اخذ ویزای یونان2019-10-30T00:13:21+03:30

اخذ ویزای یونان

یونان یکی از تاریخی ترین کشورهای حوزه شنگن با جاذبه های گردشگری فوق العاده است. از سوی دیگر کشوری مناسب برای مهاجرت به اروپا است، که موقعیت بسیار خوب و مناسبی را برای اتباع کشورهای غیر از اتحادیه اروپا تحت شرایط مختلف ارائه می دهد. در این نوشتار قصد داریم تا با نحوۀ گرفتن وقت سفارت یونان، انواع ویزای یونان آشنا شویم.

اخذ ویزای یونان، ویزای یونان

برای اخذ ویزای یونان فرم درخواست را پر کنید.

فرم درخواست

وقت سفارت یونان

امور کنسولی و اخذ ویزای یونان در ایران از ۱۲ فوریه ۲۰۱۸ توسط شرکت VFS Global انجام می شود. متقاضی برای دریافت وقت مصاحبه بهتر است تا ۹۰ روز پیش از سفر حتما برای دریافت وقت سفارت یونان اقدام کرده و وقت مصاحبه را رزرو کند.

برای اخذ ویزای یونان و گرفتن وقت سفارت یونان، ابتدا متقاضی باید ایمیلی را به این آدرس ارسال کند و در این ایمیل اطلاعات شخصی یعنی نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت، ملیت و جنسیت، تاریخ تولد، شماره تلفن، تاریخ سفر، روز مناسب برای مصاحبه و نوع ویزای درخواستی (اعم از ویزای نوع C و ویزای D) را مشخص کند. پاسخ به ایمیل ارسالی نهایتا تا دو روز کاری زمان خواهد برد و شرکت VFS طی یک ایمیل، وقت سفارت یونان را برای شما مشخص می کند.

توجه: ویزاهای فوری، ویزای وکلا، نمایندگان کمپانی ها از ۱۲ فوریه دیگر توسط بخش کنسولی سفارت بررسی نشده و همگی باید توسط VFS بررسی شود.

بخاطر داشته باشید، تنها در صورتی وقت مصاحبه (وقت سفارت یونان) برای متقاضی ارسال خواهد شد که تمامی اطلاعات بالا در یک ایمیل ارسال شود و در صورت هرگونه نقص هیچ وقتی برای فرد در نظر گرفته نخواهد شد، همچنین وقت کنسل و یا جا به جا نمی شود.

فرم درخواست برای اخذ ویزای یونان از نوع کوتاه مدت و یا دریافت ویزای شینگن را از بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید و حتما در روز مراجعه برای مصاحبه آن را ضمیمه پرونده کنید. هر متقاضی حتما باید برای خودش درخواست دهد و انجام پروسه اخذ ویزای یونان توسط افراد دیگر، اقوام و آژانس های مسافرتی ممنوع است. تنها مورد استثنا، فرزندان زیر ۱۸ سال هستند، که فرم درخواست ویزای یونان آن ها باید توسط والدین تکمیل شود.

برای درخواست های بیش از ۱۰ نفر نیز توسط آژانس های مسافرتی باید فرم درخواست ویزای یونان تک تک افراد به این آدرس ارسال شود و ایمیل تایید نیز ظرف دو روز کاری برای آژانس ارسال خواهد شد. greeceirangroups@vfshelpline.com

درخواست های شخصی برای ویزای طلایی یونان (اجازه اقامت برای فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری در یونان) علاوه بر سفارت باید به صورت مستقیم به قسمت مشاغل و کار وزارت اقتصاد و توسعه یونان نیز ارسال شود. با وزارت اقتصاد و توسعۀ یونان می توان از راه های زیر تماس گرفت.

تلفن: ۵۷۰۰ ۳۳۵ ۲۱۰ ۳۰+

فکس: ۲۰۷۹ ۳۲۴ ۲۱۰ ۳۰+

ایمیل:  info@enterprisegreece.gov.gr

وب سایت: enterprisegreece.gov.gr

برای دریافت وقت مصاحبه ویزای طلایی یونان باید تمامی اطلاعات شخصی که در بالا و موارد قبلی ذکر شد به این greecegoldenvisas@vfshelpline.com آدرس ایمیل ارسال شود، تا وقت مصاحبه برای متقاضی ارسال شود. فرم های درخواست ویزای یونان برای اتباع ایرانی توسط سفارت جمهوری یونان در تهران بررسی خواهد شد و اعطای ویزا به صورت انحصاری به سفارت یونان تعلق داشته که نمایندگی امور کنسولی را به شرکت VFS واگذار نموده است.

توجه: فرم های ارسالی برای اخذ ویزای یونان در سفارت خوانده و به دقت بررسی خواهد شد. حضور شما در روز مصاحبه ضروری است و برای انگشت نگاری بیومتریک نیز در روز مشخص باید حاضر شوید.

انواع ویزای یونان

کشور یونان یکی از کشورهای حوزه شینگن بوده و طبیعتاً با دریافت ویزای این کشور می توانید آزادانه در محدوده شینگن تردد نمائید. یونان همچون دیگر کشورها برای متقاضیان ویزای شینگن، ویزای کوتاه مدت و بلند مدت صادر می کند. ویزای توریستی یونان، ویزای طلایی یونان، ویزای تحصیلی و ویزای نوع D یا همان اقامت طولانی مدت، انواع ویزای یونان را تشکیل می دهند.

توجه: جهت آشنایی با ضوابط و قوانین اخذ ویزای شینگن به این لینک مراجعه نمائید.

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان از نوع ویزای کوتاه مدت یا همان نوع c که به متقاضی اجازه می دهد حداکثر به مدت ۹۰ روز در یونان در حوزۀ کشورهای شنگن اقامت داشته باشد، ولی اگر متقاضی قصد دارد به بیش از دو کشور در حوزۀ شنگن سفر کنند، دو سفارت در این باره مسئول خواهند بود:

 • سفارت کشوری که متقاضی قصد اقامت طولانی تر را در آن دارد.

 • سفارت کشوری که متقاضی اول از همه به آن وارد خواهد شد (در شرایطی که متقاضی قصد اقامت در چندین کشور حوزه شنگن را داشته باشد)

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای یونان

برای اخذ ویزای یونان از نوع کوتاه مدت ارائه مدارک زیر به همراه ترجمۀ انگلیسی، تایید و مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ضروری است:

 • شناسنامه

 • گواهی اشتغال به کار

 • لیست بیمۀ کارمندی

 • گواهی بازنشستگی

دیگر مدارک ضروری:

 • پاسپورت فعلی و پاسپورت قبلی با تمامی صفحاتی که ویزای شنگن (در صورت دریافت) در آن ثبت شده است.

 • نامه رسمی بانک برای وضعیّت مالی به زبان انگلیسی

 • رزرو بلیط و هتل

 • کپی بیمه مسافرتی

 • عکس جدید

 • فرم درخواست ویزای یونان

توجه: تمامی مدارک فوق باید توسط خود شخص ارائه شود، و شرکت VFS این حق را دارد تا رسید خرید هتل و یا درخواست بلیط را از متقاضی بخواهد. همچنین، هزینه های سفارت باید نقدا پرداخت شود.

برای دریافت وقت سفارت یونان با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

هزینه ویزای یونان

هزینه سفارت ۶۰ یورو برای اتباع ایرانی است، و کودکان زیر ۱۲ سال مشمول هزینه نخواهند بود. همچنین مبلغ ۲۷ یورو برای خدمات ویزای یونان توسط شرکت VFS از متقاضی دریافت خواهد شد. متقاضیان برای اخذ ویزای یونان نوع C یا همان ویزای کوتاه مدت می توانند، چک لیست مدارک ضروری مورد نیاز سفارت یونان را از این فرم بخوانند.

مشخصات عکس مورد قبول سفارت، عکسی که توسط متقاضی به سفارت تحویل داده می شود باید مطابق با نرم های ICAO باشد، یعنی عکس باید دارای:

 • پس زمینه عکس سفید باشد

 • قدیمی تر از ۶ ماه نباشد

 • پرتره واضحی از چهره باشد و به خوبی تمامی صورت را نشان دهد

 • عکس ارائه شده باید ۳ در ۴، کیفیت عکس ۲۴۰ پیکسل در ۳۲۰ باشد. عکس های کم کیفیت و یا کوچک قبول نخواهند شد

 • حجم دیجیتال عکس نباید از ۱۲۰ کیلوبایت بیشتر باشد و تنها فرمت قابل قبول JPEG است.

توجه: اگر فرزندان به همراه والدینشان سفر می کنند و در پاسپورت پدر یا مادر آورده شده اند، احتیاج به تکمیل فرم درخواست ویزای جداگانه ندارند.

ویزای بلند مدت یونان

یونان به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر، میزبان پناهجویان از کشورهای جهان سوم با شرایط بد اقتصادی و جنگی است، در این میان شرایط سفارت نیز بسیار متعدد و متغیر است، اما قانون کلی به این صورت است که شهروندان غیر از اتحادیه اروپا و یونان اگر از شرایط نامناسبی در کشورشان برخوردار باشند و یا در صورت بازگشت به کشور، جانشان در خطر افتد و یا امکان آسیب دیدن داشته باشند، می توانند در یونان درخواست اقامت دهند. شرایط مربوط به این درخواست بسیار پیچیده و تحت قوانین بین المللی مهاجرت است.

ویزای تحصیلی یونان

یونان برای تحصیل نیز ویزای کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می دهد. در صورت شرکت در کورس های دانشگاهی، محصلان نیازمند ویزای سه ماهه هستند، و اگر علاقمند به ادامه تحصیل در یونان باشند می توانند برای اجازه اقامت درخواست داده و ویزای اقامت طولانی مدت یونان که زیرمجموعه ویزای تحصیلی یونان است را دریافت کنند.

دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل و اقامت بیش از سه ماه در یونان به اخذ ویزای یونان و یا اجازه اقامت یونان نیاز دارند که در صورت اخذ این ویزا می توانند به تمامی کشورهای حوزۀ شنگن سفر کرده و نیاز به اخذ ویزای دیگری ندارند. برای این مهم دانشجو باید پس از ارائه تمامی مدارک ضروری، برای اقامت طولانی یونان درخواست دهد. برای این درخواست علاوه بر تمامی مدارک پیشین باید مدارک زیر را نیز برای اخذ اجازه اقامت در یونان آماده و تحویل دهد:

 • فرم تکمیل و امضا شدۀ برای Uniform Visa

 • پاسپورت که حداقل ۳ ماه اعتبار پس از تاریخ ورود متقاضی را داشته و دارای دو صفحه خالی باشد.

 • بیمۀ سفر که تمامی هزینه های درمانی، دارویی و ضروریت های بیمارستانی را شامل شود.

 • کپی از اجازۀ اقامت تحصیلی دانشجو

 • پذیرش تحصیلی به همراه برنامۀ درسی که از ورود به یونان تا اتمام تحصیل را توضیح داده باشد.

 • تاییدیه صادر شده از سوی پروموتر و برنامه ریز تحصیلی یا مدارکی که ثابت کند دانشجو حداقل به مدت ۲ سال بر اساس برنامه های تحصیلی ارائه شده در یونان مشغول تحصیل خواهد بود.

 • مدارکی کافی دال بر اثبات این مهم که دانشجو درآمد کافی را برای تحصیل و معیشت خواهد داشت، (که این مبلغ در حدود ۴۰۰ یورو در ماه خواهد بود)

کورس های کوتاه مدت یونان

برای دوره های تحصیلی کوتاه مدت در یونان متقاضی باید برای اخذ ویزای یونان از نوع C درخواست داده تا بتواند به مدت سه ماه دارد این کورس های تحصیلی شرکت کند. اعطای این ویزا که در بالا با نحوۀ دریافت آن آشنا شدیم برای کورس های تحصیلی یونان تنها در شرایط زیر امکان پذیر است.

 • دانش آموزان و دانشجویان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، و معلمانی که با هدف مشخصی از تحصیل و یا دوره های آموزشی در یونان ساکن هستند.

 • محققان کشورهای جهان سوم که با هدف تحقیقات علمی بر مبنای قانون ۲۰۰۵/۷۶۱/EC پارلمان اروپا و شورای ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۵ سفر می کنند.

توجه: برای ادامه تحصیل و دوره های بیش از سه ماه دانشجو باید ویزای نوع D یونان را دریافت کند و بعد از گرفتن پذیرش دانشگاه، برای اجازه اقامت از طریق لینک اقدام کنید.

با جاذبه های گردشگری یونان بیشتر آشنا شوید…

جاذبه گردشگری یونان

ویزای تحصیلی طولانی مدت

در صورتی که دانشجویان علاقمند ادامه تحصیل در یونان باشند، باید حتما اجازه اقامت یونان را کسب کنند. ویزای ۳۶۵ روزه اقامت در یونان که بعدها به اخذ اجازه اقامت منجر خواهد شد، برای دانشجویان تنها زمانی صادر می شود که علاوه بر تمامی مدارک فوق، اسناد زیر نیز ارائه گردد:

 • مدرک دال بر ثبت نام و پرداخت شهریه و یا تاییدیه ثبت نام و پذیرش

 • مدرکی دال بر درآمد کافی برای زندگی و تحصیلی که حدود ۴۰۰ یورو در ماه خواهد بود و توسط حساب بانکی و یا اسکولارشیپ، فیش حقوقی و یا شغل پاره وقت تامین و اثبات خواهد شد.

 • تمکن شهریه تحصیل که ۱۵۰ یورو در سال است

 • برای محصلان زیر ۱۸ سال، موافقت والدین و یا سرپرست ضروری است.

 • مدرک سواد زبان یونانی، که پیش نیاز ثبت نام مقاطع تحصیلی یونانی است

 • فرم تکمیل و امضا شده برای درخواست اقامت طولانی مدت یونان که باید با عکس مورد قبول سفارت ضمیمه پرونده شود.

 • سوپیشینه که توسط مقامات خارجی صادر شده، و صلاحیت و سابقه متقاضی را نشان دهد. اگر متقاضی بیش از یک سال در کشوری به جز کشور خودش زندگی کرده باشد، سوپیشینۀ وی باید از کشور مادری اش صادر شود.

 • وضعیت پزشکی که نشان دهد متقاضی از بیماری که سلامت عمومی را تهدید کند، رنج نمی برد، معیار این صلاحیت توسط WHO (سازمان بهداشت جهانی) و اتحادیه اروپا مشخص می شود.

 • پرداخت هزینۀ ویزا که ۹۰ یورو است.

توجه: براساس  قانون ۴۲۵۱/۲۰۱۴ مسئولین کنسولگری میتوانند مدارک بیشتری را از متقاضی بخواهند.

برای دریافت اجازه اقامت یونان دانشجویان بایستی مدارک ذیل را به اداره مهاجرت تحویل دهند، روند پذیرش، ثبت نام، پرداخت شهریه و تمامی مراحل برای اخذ ویزای یونان و اجازه اقامت رامی توانید در این تصویر ببینید.

ریجکتی ویزای یونان

درصورت تمایل به آشنایی با مفهوم رفع ریجکتی و یا چگونگی اعتراض به پاسخ منفی ویزا می توانید از طریق این لینک مطالب مرتبط را در سایت ما مطالعه نمائید.

کنسولگری یونان بر مبنای قواعد و قوانینی که دارد برخی از ویزاها را قبول نمی کند، در نتیجه ریجکتی ویزای یونان در مسیر اخذ ویزای یونان اجتناب ناپذیر است. علاوه برای ویزای شینگن از طریق یونان که به دلیل مشخص نبودن برنامه سفر، عدم تمکن مالی و یا نواقص موجود در پرونده رد می شود، ویزای نوع D یا همان اقامت طولانی مدت در یونان نیز بنا به دلایلی همچون نقص در پرونده، و یا دلایل دیگر رد می شود. دلایل عمده ریجکتی ویزای یونان شامل موارد زیر است:

 • ارائه پاسپورت جعلی یا اشتباه

 • ارائه اسناد نادرست مربوط به سفر

 • عدم اثبات بازگشت متقاضی به کشورش

 • ارائه مدارک نادرست و یا جعلی

 • ارائه اطلاعات فریبکارانه و یا گمراه کننده به کنسول

 • هشدار سیستم شنگن یا SIS برای رد کردن درخواست اخذ ویزای یونان

 • قرار داشتن ملیت متقاضی در لیست کشورهایی که ورود آنها به یونان ممنوع است.

 • قرار داشتن متقاضی در وضعیتی که تهدید برای نظم جامعه، امنیت و یا سلامت عمومی باشد

 • قرار داشتن در شبکه غیرقانونی و قاچاق مهاجران

 • دیگر دلائل قانونی که توسط کنسول اعلام خواهد شد

برای ریجکتی ویزای یونان بر اساس موارد بالا یا دیگر موارد، کنسول موظف است نامه ای را با توضیحات و دلایل کافی به متقاضی تحویل دهد، تا فرد بتواند برای اخذ ویزای یونان مجدد تصمیم گیری کرده و اقدام کند. در پروسۀ اخذ ویزای یونان، قطعا یکی از موانعی که می تواند اقامت و ویزای متقاضی را تهدید کند، ریجکتی ویزای یونان است. قدم اول در رفع ریجکتی ویزای یونان این است که از دلایل آن مطلع شوید. اگر مدارک شما ناقص است و نامه تکمیل مدارک برای شما صادر شده، حتما در اسرع وقت و در مدت زمان قانونی جهت تکمیل مدارک خود اقدام کنید.

بهتر است پیش از هر اقدام مجددی با متخصصین امر مشورت کنید، تا اگر مدارک شما مشکلی دارد و یا دلایل مرتبط با انگیزه و هدف شما از سفر برای سفارت واضح و روشن نیست، با کمک مشاور و وکیل، پرونده تان را تقویت کرده و با مدارک کافی برای تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزای یونان اقدام کنید. در صورت ریجکتی ویزای یونان، شما به مدت محدودی وقت دارید تا اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر بمانید. نحوه نگارش نامه رفع ریجکتی یونان بسیار مهم است، بنابراین در این راستا حتماً و قطعاً با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

مدارکی که برای تهیه نامه رفع ریجکتی یونان نیاز دارید شامل:

 • برگه اعلام دلایل ریجکتی درخواست اخذ ویزای یونان.

 • مشخصات کامل و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی.

 • کپی کامل از مدارکی که به سفارت یونان تحویل شده است.

 • تکمیل برگه وکالت نامه جهت اقدام از طرف وکیل مهاجرت.

 • نامه درخواست و اعتراض به تصمیم ریجکتی ویزای یونان باید به زبان یونانی نوشته و توسط وکیل متقاضی و یا خود او امضا شود.

 • مدارک تکمیلی جهت اعتراض به ادعای کنسولگری.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزای یونان می بایست حداقل یک ماه تا حداکثر سه ماه منتظر پاسخ سفارت یونان بمانید. البته ذکر این نکته ضروریست که معمولا اعتراضات به ریجکتی ویزای یونان با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد، مگر در موارد خاص. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای یونان یاری نماید.

فرم ها و اسناد یونان

اقامت برای پناهجو و اتباع جهان سوم یونان

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای شینگن یونان

دریافت فایل

فرم درخواست ویزا یونان

دریافت فایل

مدارک مورد نیاز درخواست ویزا یونان

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای یونان
5 1

مطالب مرتبط