اخذ ویزای دانمارک2019-10-29T20:20:39+03:30

اخذ ویزای دانمارک

دانمارک یکی از مرفه ترین و بهترین کشورهای اسکاندیناوی در شمال قارۀ اروپا، با جاذبه های گردشگری بی نظیر یکی از کشورهای حوزۀ شینگن است. اتباع ایرانی برای سفر به دانمارک می توانند برای ویزای کوتاه مدت و یا اجازۀ اقامت درخواست دهند؛ دریافت ویزای دانمارک علاوه بر سفر و اقامت دانمارک به متقاضی این اجازه را خواهد داد تا در کشورهای حوزۀ شینگن نیز سفر کند.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
اخذ ویزای دانمارک

با پر کردن فرم درخواست ویزای دانمارک تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

گرفتن وقت سفارت دانمارک

متقاضیان برای اخذ ویزای دانمارک با هدف توریستی یا تجاری و یا برای بازدید اعضای خانواده باید برای ویزای کوتاه مدت درخواست دهند. اولین اقدام برای اخذ ویزای دانمارک، گرفتن وقت سفارت دانمارک است.

سفارت پادشاهی دانمارک انحصارا مسئول اعطای ویزای این کشور است و در حال حاضر نمایندگی آن را به شرکت VFS Global داده است. برای گرفتن وقت سفارت دانمارک متقاضی باید ایمیلی را به این آدرس  appointmentdenmark@vfshelpline.com ارسال کند.

این ایمیل باید حاوی اطلاعات شخصی یعنی نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای آن، تاریخ تولد، ملیت و جنسیت، تاریخ سفر، تاریخ ترجیحی برای وقت سفارت و نوع ویزای درخواستی باشد. تمامی اطلاعات بالا باید در ایمیل موجود باشد و در صورت نقص در اطلاعات وقت سفارت برای فرد در نظر گرفته نخواهد شد.

توجه: هزینه های سفارت مشمول هزینه بوده و تمامی این هزینه ها از ژانویه ۲۰۱۹ تغییر کرده است. برای اطلاع یافتن از هزینه های جدید سفارت، لینک را مطالعه کنید.

مدارک ضروری برای دریافت ویزای دانمارک

اگر متقاضی قصد اقامت کوتاه مدت را در دانمارک دارد، باید پس از گرفتن وقت سفارت از طریق شرکت VFS تمامی مدارک ذیل را آماده کرده و در روز مراجعه همراه داشته باشد:

 • فرم تکمیل و امضا شدۀ درخواست ویزا به همراه عکس در سایز ۳.۵ در ۴.۵

 • اصل پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار به همراه فتوکپی کارت شناسایی

 • کپی ویزاهای دریافتی قبلی

 • اصل شناسنامه و کپی تمامی صفحات

 • وضعیت حساب بانکی در سه ماه گذشته

 • برگه رسمی طلاق یا ازدواج، در صورتی که متقاضی قصد ملاقات همسرش در دانمارک را دارد عکس های عروسی نیز باید ضمیمۀ پرونده شود

 • در صورت دیدار اعضای خانواده کپی مدارکی که نسبت های خانوادگی را مشخص کند

 • دعوتنامه از سوی یکی از اعضای خانواده در دانمارک. این دعوتنامه باید با نام، آدرس، تلفن، ایمیل، شمارۀ CPR و یا UDL از سوی دعوت کننده، همراه با اطلاعاتی از نحوۀ پرداخت هزینه های سفر باشد

توجه: فرم دعوتنامه را از بخش فرم ها و اسناد دانلود کنید، و حتما آن را در روز مصاحبه همراه داشته باشید.

 • متقاضیان بازنشسته حتما باید گواهی دریافت بازنشتگی را در پرونده داشته باشند.

 • تمکن مالی مبنی بر پرداخت هزینه های سفر و اقامت در دانمارک، و اگر متقاضی دعوتنامه دارد باید ضمانت مناسب را نیز برای هزینه های سفر ارائه دهد.

 • کپی کارت شناسایی و یا کارت اقامت دعوت کننده

 • محصلین و کارمندان باید مدارکی مبنی بر تاریخ استخدام / تحصیل، موقعیت شغلی، مدت سکونت، ضمانت بازگشت به کار / تحصیل بعد از اتمام سفر را ضمیمۀ پرونده کنند. همچنین بازنشستگان باید اصل کارت بازنشستگی و کپی دریافت های مالی را نیز ارائه دهند.

 • بیمۀ سفر، معتبر برای تمامی کشورهای حوزۀ شینگن و لیختن اشتاین برای تمام مدت سفر با کف قیمت ۳۰۰۰۰ هزار یورو برای هزینه های دارویی، درمانی، اورژانسی و بازگشت جنازه به کشور مبدا در صورت فوت

لیست بیمه های مورد قبول سفارت را از بخش فرم ها و اسناد دانلود و مشاهده کنید.

توجه: بیمۀ مسافرتی در تمام مدت باید همراه متقاضی باشد و فقدان آن حتی موجب بازگرداندن فرد به کشور در مرز های دانمارک خواهد شد.

انگشت نگاری که توسط VFS اخذ خواهد شد (کودکان زیر ۱۲ سال، مدیران دولتی و اعضای دولت که با اهداف مشخص سفر میکنند از این انگشت نگاری معاف هستند)

توجه: سفارت می تواند در صورت نیاز  از متقاضی مدارک بیشتری را درخواست کند، همچنین تمامی مدارک فوق باید حتما به انگلیسی و یا دانمارکی ترجمه شود.

اگر متقاضی برای شرکت در کنفرانس قصد اخذ ویزای دانمارک را دارد، علاوه بر تمامی مدارک فوق این مدارک را نیز باید همراه داشته باشد. همچنین برای شرکت در مسابقات ورزرشی و فعالیت های فرهنگی مدارکی که در بخش فرم ها و اسناد آمده باید ضمیمۀ پرونده شود.

برخی درخواست ها باید توسط ادارۀ مهاجرت دانمارک بررسی شود و تصمیم گیری آن بر عهدۀ سفارت نبوده و تنها در انحصار ادارۀ مهاجرت است. به صورت کلی اخذ ویزای دانمارک بین ۱۰ تا ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد و توسط سازمان مهاجرت دانمارک بررسی خواهد شد

 توجه: در ماه های می، جون و جولای (از اردیبهشت تا تیر) از شلوغ ترین زمان های سفر تقاضای دریافت ویزای دانمارک افزایش می یابد، در نتیجه این پروسۀ کاری بیشتر زمان خواهد برد.

جهت دریافت وقت سفارت دانمارک با “قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

اقامت و کار در دانمارک

برای دریافت اجازۀ اقامت دانمارک و یا کار متقاضی باید ابتدا برای گرفتن وقت سفارت دانمارک همچون مراحلی که در قسمت وقت سفارت گفته شد، اقدام کند. سپس باید فرم لینک را تکمیل و امضا کند

این فرم ها همگی متعلق به ادارۀ مهاجرت دانمارک است و شما می توانید اطلاعات بیشتر را نیز در همان سایت مطالعه کنید.

توجه: مدارک را پست، فکس و ایمیل نکنید و حتما تمامی آن را تکمیل کنید تا درخواست شما مورد بررسی قرار بگیرد، در غیر این صورت ادارۀ مهاجرت درخواست را قبول نخواهد کرد.

تمامی مدارک از سوی سفارت به ادارۀ مهاجرت ارسال خواهد شد و تصمیم گیری تنها در انحصار ادارۀ مهاجرت است.

بر اساس EC شمارۀ ۳۸۰ مصوبۀ ۲۰۰۸ اعطای کارت اقامت دانمارک تنها با عکس استاندارد، انگشت نگاری کامل و امضای دیجیتالی امکان پذیر خواهد بود و تحت تدابیر امنیتی بسیار بالایی انجام خواهد شد، تا بتواند از مرزهای اروپا در برابر تروریسم، قاچاق انسان، مهاجرت غیرقانونی و دیگر جرم های مهاجرتی و مسافرتی دفاع کند

ویزای Red Carpet

ویزای Red Carpet دانمارک برای متقاضیانی که قصد سفر مکرر به دانمارک با اهداف تجاری را دارند، ویزای شنگن اعطا می کند. این ویزا مناسب برای کسانی است که با کمپانی ها و سازمان های دانمارکی روابط تجاری دارند، همچنین با Red Carpet میتوان برای تاسیس کمپانی های خصوصی و یا بین المللی اقدام کرد، ولی برای این اقدام تجاری حتما باید به صورت کامل وبسایت سفارت پادشاهی دانمارک و برنامه های مربوط به ویزای Red Carpet دانمارک مطالعه شود.

برای دریافت ویزای Red Carpet دانمارک چه کسانی مجاز هستند؟

 • شرکت های وابسته به کمپانی های دانمارکی

 • شرکت های وابسته به شرکت های مشهور دانمارکی

 • کمپانی هایی که به صورت مکرر کارمند به دانمارک اعزام می کنند

 • شرکت های محلی که کارمندانشان باید با اهداف تجاری به صورت مکرر به دانمارک سفر کنند

 • شرکت های محلی که به صورت انحصاری شرکای تجاری در دانمارک دارند

 • شرکت هایی که علاقمند سرمایه گذاری در دانمارک هستند

 • سازمان هایی که میتوانند با سازمان های دانمارکی همکاری نزدیک داشته باشند (مانند آژانس های مسافرتی)

مزایای ویزای Red Carpet دانمارک

 • مدارک ضروری آن اندک است

 • احتیاج به درخواست شخصی ندارد

 • احتیاج به وقت سفارت ندارد

 • ویزای مولتی است و میتوان به صورت نامحدود از آن برای ورود به دانمارک استفاده کرد

توجه: برای دریافت این نوع ویزا مدارک بیشتری ممکن است از سوی سفارت درخواست شود، در عین حال بین ۱۲ تا ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد.

ریجکتی ویزای دانمارک

در پروسۀ دریافت ویزای دانمارک بدون شک برخی از درخواست ها با مقولۀ ریجکتی ویزا مواجه خواهد شد. در این صورت متقاضی بهتر است بداند که چه کارهایی انجام دهد و از طریق چه مجرایی عمل کند. در نتیجه برای آشنایی با مفهوم ریجکتی ویزا و نحوۀ اعتراض به آن ابتدا لینک را مطالعه کنید.

سفارت پادشاهی دانمارک بر مبنای قوانین داخلی و اصول بین المللی برخی از درخواست ها را رد می کند. به ویژه در سالهای اخیر که دولت دانمارک بسیار سرسختانه با مقولۀ مهاجرت و تروریسم برخورد کرده، آمار ریجکتی ویزاها افزایش چشم گیری داشته است.

اگر متقاضی با ریجکتی دریافت ویزای دانمارک مواجه شد، باید علاوه بر پاسپورت حتما نامه ای را از سفارت دریافت کند که در آن دلایل ریجکتی توضیح داده شده است. همچنین باید به دلایل زیر به عنوان دلایل عمده ریجکتی ویزای دانمارک توجه ویژه داشت، زیرا هرکدام از این موارد به تنهایی موجب رد شدن درخواست و عدم دریافت ویزای دانمارک خواهد شد:

 • ارائه پاسپورت جعلی یا اشتباه

 • ارائه اسناد نادرست مربوط به سفر

 • عدم اثبات بازگشت متقاضی به کشورش

 • ارائه مدارک نادرست و یا جعلی

 • ارائه اطلاعات فریبکارانه و یا گمراه کننده به کنسول

 • هشدار سیستم شنگن یا SIS برای رد کردن دریافت ویزای دانمارک

 • قرار داشتن متقاضی در وضعیتی که تهدید برای نظم جامعه، امنیت و یا سلامت عمومی باشد

 • دیگر دلائل قانونی که توسط کنسول اعلام خواهد شد

برای ریجکتی ویزای دانمارک بر اساس موارد بالا یا دیگر موارد، کنسول موظف است نامه ای را با توضیحات و دلایل کافی به متقاضی تحویل دهد، تا فرد بتواند برای دریافت ویزای دانمارک مجدد تصمیم گیری کرده و اقدام کند.

اگر مدارک شما ناقص است و نامه تکمیل مدارک برای شما صادر شده، حتما در اسرع وقت و در مدت زمان قانونی جهت تکمیل مدارک خود اقدام کنید. بهتر است پیش از هر اقدام مجددی با متخصصین امر مشورت کنید، تا اگر مدارک شما مشکلی دارد و یا دلایل مرتبط با انگیزه و هدف شما از سفر برای سفارت واضح و روشن نیست، با کمک مشاور و وکیل، پرونده تان را تقویت کرده و با مدارک کافی برای تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزای دانمارک اقدام کنید. در صورت ریجکتی ویزای دانمارک، شما به مدت محدودی وقت دارید تا اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر بمانید. نحوه نگارش نامه رفع ریجکتی بسیار مهم است، بنابراین در این راستا حتماً و قطعاً با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

مدارکی که برای تهیه نامه رفع ریجکتی نیاز دارید شامل:

 • برگه اعلام دلایل ریجکتی درخواست دریافت ویزای دانمارک.

 • مشخصات کامل و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی.

 • کپی کامل از مدارکی که به سفارت تحویل شده است.

 • تکمیل برگه وکالت نامه جهت اقدام از طرف وکیل مهاجرت.

 • نامه درخواست و اعتراض به تصمیم ریجکتی ویزا باید توسط وکیل متقاضی و یا خود او امضا شود.

 • مدارک تکمیلی جهت اعتراض به ادعای کنسولگری.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزا می بایست منتظر پاسخ سفارت بمانید. البته ذکر این نکته ضروریست که معمولا اعتراضات به ریجکتی ویزای دانمارک با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد، مگر در موارد خاص. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزا یاری نماید

آدرس و دسترسی های سفارت دانمارک

آدرس: تهران،خیابان شریعتی، نزدیک پل صدر، خیابان هدایت، خیابان دشتی، شماره ۱۰، سفارت پادشاهی دانمارک

تلفن: ۹۸۲۱۲۲۶۴۰۰۰۷+

ایمیل : thramb@um.dk

وبسایت: http://iran.um.dk/en

آدرس و دسترسی های شرکت VFS

آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مرکز هروی سنتر، طبقۀ چهارم

تلفن: ۹۸۲۱۸۲۸۰۵۹۱۸+

ایمیل: info.denmarkiran@vfshelpline.com

اگر قصد سفر به دانمارک را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری دانمارک

فرم ها و اسناد دانمارک

چک لیست مدارک ضروری سفرهای فرهنگی دانمارک

دریافت فایل

چک لیست مدارک ضروری سفرهای ورزشی دانمارک

دریافت فایل

چک لیست مدارک ضروری شرکت در کنفرانس دانمارک

دریافت فایل

دعوتنامه الحاق به خانواده دانمارک

دریافت فایل

فرم درخواست ویزا دانمارک

دریافت فایل

لیست بیمه های مورد قبول سفارت دانمارک

دریافت فایل

لیست هزینه های سفارت دانمارک

دریافت فایل
[emoji-rating]

مطالب مرتبط

ثبت ديدگاه

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

Phone: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

Fax: 458 761-9562

Web: ThemeFusion

نوشته‌های تازه