اخذ ویزای فنلاند2019-10-29T23:13:02+03:30

اخذ ویزای فنلاند

کشور فنلاند هشتمین کشور بزرگ اروپا و البته کم‌ جمعیت ترین است، که هر سال در لیست کشور های با کیفیت بالای زندگی در جهان قرار دارد. گردشگران بسیاری نیز برای تفریح و دیدن جاذبه های گردشگری فنلاند به این کشور سفر می کنند. برای سفر به کشور فنلاند، نیاز به ویزای شینگن اتحادیه ی اروپا می باشد که سفارت فنلاند در ایران با شرکت VFS GLOBAL در این امر همکاری کرده و ویزای کوتاه مدت فنلاند را با بررسی شرایط بیشتر به اتباع ایرانی می دهد.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
دریافت ویزای فنلاند، ویزای فنلاند، ریجکتی ویزای فنلاند

با پر کردن فرم درخواست ویزای فنلاند تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

نحوۀ گرفتن وقت سفارت فنلاند

توجه: تاییدیه وقت ملاقات به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

متقاضیان دریافت ویزای فنلاند مد نظر داشته باشند که وقت سفارت فنلاند صرفا برای شخص متقاضی و در صورتی که کلیه اطلاعات فوق ارائه شود، تنظیم می شود. همچنین، وقت سفارت قابل لغو یا تغییر نیست؛ متقاضی درصورت عدم مراجعه مجبور خواهد بود وقت ملاقات جدیدی را درخواست نماید. متقاضیانی که خواستار ویزای شنگن برای ورود به فنلاند هستند، می بایست شخصا برای ارائه درخواست به مرکز درخواست ویزای شنگن مراجعه نمایند.

توجه: متقاضی باید نامه تاییدیه قرار ملاقات را پرینت و در زمان ورود به مرکز درخواست ویزا ارائه نمایید.

برای تکمیل فرم درخواست آنلاین دریافت ویزای فنلاند به لینک زیر مراجعه کرده و آدرس ایمیل و رمز خود را وارد کنید. اگر برای اولین بار از خدمات این شرکت استفاده می کنید، گزینه ی New User را انتخاب کرده و برای خود اکانت بسازید. برای این امر می توانید از  لینک استفاده کنید و یا می توانید فرم را دانلود کرده ، تکمیل کنید و در روز وقت سفارت فنلاند با خود همراه داشته باشید.

اما اگر قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در فنلاند را داشته باشید باید از طریق سفارت اقدام کنید به همین منظور ایمیلی را به این آدرس ارسال کنید تا برای شما وقت سفارت تنظیم شود. consulate.teh@formin.fi

انواع ویزای فنلاند

 • ویزای شنگن، نوع C برای سفر به فنلاند تا مدت ۹۰ روز (ویزای کوتاه مدت)

 • ویزای ملی، نوع D برای اقامت دائمی در فنلاند ( ویزای بلند مدت)

ویزای شنگن فنلاند کوتاه مدت شامل موارد زیر می باشد:

۱- ویزای توریستی

۲- ویزای تجاری

۳- ویزا با هدف شخصی و خانوادگی

۴- ویزای فرهنگی یا شرکت در کنفرانس و مسابقات ورزشی

جهت دریافت وقت سفارت فنلاند با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

ویزای توریستی فنلاند

ویزای توریستی فنلاند برای افرادی است که قصد سفر و گردش، و یا بازدید جاذبه های گردشگری فنلاند را دارند و در هتل یا منزل اجاره ای اقامت خواهند داشت. مدت اقامت ویزای کوتاه مدت فنلاند ۹۰ روز است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای فنلاند با هدف توریستی

نکته مهم: مدارک ارائه شده می بایست به یکی از زبانهای انگلیسی، فنلاندی، و یا سوئدی و مطابق با لیست زیر تنظیم شود. مدارک به هر زبان دیگری می بایستی به صورت ترجمه رسمی باشند . اصل مدارک نیز به مرکز خدمات ویزا تحویل گردد.

 1. فرم تکمیل شده ویزا همراه با امضا و تاریخ
 2. یک قطعه عکس رنگی، با پشت زمینه سفید یا روشن که بیش از ۶ ماه از زمان گرفتن عکس نگذشته باشد، ابعاد عکس ۳.۵ در ۴.۵ سانتی متر و چهرۀ فرد در عکس به صورت کامل مشخص باشد

توجه: عکس روتوش شده قبول نمی شود.

 1. پاسپورت با حداقل سه ماه اعتبار پس از خاتمه سفر و دو صفحۀ خالی، به همراه یک کپی از صفحه اول پاسپورت و ویزاهای شنگن اخذ شده و مهر های ورود و خروج.
 2. پاسپورت های باطله در صورتی که ویزای شنگن در آنها درج شده باشد
 3. متقاضیان غیر ایرانی: کپی اجازه اقامت معتبر در ایران با حداقل سه ماه اعتبار پس از انقضا تاریخ ویزا و خروج از منطقه شنگن، در صورتی که مجوز اقامت در پاسپورت قدیمی الصاق شده باشد، لطفا پاسپورت قدیمی را ارائه دهید.
 4. در صورتی که شاغل می باشید:

گواهی اشتغال به کار بر روی سربرگ رسمی شرکت دارای مهر و امضا، با ذکر نام متقاضی، اطلاعات تماس با کارفرما، سمت متقاضی و میزان حقوق دریافتی ، سابقه کاری در مجموعه، گواهی بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی

در صورت خود اشتغالی:

جواز کسب معتبر، ترجمۀ روزنامۀ رسمی شرکت، گواهی بیمۀ تامین اجتماعی یا خدمات درمانی

در صورت بازنشستگی:

گواهی دریافت مستمری بازنشستگی در سه ماه گذشته

در صورت تحصیل:

معرفی نامه از مدرسه یا دانشگاه با قید مدت زمان مرخصی داده شده، و تایید ثبت نام در ترم و یا سال تحصیلی بعد

افراد خانه دار:

گواهی درآمد همسر، قرارداد کاری، صورت حساب بانکی، فیش حقوقی در سه ماه گذشته

گواهی بانکی تمکن مالی برای سفر:

ریز کارکرد بانکی سه ماه گذشته به زبان انگلیسی متعلق به فرد متقاضی، گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی، فیش حقوقی در سه ماه گذشته

 1. اسناد مالکیت در صورت وجود
 2. برنامه سفر
 3. رزرو بلیط برای کل دوره سفر
 4. تاییدیه محل اقامت، رزرو هتل و یا خوابگاه برای کل برنامه سفر
 5. ترجمه جدید شناسنامه
 6. بیمه مسافرتی معتبر در کشورهای شنگن با پوشش ۳۰.۰۰۰ هزار یورویی، که در برگیرنده درمان اورژانس و بازگرداندن جسد در صورت فوت در مدت زمان سفر باشد.
 7. در صورتی که متقاضی زیر سن قانونی ١٨ سال باشد و به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند: رضایت نامه محضری والدین یا قیم قانونی ضروری است، همچنین افراد تک والد می بایستی گواهی قیمومیت رسمی ارائه نمایند. گواهی اشتغال به کار و درآمد والدین، و فیش حقوقی در سه ماه گذشته نیز باید ضمیمۀ پرونده شود

توجه: والدین می بایستی فرم تقاضای ویزا را امضاء نموده برای افراد تک والد این بند مورد نیاز نمی باشد، افراد تک والد می بایستی گواهی قیمومیت رسمی ارائه دهند.

ویزای تجاری فنلاند

ویزای تجاری به متقاضیان اجازه می دهد تا با اهداف تجاری، قرارملاقات های کاری با شرکای تجاری و مواردی از این دست به فنلاند سفر کنند. وقت سفارت فنلاند را با اهداف تجاری می توانید با همان روش پیشین گرفته می شود، همچنین مدارک ضروری را باید از این فرم بخوانید تا در روز مراجعه همراهتان باشد.

ویزای ملاقات اعضای خانواده

برای سفر به فنلاند با هدف دیدار اعضای خانواده، باید ابتدا وقت سفارت فنلاند را رزرو کنید، سپس فرم دیدار با اعضای خانواده را تکمیل کرده و همراه با مدارکی که در اینجا آمده در روز مصاحبه به سفارت تحویل دهید.

ویزای بلند مدت فنلاند

اگر قصد زندگی در فنلاند را در بازه ای طولانی مدت بیش از ۹۰ روز داشته باشید، یا بخواهید در این کشور به کار و تحصیل مشغول شوید باید اجازه اقامت دریافت کنید.

دریافت ویزای فنلاند و اجازۀ اقامت باید توسط خود شخص و از طریق سفارت در تهران پیگیری شود. به این منظور شما نیازمند گرفتن وقت مصاحبه از طریق خود سفارت هستید که در قسمت گرفتن وقت سفارت مبذول توضیح داده شد. بعد از رزرو وقت سفارت فنلاند متقاضی انگشت نگاری خواهد شد، فراموش نکنید که تمامی مدارک باید به انگلیسی ترجمه شود، همچنین مسئول اصلی تصمیم گیری اجازۀ اقامت در فنلاند ادارۀ مهاجرت این کشور است.

توجه: اتباع کشور افغانستان برای دریافت ویزای فنلاند باید از طریق سفارت فنلاند در دهلی اقدام کنند. اتباع پاکستان به ابوظبی مراجعه کرده و اتباع عراقی نیز از طریق آنکارا اقدام کنند.

ویزای بلند مدت و یا اجازه اقامت فنلاند با سه هدف اصلی تحصیلی، کاری، زندگی در کنار خانواده برای متقاضیان صادر خواهد شد. متقاضیان برای اطلاعات بیشتر می توانند لینک را مطالعه کنند، در عین حال تمامی درخواست ها به صورت آنلاین و از طریق لینک نیز قابل ارسال است.

پروسۀ انجام کار

تخمین مدت زمان دقیقی که اخذ ویزای فنلاند و کارت اقامت طول خواهد کشید، مشخص نیست زیرا این زمان تحت تاثیر عوامل مختلفی متغیر است. در صورت موافقت ادارۀ مهاجرت فنلاند، شما کارت اقامت را با ۵ سال اعتبار دریافت کرده و می توانید بدون محددیت های قانونی پیشین به صورت قانونی در فنلاند تحصیل کرده، کار کرده و یا در کنار خانواده زندگی کنید.

اگر قصد سفر به فنلاند را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری فنلاند

ریجکتی ویزای فنلاند

درصورت تمایل به آشنایی با مفهوم رفع ریجکتی و یا چگونگی اعتراض به پاسخ منفی ویزا می توانید از طریق این لینک مطالب مرتبط را مطالعه نمائید.

کنسولگری فنلاند بر مبنای قواعد و قوانینی که دارد برخی درخواست های دریافت ویزای فنلاند را قبول نمی کند، در نتیجه ریجکتی ویزا در مسیر اخذ ویزای فنلاند اجتناب ناپذیر است. ویزای شنگن از طریق فنلاند به دلیل مشخص نبودن برنامه سفر، عدم تمکن مالی و یا نواقص موجود در پرونده رد می شود، علاوه بر این دلایل عمده ریجکتی ویزای فنلاند شامل موارد زیر است:

 • ارائه پاسپورت جعلی یا اشتباه

 • ارائه اسناد نادرست مربوط به سفر

 • عدم اثبات بازگشت متقاضی به کشورش

 • ارائه مدارک نادرست و یا جعلی

 • ارائه اطلاعات فریبکارانه و یا گمراه کننده به کنسول

 • هشدار سیستم شنگن یا SIS برای رد کردن درخواست دریافت ویزای فنلاند

 • قرار داشتن متقاضی در وضعیتی که تهدید برای نظم جامعه، امنیت و یا سلامت عمومی باشد

 • دیگر دلائل قانونی که توسط کنسول اعلام خواهد شد

برای ریجکتی ویزای فنلاند بر اساس موارد بالا یا دیگر موارد، کنسول موظف است نامه ای را با توضیحات و دلایل کافی به متقاضی تحویل دهد، تا فرد بتواند برای دریافت ویزای فنلاند مجدد تصمیم گیری کرده و اقدام کند.

در پروسۀ دریافت ویزای فنلاند، قطعا یکی از موانعی که می تواند اقامت و ویزای متقاضی را تهدید کند، ریجکتی ویزای فنلاند است. قدم اول در رفع ریجکتی ویزای فنلاند این است که از دلایل آن مطلع شوید. اگر مدارک شما ناقص است و نامه تکمیل مدارک برای شما صادر شده، حتما در اسرع وقت و در مدت زمان قانونی جهت تکمیل مدارک خود اقدام کنید. بهتر است پیش از هر اقدام مجددی با متخصصین امر مشورت کنید، تا اگر مدارک شما مشکلی دارد و یا دلایل مرتبط با انگیزه و هدف شما از سفر برای سفارت واضح و روشن نیست، با کمک مشاور و وکیل، پرونده تان را تقویت کرده و با مدارک کافی برای تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزای فنلاند اقدام کنید، زیرا به مدت محدودی وقت دارید تا اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر بمانید. نحوه نگارش نامه رفع ریجکتی فنلاند بسیار مهم است، بنابراین در این راستا حتماً و قطعاً با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

مدارکی که برای تهیه نامه رفع ریجکتی  فنلاند نیاز دارید شامل:

 • برگه اعلام دلایل ریجکتی دریافت ویزای فنلاند.

 • مشخصات کامل و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی.

 • کپی کامل از مدارکی که به سفارت فنلاند تحویل شده است.

 • تکمیل برگه وکالت نامه جهت اقدام از طرف وکیل مهاجرت.

 • نامه درخواست و اعتراض به تصمیم ریجکتی ویزای فنلاند باید به زبان فنلاندی نوشته و توسط وکیل متقاضی و یا خود او امضا شود.

 • مدارک تکمیلی جهت اعتراض به ادعای کنسولگری.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزای فنلاند منتظر پاسخ سفارت فنلاند بمانید. البته ذکر این نکته ضروریست که معمولا اعتراضات به ریجکتی ویزا با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد، مگر در موارد خاص. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای فنلاند یاری نماید.

با این امید که در مسیر دریافت ویزای فنلاند برای شما مشکلی ایجاد نشود، سفر خوبی را به فنلاند زیبا برای شما آرزومندیم.

آدرس و دسترسی های سفارت فنلاند

آدرس: تهران، قیطریه، خیابان شریعتی، کوچه میرزاپور شماره ۲

تلفن: ۹۸۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰+

فکس: ۹۸۲۱۲۲۲۱۵۸۲۲+

ایمیل: sanomat.teh@formin.fi

آدرس و دسترسی های شرکت VFS

آدرس: تهران،میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، هروی سنتر

تلفن های تماس: ۰۲۱۸۵۳۱۹۴۵۱ و ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۲۵

فرم ها و اسناد فنلاند

چک لیست دیدار اعضای خانواده فنلاند

دریافت فایل

چک لیست شرکت در مسابقات و همایش ها فنلاند

دریافت فایل

چک لیست مدارک باز دید به خانواده فنلاند

دریافت فایل

چک لیست مدارک ویزای توریستی فنلاند

دریافت فایل

چک لیست ویزای تجاری فنلاند

دریافت فایل

فرم در خواست ویزا فنلاند

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای فنلاند
5 3

ثبت ديدگاه