اخذ ویزای اتریش2019-10-29T14:46:31+03:30

اخذ ویزای اتریش

اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپا با دانشگاه های معتبر، جاذبه های گردشگری و پیشینه فرهنگی غنی و شاد است. متقاضیان ویزای اتریش برای سفر به این کشور زیبای اروپا باید برای ویزای کوتاه مدت و یا ویزای شینگن درخواست دهند. برای آشنایی بیشتر با مفهوم کشورهای حوزه شینگن و نحوه اخذ ویزای آن، به بخش ویزای شینگن مراجعه کنید.

توضیحات تکمیلی
توضیحات تکمیلی
اخذ ویزای اتریش، ویزای اتریش، ریجکتی ویزای اتریش،ریجکتی ویزا

با پر کردن فرم درخواست ویزای اتریش تخفیف بگیرید.

فرم درخواست

نحوۀ گرفتن وقت سفارت اتریش

گرفتن وقت سفارت اتریش تنها از طریق ارسال ایمیل به شرکت VFS انجام می شود. نمایندگی اعطای ویزای اتریش بر عهدۀ شرکت VFS بوده و به نمایندگی از سفارت اتریش درخواست های ویزا را بررسی می کند. اتباع ایرانی می توانند برای ویزای توریستی، تجاری و دیدار اعضای خانواده از طریق شرکت VFS درخواست دهند.

وقت سفارت اتریش فقط با تعیین وقت قبلی و از طریق ارسال ایمیل به این appointmentaustria@vfshelpline.com آدرس است.

متقاضی باید ایمیلی را حاوی اطلاعات شخصی یعنی نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت و تاریخ انقضا، ملیت و جنسیت، تاریخ سفر، تاریخ پیشنهادی وقت مصاحبه، نوع ویزای درخواستی را ارسال کرده و منتظر تاییدیه وقت سفارت اتریش باشد.

توجه: در صورت عدم دریافت تاییدیه هیچ وقتی برای متقاضی در نظر گرفته نخواهد شد.

با توجه به تعداد زیاد متقاضیان ویزای اتریش می بایست زمانی حدود ۲ الی ۳ ماه پیش از سفر را در نظر گرفت و برای کارهای ضروری اقدام کرد. اگر زمانبندی مناسب برای اخذ ویزای اتریش رعایت شود، می توان امیدوار بود سفر پیش روی شما طبق برنامه انجام خواهد شد.

ویزای کوتاه مدت اتریش

ویزای اتریش از نوع کوتاه مدت به متقاضی اجازه می دهد تا به مدت ۹۰ روز به صورت قانونی ساکن اتریش باشد و یا به دیگر کشورهای حوزۀ شینگن با رعایت پروتکل های قانونی سفر کند. این ویزا شامل ویزای توریستی، تجاری و ملاقات اعضای خانواده است.

ویزای توریستی اتریش

متقاضیان دریافت ویزای توریستی اتریش بعد از رزرو وقت سفارت اتریش باید علاوه بر تکمیل این فرم (به زبان آلمانی) و ارائۀ پاسپورتی که دارای حداقل ۳ ماه اعتبار بعد از پایان سفر و حداقل ۲ صفحۀ خالی باشد. همچنین متقاضی باید مدارک زیر را نیز ضمیمۀ پرونده کرده و در روز مراجعه همراه داشته باشد:

 • یک قطعه عکس که از ۶ ماه قدیمی تر نباشد (پس زمینۀ سفید، وضوح چهره و سایز ۴.۵ * ۳.۵)

 • ویزاهای شینگن قبلی (در صورت دریافت)

 • اصل و کپی گواهی اشتغال به کار / اشتغال به تحصیل برای کارمندان و محصلین (به زبان آلمانی)

 • اصل بیمه سفر با کف قیمت ۳۰۰۰۰ یورو برای تمام مدت سفر و معتبر برای کل کشورهای حوزۀ شینگن

 • اصل نامه ای که گواهی وضعیت شغلی متقاضی و روابط کاری وی باشد، همچنین وضعیت شغلی متقاضی باید متناسب با اهداف سفر وی به اتریش باشد، به زبان آلمانی ترجمه شده تا ضمیمۀ پرونده شود.

 • تمکن مالی و وضعیت بانکی ۶ ماه گذشته

 • رزرو بلیط برگشت به کشور مبدا پس از پایان سفر

 • در صورتیکه متقاضی شواهد کافی برای منابع مالی ارائه نکند، می تواند ضعف مدارک خود را از طریق تسلیم دعوتنامه الکترونیکی (EVE) که در مرکز پلیس منطقه محل سکونت دعوت کننده قرار دارد، تکمیل کند. این دعوتنامه ظرف ۴۸ ساعت بصورت خودکار به سفارت ارسال می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت bmi.gv.at مراجعه نمائید.

جهت دریافت وقت سفارت اترش با ” قیمت مناسب” کلیک کنید.

کلیک کنید

ویزای تجاری اتریش

ویزای تجاری به متقاضی اجازه می دهد تا با اهداف تجاری، امضای قرار دادهای کاری و یا ملاقات همکاران کاری به اتریش سفر کنند. متقاضیانی که شامل حال این ویزا هستند، باید مدارکی را که در وب سایت vfsglobal.com آمده را تهیه کرده و در روز مراجعه به VFS تحویل دهند.

ویزای ملاقات اعضای خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده متقاضی ساکن قانونی اتریش باشد با ارسال دعوتنامه می تواند فرد را به مدت محدودی به اتریش دعوت کند. برای دریافت ویزای اتریش و دیدار خانواده یا دوستان متقاضی باید مدارکی را که در وب سایت vfsglobal.com آمده در روز مصاحبه ضمیمه پرونده داشته باشد.

توجه: هزینه های سفارت اتریش ۶۰ یورو برای هر درخواست است، همچنین مبلغ ۲۴ یورو نیز به عنوان هزینۀ خدمات از متقاضی گرفته خواهد شد. هزینۀ کودکان ۶ تا ۱۲ سال نیز ۳۵ یورو خواهد بود.

توجه: تمامی مدارک فوق به آلمانی ترجمه شود.

ویزای بلند مدت اتریش

اگر اتباع ایرانی بخواهند به مدت بیش از ۹۰ روز در اتریش ساکن شوند، باید برای ویزای نوع D یا اقامت بلند مدت درخواست دهند. در این صورت باید حتما به خود سفارت اتریش در تهران مراجعه کنند. برای درخواست ویزای نوع D متقاضی باید ابتدا به وب سایت bmeia.gv.at مراجعه کرده و نام و نام خانوادگی، نوع ویزای درخواستی و آدرس ایمیل را نوشته تا سفارت وقت مصاحبه را تنظیم کند.

توجه: علاوه بر ویزای بلند مدت، ویزای ترانزیت فرودگاهی و امور مربوط به پناهندگی باید مستقیما توسط سفارت اتریش در تهران انجام شود و توسط VFS صورت نمی پذیرد.

ویزای کاری اتریش

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا می توانند برای هرگونه کار و اشتغال، و یا راه اندازی بیزینس در اتریش نسبت به درخواست ویزای کار اقدام کنند. اجازۀ کار باید توسط کارفرما در اتریش صادر شده و تمامی مراحل قانونی آن پیش از ورود به کشور طی شود، زیرا اجازۀ کار در اتریش در حین سفرهای توریستی صادر نخواهد شد. همچنین سفارت هیچ نقش واسطه ای برای یافتن کار و پیشنهادات شغلی به متقاضیان نخواهد داشت، بلکه انحصار اجازۀ کار اتریش در دست مرکز خدمات بازار کار اتریش یا AMS است.

توجه: در حال حاضر، ادارۀ کار اتریش در تلاش است تا استخدام نیروی کار بین المللی را در همین سطح نگه دارد، تا فرصت بیشتری برای اتباع داخلی، جوانان خارجی نسل دوم و اتباع خارجی نسل اول ایجاد شود.

اگر قصد سفر به اتریش را دارید با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

جاذبه گردشگری اتریش

تحصیل در اتریش

برای ویزای تحصیلی اتریش و ادامۀ تحصیلات دانشگاهی در این کشور متقاضی باید مسقیماُ با موسسات و دانشگاه های اتریش در ارتباط باشد و سپس با دریافت پذیرش تحصیلی برای ویزای بلند مدت یا نوع D درخواست دهد. دانشجو باید مستقیم از طریق سفارت وقت مصاحبه بگیرد و مدارک دانشجویان را که در بخش فرم ها و اسناد آمده به سفارت تحویل دهد.

ریجکتی ویزای اتریش

درصورت تمایل آشنایی با مفهوم رفع ریجکتی و یا چگونگی اعتراض به پاسخ منفی ویزا می توانید از طریق این لینک مطالب مرتبط را در سایت ما مطالعه نمائید.

سفارت اتریش یکی از سخت گیر ترین سفارت های اروپایی است و بر مبنای قواعد و قوانین داخلی و بین المللی تعدادی از درخواست هایی را که مدارک ناقصی ارائه داده، و یا هدف واضحی از سفر به اتریش نداشته باشد، رد خواهد کرد. در نتیجه ریجکتی ویزای اتریش در مسیر سفر به این کشور اجتناب ناپذیر است. علاوه بر ویزای شینگن که به دلیل مشخص نبودن برنامه سفر، عدم تمکن مالی و یا نواقص موجود در پرونده رد می شود، ویزای نوع D یا همان اقامت طولانی مدت اتریش برای تحصیل و یا کار نیز بنا به دلایلی همچون نقص در پرونده، و یا دلایل دیگر رد می شود. دلایل عمده ریجکتی ویزای اتریش شامل موارد زیر است:

 • ارائه پاسپورت جعلی یا اشتباه

 • ارائه اسناد نادرست مربوط به سفر

 • عدم اثبات بازگشت متقاضی به کشورش

 • ارائه مدارک نادرست و یا جعلی

 • ارائه اطلاعات فریبکارانه و یا گمراه کننده به کنسول

 • هشدار سیستم شنگن یا SIS برای رد کردن درخواست ویزا

 • قرار داشتن متقاضی در وضعیتی که تهدید برای نظم جامعه، امنیت و یا سلامت عمومی باشد.

 • دیگر دلائل قانونی که توسط کنسول اعلام خواهد شد.

برای ریجکتی ویزای اتریش بر اساس موارد بالا یا دیگر موارد، کنسول موظف است نامه ای را با توضیحات و دلایل کافی به متقاضی تحویل دهد، تا فرد بتواند برای اخذ مجدد ویزای اتریش تصمیم گیری کرده و اقدام کند.

در پروسۀ اخذ ویزای اتریش، قطعا یکی از موانعی که می تواند اقامت و ویزای متقاضی را تهدید کند، ریجکتی ویزا است. قدم اول در رفع ریجکتی ویزای اتریش این است که از دلایل آن مطلع شوید. اگر مدارک شما ناقص است و نامه تکمیل مدارک برای شما صادر شده، حتما در اسرع وقت و در مدت زمان قانونی جهت تکمیل مدارک خود اقدام کنید. بهتر است پیش از هر اقدام مجددی با متخصصین امر مشورت کنید، تا اگر مدارک شما مشکلی دارد و یا دلایل مرتبط با انگیزه و هدف شما از سفر برای سفارت واضح و روشن نیست، با کمک مشاور و وکیل، پرونده تان را تقویت کرده و با مدارک کافی برای تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزا اقدام کنید. در صورت ریجکتی ویزای اتریش، شما به مدت محدودی وقت دارید تا اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر بمانید. نحوه نگارش نامه رفع ریجکتی نیز بسیار مهم است، بنابراین در این راستا حتماً و قطعاً با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

مدارکی که برای تهیه نامه رفع ریجکتی نیاز دارید شامل:

 • برگه اعلام دلایل ریجکتی درخواست اخذ ویزای اتریش.

 • مشخصات کامل و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی.

 • کپی کامل از مدارکی که به سفارت تحویل شده است.

 • تکمیل برگه وکالت نامه جهت اقدام از طرف وکیل مهاجرت.

 • نامه درخواست و اعتراض به تصمیم ریجکتی ویزای اتریش که باید حتما به زبان آلمانی نوشته شود و توسط وکیل متقاضی و یا خود او امضا شود.

 • مدارک تکمیلی جهت اعتراض به ادعای کنسولگری.

پس از اعتراض به ریجکتی ویزا می بایست منتظر پاسخ سفارت بمانید. البته ذکر این نکته ضروریست که معمولا اعتراضات ریجکتی ویزای اتریش با پاسخ مثبت مواجه نخواهد شد، مگر در موارد خاص. بنابراین مجدداً توصیه می کنیم که از کمک وکلای خبره در این امر استفاده نمائید. موسسه حقوقی بین المللی فراگامان مهام نیز با سالها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای انگلستان می تواند شما عزیزان را در به ثمر رساندن این مهم و اتمام موفقیت آمیز پروژه رفع ریجکتی ویزای اتریش یاری نماید.

با این امید که در مسیر اخذ ویزای اتریش برای شما مشکلی ایجاد نشود، سفر خوبی را به اتریش و لذت بردن از این کشور بی نظیر برای شما آرزومندیم.

آدرس و دسترسی های سفارت اتریش

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۸

کد پستی: ۱۹۷۹۶۳۳۷۵۵

تلفن سفارت اتریش در تهران: ۰۲۱-۲۲۷۵۰۰۴۰

سایت سفارت: bmeia.gv.at

آدرس و دسترسی های شرکت VFS

آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، هروی سنتر، طبقه ۴

فرم ها و اسناد اتریش

فرم درخواست ویزا

دریافت فایل

مدارک دانشجویی

دریافت فایل

چه امتیازی به این مقاله می دهید ؟ 0 نظر

اخذ ویزای اتریش
4 3

مطالب مرتبط

ثبت ديدگاه