

 • ارائه اسناد نادرست مربوط به سفر

 • عدم اثبات بازگشت متقاضی به کشورش

 • ارائه مدارک نادرست و یا جعلی

 • ارائه اطلاعات فریبکارانه و یا گمراه کننده به کنسول

 • هشدار سیستم شنگن یا SIS برای رد کردن درخواست

 • قرار داشتن متقاضی در وضعیتی که تهدید برای نظم جامعه، امنیت و یا سلامت عمومی باشد

 • دیگر دلائل قانونی که توسط کنسول اعلام خواهد شد

برای ریجکتی ویزای لیتوانی بر اساس موارد بالا یا دیگر موارد، کنسول موظف است نامه ای را با توضیحات و دلایل کافی به متقاضی تحویل دهد، تا فرد بتواند برای اقدامم مجدد جهت دریافت ویزای لیتوانی تصمیم گیری و اقدام کند.

در پروسۀ اخذ ویزا، قطعا یکی از موانعی که می تواند اقامت و ویزای متقاضی را تهدید کند، ریجکتی ویزا است. قدم اول در رفع ریجکتی این است که از دلایل آن مطلع شوید. اگر مدارک شما ناقص است و نامه تکمیل مدارک برای شما صادر شده، حتما در اسرع وقت و در مدت زمان قانونی جهت تکمیل مدارک خود اقدام کنید.

بهتر است پیش از هر اقدام مجددی با متخصصین امر مشورت کنید، تا اگر مدارک شما مشکلی دارد و یا دلایل مرتبط با انگیزه و هدف شما از سفر برای سفارت واضح و روشن نیست، با کمک مشاور و وکیل، پرونده تان را تقویت کرده و با مدارک کافی برای تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزای لیتوانی اقدام کنید. در صورت ریجکتی ویزای لیتوانی، شما به مدت محدودی وقت دارید تا اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر بمانید. نحوه نگارش نامه رفع ریجکتی نیز بسیار مهم است، بنابراین در این راستا حتماً و قطعاً با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

مدارکی که برای تهیه نامه رفع ریجکتی نیاز دارید شامل:

 • برگه اعلام دلایل ریجکتی دریافت ویزای لیتوانی

 • مشخصات کامل و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی

 • کپی کامل از مدارکی که به سفارت تحویل شده است.

 • تکمیل برگه وکالت نامه جهت اقدام از طرف وکیل مهاجرت.

 • نامه درخواست و اعتراض به تصمیم ریجکتی ویزای لیتوانی باید توسط وکیل متقاضی و یا خود او امضا شود.

 • مدارک تکمیلی جهت اعتراض به ادعای کنسولگری.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزا باید منتظر پاسخ سفارت بمانید. البته ذکر این نکته ضروریست که معمولا اعتراضات به ریجکتی ویزای لیتوانی با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد، مگر در موارد خاص. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای یونان یاری نماید.

با این امید که در مسیر اخذ ویزای شینگن برای شما مشکلی ایجاد نشود، سفر خوبی را به لیتوانی کوچک و زیبا برای شما آرزومندیم.

توجه: کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد

سفارت و دسترسی های سفارت لیتوانی در ترکیه

آدرس: آنکارا، خیابان ماهاتما گاندی

وبسایت سفارت: https://tr.mfa.lt

ایمیل : amb.tr@urm.lt

فرم ها و اسناد لیتوانی

چک لیست مدارک ویزای توریستی لیتوانی

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای دیدار با خانواده لیتوانی

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای فرهنگی لیتوانی

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای کاری لیتوانی

دریافت فایل

فرم درخواست ویزا شینگن لیتوانی

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای لیتوانی
5 1

مطالب مرتبط