اخذ ویزای فرانسه2019-10-29T23:10:42+03:30

اخذ ویزای فرانسه

فرانسه یکی از دیدنی ترین و زیباترین کشورهای اروپا است، که در لیست سه کشور محبوب گردشگران در سطح جهان قرار دارد. بدون شک گردش در پاریس، تماشای برج ایفل، یا قدم زدن در خیابان مشهور نوفل لوشاتو و صرف قهوه در کافه های بی نظیرش آرزوی هر گردشگری است. پاریس به عنوان یکی از زیباترین شهرها با نام عروس شهرهای جهان شناخته می شود. زیبایی های فرانسه تنها به پاریس ختم نمی شود و شما می توانید با جاذبه های گردشگری فرانسه بیشتر آشنا شوید.

اخذ ویزای فرانسه، ویزای فرانسه

با پر کردن فرم درخواست ویزای فرانسه تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

مقدمه

برای سفر به فرانسه و یا دریافت انواع ویزای فرانسه نخست باید بدانید که پروسه اخذ ویزای فرانسه از طریق شرکت VFS انجام می شود. این شرکت از طرف سفارت و دولت فرانسه اجازه قانونی دارد تا پرونده های متقاضیان را بررسی کرده، و این صلاحیت را دارد تا وقت مصاحبه و پرونده را بررسی کند. همچنین علاوه بر مبلغ ۶۰ یورو که هزینه قانونی سفارت است، مبلغ ۲۵ یورو نیز در قبال بررسی پرونده دریافت خواهد کرد. اعطای ویزای فرانسه و بررسی پرونده تنها در انحصار سفارت به عنوان نماینده دولت است، و ارائه ویزای فرانسه توسط بخش کنسولی سفارت فرانسه اداره می شود.

مراحل دریافت وقت سفارت فرانسه

برای اخذ ویزای فرانسه، متقاضی نخست باید از طریق وب سایت france-visas.gouv.fr برای دریافت وقت سفارت فرانسه اقدام کند.

متقاضی باید اطلاعات لازم را از همین لینک مطالعه کرده و یک حساب کاربری ایجاد کند. سپس منتظر ایمیل فعال سازی آن باشد. پس از فعال سازی حساب کاربری، متقاضی می تواند از این طریق درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه داده، این فرم را برای درخواست ویزا تکمیل کرده و سپس مدارک مورد نظر را آپلود نماید. لیست مدارکی که باید همراه داشته باشید تحت عنوان (Receipt of visa application) همزمان با ارائه فرم درخواست ویزای فرانسه و فرم زمان وقت سفارت فرانسه در اختیار شما قرار می گیرد. نمونه این فرم را می توانید از بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید.

توجه: جهت اخذ وقت سفارت فرانسه و دریافت تخفیف به صفحه وقت سفارت مراجعه کنید.

توجه: از فوریه ۲۰۱۹ پس از آپلود مدارک، در صورت کامل بودن تقاضای اخذ ویزای فرانسه، شماره پیگیری برای متقاضی صادر خواهد شد، که از این طریق می توان زمان وقت سفارت فرانسه و یا تحویل پاسپورت را نیز پیگیری نماید. پس از ثبت درخواست اخذ ویزای فرانسه و دریافت کد پیگیری، متقاضی باید برای مصاحبه و انگشت نگاری به شرکت VFS مراجعه کند. همچنین پس از دریافت شماره پیگیری شما باید از صحت اطلاعات وارد شده مطمئن شوید و با تایید آنها وارد سایت درخواست وقت سفارت فرانسه شوید.

توجه: در روز مراجعه به شرکت VFS باید تمامی مدارک و شماره پیگیری را حتما همراه داشته و به قسمت پذیرش تحویل دهید.

برای دریافت وقت سفارت فرانسه و اخذ ویزای فرانسه هر شخص باید خودش درخواست دهد و تنها مورد استثنا، کودکان زیر ۱۲ سال هستند که باید برای دریافت ویزای فرانسه شخص دیگری برای آنها درخواست دهد. اگر سفر شما خانوادگی است باید تمامی جزئیات را اعلام کنید و برای سفرهای بالای ده نفر حتما از قبل اطلاع داده و جهت هماهنگی ایمیلی را به این آدرس ranceiran@vfshelpline.com ارسال کنید.

توجه: همسران اتباع فرانسوی برای دریافت وقت سفارت فرانسه جهت ویزای کوتاه مدت و بلند مدت جهت هماهنگی ابتدا باید ایمیلی به این آدرس visas.teheran@diplomatie.gouv.fr ارسال کنند.

دارندگان پاسپورت دیپلماتیک جهت انجام ماموریت های کاری باید برای ارائه درخواست ویزای فرانسه از کنسولگری به این آدرس visas.teheran@diplomatie.gouv.fr ایمیل ارسال کنند.

خدمات سفارت جهت برخی ویزاهای خاص

علاوه بر اخذ ویزای فرانسه، گاهی اوقات افراد جهت تحقیق، فرصت مطالعاتی و … تقاضای اخذ ویزای فرانسه دارند، در این صورت برای تمامی درخواست های فرصت های مطالعاتی، انجام پروژه و تحقیق، اعم از کوتاه مدت و بلند مدت باید با مرکز Campus France تماس گرفته و سپس به این آدرس iran.campusfrance.org/fa ایمیل ارسال کنید.

جهت دریافت وقت سفارت فرانسه با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

انواع ویزای فرانسه

انواع ویزای فرانسه

انواع ویزای فرانسه شامل ویزاهای کوتاه مدت فرانسه و ویزای بلند مدت فرانسه هستند، که به متقاضی اجازه می دهد در فرانسه اقامت قانونی داشته باشد. ویزای کوتاه مدت فرانسه به متقاضی اجازه می دهد حداکثر تا ۹۰ روز در این کشور اقامت کند. ویزای کوتاه مدت فرانسه شامل ویزای توریستی فرانسه جهت بازدید از جاذبه های گردشگری، ویزای دیدار از بستگان، ویزای ترانزیت، ویزای پزشکی و درمانی است.

ویزای توریستی فرانسه

برای بازدید از جاذبه های گردشگری فرانسه، در صورتی که مدارک شما کامل باشد، و گردش مالی حساب، تمکن مالی شما را به سفارت ثابت کند، می توانید ویزای توریستی فرانسه را دریافت کنید. این ویزای کوتاه فرانسه مدت اجازه سفر در سطح این کشور را نهایتا به مدت ۹۰ روز به متقاضی خواهد داد.

ویزای ملاقات با بستگان

این نوع از ویزای توریستی فرانسه برای ملاقات اعضای خانواده صادر خواهد شد.

ویزای ترانزیت

جهت عبور از فرانسه به عنوان کشور واسطه و سفر به یک کشور دیگر، برای متقاضی ویزای ترانزیت فرانسه صادر خواهد شد. در این صورت فرد حق خروج از فرودگاه را ندارد.

ویزای پزشکی

در حال حاضر فرانسه به عنوان یکی از کشورهای پیشگام در عرصۀ درمان و پزشکی، ویزای درمانی فرانسه را برای بیماران صادر می کند. در صورت صحت مدارک، تکمیل صحیح فرم مربوط به بیماری، و ارائه مدارکی دال بر تمکن مالی در مدت اقامت فرد بیمار، ویزای درمانی فرانسه جهت درمان و خدمات پزشکی توسط سفارت برای وی صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت

برای اخذ ویزای فرانسه، متقاضی باید مدارکی را در سایت آپلود کرده و مدارکی نیز ضمیمه پرونده کند، و در روز مراجعه به همراه داشته باشد. این مدارک شامل :

 • پاسپورت متقاضی که بیش از ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحۀ خالی داشته باشد.

 • کپی مدارک شناسایی

 • کپی آخرین ویزاهای گرفته شده متقاضی (بویژه ویزاهای شینگن)

اصل و کپی مدارک زیر، به همراه ترجمه فرانسه و یا انگلیسی به سفارت تحویل دهید:

 • فرم درخواست اخذ ویزای فرانسه که نمونه آن در بخش فرم ها و اسناد ارائه شده است. (فرم امضا شده باشد) فرم درخواست ویزای فرانسه در پایین صفحه گذاشته شود

 • عکس، حتما جدید گرفته شده باشد.

برای اخذ ویزای فرانسه، هدف شما از سفر باید مشخص باشد:

 • رزرو بلیط رفت و برگشت

 • تاییدیه رزرو سفر از هر آژانس مسافرتی و یا سندی که برنامه های سفر متقاضی را توضیح داده باشد.

 • بیمۀ معتبر سفر با پوشش حداقل ۳۰.۰۰۰ یورو

 • رزرویشن هتل و یا سندی که نشان از تمکن و پرداخت هزینه های اقامتی فرد باشد (این هزینه در حدود ۱۲۰ یورو برای هر روز خواهد بود)

 • حساب و پرداخت های بانکی و یا همان تمکن مالی

 • اثبات و مدارکی دال بر بازگشت متقاضی به کشور (این اسناد می تواند شامل وضعیّت، قرارداد کاری و یا همان گواهی اشتغال به کار باشد)

 • پرداخت هزینه های ویزا (۶۰ یورو هزینه سفارت و ۲۵ یورو هزینه خدمات شرکت VFS)

توجه: هرگونه نقص در مدارک موجب رد شدن پرونده درخواست اخذ ویزای فرانسه و ابطال وقت سفارت فرانسه متقاضی خواهد شد.

براساس آخرین آپدیت سایت سفارت فرانسه متقاضیان اخذ ویزای فرانسه می توانند ساعت و روز پذیرش تایید مدارک و ترجمه را از وب سایت ir.ambafrance.org پیگیری نمایند.

ویزای بلند مدت فرانسه

ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه، برای اجازۀ سکونت قانونیِ سه ماهه تا یک ساله در این کشور است. اگر مایل به تمدید ویزای بلند مدت فرانسه باشید، باید برای اجازۀ اقامت در فرانسه درخواست دهید تا به شما اجازه سکونت داده شود. همچنین در صورت اخذ ویزای بلند مدت فرانسه، متقاضی می تواند به تمامی کشورهای حوزه شنگن خارج از مرزهای فرانسه سفر کرده و بر مبنای شرایطی نیز بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز در این کشورها اقامت داشته باشد. ویزای بلند مدت فرانسه شامل ویزای تحصیلی فرانسه و یا دوره های کارآموزی، ویزای طولانی مدت گردشگری، اقامت طولانی مدت برای اهداف شخصی، ویزای کار و سرمایه گذاری جهت فعالیت های حرفه ای و تخصصی و ویزا جهت دیدار با اعضای خانواده می شود.

برای دریافت انواع ویزای بلند مدت و اخذ ویزای فرانسه بر مبنای ملیتی که دارید نخست حتما نظر Assistant Visa را جویا شوید و از مشاوره او برای  نوع ویزایی که نیاز دارید، مطلع شوید. متقاضی از لینک می تواند نظر مشاور آنلاین سفارت را  جویا شود تا ببیند به چه نوع ویزایی نیاز دارد و با توجه به هدف از سفر چه مدارکی را بایستی تهیه نماید. پس از دریافت این مشاوره آنلاین – که بصورت هوشمند- شرایط شما را بررسی می کند، می توانید به بخش تکمیل آنلاین وارد شوید. در این بخش با توجه به شرایط شما فرمی جهت ارائه درخواست اخذ ویزای بلند مدت فرانسه در اختیار شما قرار می گیرد.

توجه: ویزای بلند مدت فرانسه برای گردشگری و یا اقامت به دلایل شخصی، به متقاضی اجازه نخواهد داد تا به فعالیت های حرفه ای و یا بیزینسی مشغول شود، مگر اینکه متقاضی فردی جوان باشد که برای برنامه کار و تعطیلات باهم اقدام کند.

توجه: برای هر کدام از موارد فوق، باید مدارک مخصوص همان درخواست را تهیه کنید.

 ویزای بلند مدت فرانسه شامل سه نوع اجازه اقامت است:

 • اقامت بلند مدت فرانسه با اجازه اقامت  VLS-TS

 • اقامت بلند مدت فرانسه با کارت carte de séjour

شرح تفصیلی این نوع از اقامتها را می توانید در وبلاگ ما مطالعه نمائید.

اگر قصد سفر به فرانسه را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در فرانسه متقاضی باید از سطح سواد خوب و قابل قبولی در زبان فرانسه برخوردار باشد، تا بتواند برای تحصیل درخواست دهد. جهت اخذ ویزای فرانسه و ادامه تحصیل، متقاضی باید بعد از یافتن دانشگاه، استاد و برنامه تحصیلی مد نظرش حتما دو معرفی نامه از استادهایش داشته باشد. این نامه ها که با نام Recommendation letter شناخته می شود، توانایی، سواد و صلاحیت فرد را تایید می کند. سپس باید نامه ای را تحت عنوان Cover letter که هدف فرد را از تحصیل مشخص می کند، نوشته شود، تا دپارتمان، هدف و انگیزۀ متقاضی را از ادامه تحصیل در فرانسه بداند. پس از اخذ پذیرش دانشگاه، باید برای ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کرد.

ویزای کار و سرمایه گذاری

ویزایی که جهت انجام فعالیت های حرفه ای و تخصصی اعطا شود، ویزای کار و یا همان اجازۀ کار است که به موقعیت فرد متقاضی، میزان حقوق دریافتی و فعالیت او در زمان اقامتش بستگی دارد. اگر شما شغل آزاد داشته باشید می توانید برای فعالیت و بیزینس خود به فرانسه سفر کرده، و به self-employed or liberal activity بپیوندید. اما اگر برای کار و به عنوان کارمند به فرانسه مراجعه کنید، باید برای کاری ثابت و یا برای زمانی نامحدود توسط کارفرمای فرانسوی استخدام شوید، تا به شما ویزای کار داده شود، در عین حال می توانید برای دوره کارآموزی نیز ثبت نام کنید.

توجه: شغل های مخصوص مانند آموزگاران و یا پزشکان باید دوره های مخصوص کارآموزی را بگذرانند و البته برای کارفرمایان، نیروها و کارکنان جوان مطلوب تر هستند. فرم درخواست کار در فرانسه را می توانید از بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید.

در حال حاضر امکان اعطای ویزای سرمایه گذاری فرانسه وجود ندارد، و برای دریافت ویزای کار نیز به صورت محدود می توان اقدام کرد. البته، در حین تحصیل در فرانسه، می توان به صورت محدود – پاره وقت – به کارهای دانشجویی مشغول شد، اما در سالهای اخیر ویزای کار و اقامت دائم فرانسه به صورت بسیار کم و محدود صادر می شود.

و در نهایت اگر متقاضی قصد ملاقات با اعضای خانواده را داشته باشد، باید شرایطش برای اقامت بلند مدت بر مبنای دلایل شخصی و یا ویزای بلند مدت توریستی بررسی شود. برای دریافت این ویزا باید روابط خانوادگی و مدت زمان اقامت فرد به سفارت ثابت شود.

برای هرگونه اطلاعات بیشتر وب سایت france-visas.gouv.fr مراجعه کنید.

رفع ریجکتی ویزای فرانسه

در صورت تمایل به آشنایی با مفهوم رفع ریجکتی و یا چگونگی اعتراض به پاسخ منفی ویزا می توانید با مراجعه به صفحه رفع ریجکتی در سایت مطالعه نمائید.

در پروسۀ اخذ ویزای فرانسه، قطعا یکی از موانعی که می تواند اقامت و ویزای متقاضی را تهدید کند، ریجکتی ویزای فرانسه است. قدم اول در رفع ریجکتی این است که از دلایل آن مطلع شوید. اگر مدارک شما ناقص است و نامه تکمیل مدارک برای شما صادر شده، حتما در اسرع وقت و در مدت زمان قانونی جهت تکمیل مدارک خود اقدام کنید. بهتر است پیش از هر اقدام مجددی با متخصصین امر مشورت کنید، تا اگر مدارک شما مشکلی دارد و یا دلایل مرتبط با انگیزه و هدف شما از سفر برای سفارت واضح و روشن نیست، با کمک مشاور و وکیل، پرونده تان را تقویت کرده و با مدارک کافی برای تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزای فرانسه اقدام کنید. در صورت ریجکتی ویزای فرانسه، شما به مدت ۲ ماه وقت دارید تا اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر بمانید. نحوه نگارش نامه رفع ریجکتی فرانسه بسیار مهم است، بنابراین در این راستا حتماً و قطعاً با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

مدارکی که برای تهیه نامه رفع ریجکتی فرانسه نیاز دارید شامل:

 • برگه اعلام دلایل ریجکتی درخواست اخذ ویزای فرانسه.

 • مشخصات کامل و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی.

 • کپی کامل از مدارکی که به سفارت فرانسه تحویل شده است.

 • تکمیل برگه وکالت نامه جهت اقدام از طرف وکیل مهاجرت.

 • نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه که بایستی توسط متقاضی یا وکیل قانونی وی امضا شده و به سفارت تحویل گردد.

 • مدارک تکمیلی جهت اعتراض به ادعای کنسولگری.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه می بایست حداقل سه هفته منتظر پاسخ سفارت فرانسه بمانید. البته ذکر این نکته ضروریست که با توجه به دقت نظر کارمندان سفارت فرانسه معمولا اعتراضات به ریجکتی ویزای فرانسه با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد، مگر در موارد خاص. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای فرانسه یاری نماید.

 با این امید که در مسیر اخذ ویزای فرانسه برای شما مشکلی ایجاد نشود، سفر خوبی را به پاریس و فرانسۀ زیبا برای شما آرزومندیم.

فرم ها و اسناد فرانسه

فرم اقامت بلند مدت فرانسه

دریافت فایل

فرم درخواست کار فرانسه

دریافت فایل

فرم درخواست ویزا فرانسه

دریافت فایل

نمونه فرم چک لیست مدارک فرانسه

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای فرانسه
5 1

مطالب مرتبط

ثبت ديدگاه