جاذبه های گردشگری ایتالیا2019-10-18T14:59:49+03:30

معرفی ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب قارۀ اروپا به پایتختی رم است، که از شبه جزیرۀ ایتالیا و دو جزیرۀ سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. قدمت کهن ایتالیا و انبوه جاذبه های گردشگری ایتالیا منجر شده که این کشور بالاترین میزان ورود گردشگر را طی سالهای متوالی داشته باشد. در ادامه با دیدنی های ایتالیا، جاذبه های تاریخی رم و جاذبه های گردشگری رم آشنا خواهیم شد.

از همسایگان این کشور میتوان به اتریش، فرانسه، سوئیس، اسلوونی، واتیکان و سان مارینو اشاره کرد. حدود ۶ درصد از جمعیت ایتالیا را مهاجرین تشکیل می دهند و ۹۱ درصد این جمعیت مسیحی کاتولیک هستند. آب و هوای ایتالیا مدیترانه ای و کشوری تقریبا گرم است. ایتالیا به عنوان سرزمینی توسعه یافته یکی از هشت کشور برتر اقتصاد اروپا با واحد پولی یورو می باشد. از معروف ترین شهرهای ایتالیا می توان میلان، رم، تورین، بولونیا، فلورانس، ونیز و جنوا را نام برد.

توضیحات بیشتر

جاذبه های گردشگری ایتالیا

نام “ایتالیا” برگرفته از “italos” یونانی به معنی گوساله است. این شهرت در ابتدا توسط مهاجران یونانی در قرن هشتم پیش از میلاد به منطقه کالابریا داده شد و در تمام شبه‌جزیره تحت امپراطوری روم، آوگوستوس گسترش یافت. ایتالیا پنجمین کشور پربازدید در جهان است که سالانه حدود ۴۶ میلیون بازدیدکننده خارجی را میزبانی می کند. تعداد ۱۵ زبان در ایتالیا به رسمیت شناخته می‌شود، از جمله زبان‌های بومی مانند ساردین و فریولین و زبان‌ کشورهای همسایه (کاتالان، فرانسوی، اسلوونی، کرواسی، آلبانیایی و یونانی).

ایتالیا در حال حاضر یکی از پایین‌ترین نرخ زاد و ولد و نرخ باروری را در جهان داراست. گزارش سال ۲۰۰۷ یونیسف درباره رفاه کودک در کشورهای غنی، ایتالیا را به عنوان بهترین کشور برای روابط خانوادگی و همسالان قرار داده‌ است. دو کشور  از کوچک‌ترین کشورهای اروپا، سان مارینو و واتیکان، در همسایگی ایتالیا قرار دارند.

در ادامه برخی از جاذبه های گردشگری ایتالیا را معرفی می کنیم:

دریافت ویزای ایتالیا از آژانس بال من…

دریافت ویزای ایتالیا

نگاهی به جاذبه های گردشگری ایتالیا

جاذبه های گردشگری ایتالیا

آمفی تئاتر کولوسئوم

کولوسئوم یا کلازیوم که به عنوان آمفی تئاتر فلامین شناخته می شود یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری رم و جاذبه های ایتالیا است. کولوسئوم آمفی تئاتری بیضی شکل در مرکز شهر رم است که از سنگ تراورتن، توف، و بتن آجری ساخته شده و بزرگترین آمفی تئاتر روبازی است که تاکنون ساخته شده است سه امپراطور از سلسله فلاویان این آمفی تئاتر را ساخته اند به همین دلیل این آمفی تئاتر را با نام خانوادگی خود (فلویوس) نامگذاری کرده اند. کلازیوم میتواند بین ۵۰،۰۰۰ تا ۸۰،۰۰۰ تماشاگر در خود جای دهد. بر اساس اساطیر کلاسیک، از این مکان برای مسابقات گلادیاتورها و عکاسی عمومی، شکار حیوانات، اعدام ها و درام ها استفاده می شد.

کولوسئوم همچنین در پشت نسخه ایتالیایی سکه ۵ یورویی به تصویر کشیده شده است.

لینک سایت: il-colosseo.it

جاذبه های گردشگری ایتالیا

کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع شهر فلورانس ایتالیا یکی از زیباترین جاذبه های ایتالیا است. نمای بیرونی کلیسا با تابلوهای رنگارنگ مرمر در رنگ‌های مختلف سبز و صورتی و نمای سبک گوتیک قرن نوزدهم تزئین شده است. این ساختمان بخشی از میراث جهانی یونسکو بوده و در مرکز تاریخی شهر فلورانس قرار دارد. این کلیسا یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان است و برج آن دارای بزرگ‌ترین گنبد آجری است که تا به حال ساخته شده‌است.

لینک سایت: visitflorence.com

برج کج پیزا

برج کج پیزا یا به اختصار “برج پیزا”، ناقوس اصلی کلیسای شهر پیزا است که به عنوان یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری ایتالیا شناخته می شود. برج پیزا به دلیل ظاهر پرشیب یا کج بودنش شهرت جهانی دارد. این برج در پشت کلیسای جامع پیزا قرار گرفته است. کج شدن این برج در طول ساخت‌ و ساز در قرن دوازدهم آغاز شد که به موجب یک پایه نامناسب بر روی زمین بیش از حد نرم ایجاد شد. شیب ساختمان در دهه‌های قبل، قبل از اینکه سازه در قرن ۱۴به پایان برسد افزایش یافت.

لینک سایت: opapisa.it

آبنمای تروی

ساخت این آبنمای معروف در سبک روکوک توسط نیکولا سالوی -که برنده رقابت ها توسط پاپ کلمنت هفتم شد، در سال ۱۷۳۲ آغاز و در ۱۷۶۲ توسط جوزپ پنینی به پایان رسید. امروزه آبنمای تروی یکی از جاذبه های ایتالیا با قدمتی کهن است. این اثر یک ارابه که توسط اسب های دریایی هدایت می شود را نشان می دهد. آبی که در اینجا جریان دارد دو نام دارد: ویرجین و تروی. اولی به یک افسانه باستانی در مورد یک دختر جوان رومی اشاره می‌کند که منبع بهار را به برخی سربازان تشنه نشان می‌دهد؛ در حالی که تروی از نام قدیمی منطقه ای، که در اصل Trebium نامیده می‌شد، مشتق می‌شود.

لینک سایت: turismoroma.it

جاذبه های گردشگری ایتالیا

آبنمای تروی

از دیگر دیدنی های ایتالیا میدان مشهور رومان است که به عنوان یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری روم شناخته می شود. انجمن رم، مجموعه ای است که در آن ویرانه های چندین ساختمان مهم دولتی باستانی، در مرکز شهر بر جای مانده است. برای قرن ها این انجمن مرکز زندگی روزمره در رم، محل برگزاری جشن های پیروزی ها و انتخابات، محل برگزاری سخنرانی های عمومی، محاکمات جنایی و مسابقات گلادیاتور و هسته امور تجاری بود. این مکان به عنوان یک میدان انقلابی زنده به شمار می رفت که مردم رم می توانستند برای کسب و کارهای تجاری، سیاسی، قضایی و مذهبی به آنجا مراجعه کنند.

لینک سایت: coopculture.it

[emoji-rating]

مطالب مرتبط

ثبت ديدگاه

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

Phone: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

Fax: 458 761-9562

Web: ThemeFusion

نوشته‌های تازه

error: محتوا ها محافظت شده می باشند!