ویزامتریک یک شرکت کارگزار برای دریافت انواع ویزای آلمان می باشد. مشکل اکثر افرادی که می خواهند ویزای آلمان دریافت کنند، نداشتن اطلاعات کامل درباره ی انواع ویزا، هزینه ی ویزا، شرایط دریافت مدارک ویزا و… می باشد.

ویزامتریک - ویزای آلمان

ویزامتریک در ایران

شرکت ویزامتریک با هدف ارائه ویزای آلمان در ایران فعالیت می کند. سفارت آلمان با اعلام به همه متقاضیان، این شرکت را به عنوان کارگزار ویزا معرفی کرده است، بطوری که وقت سفارت هم از طریق ویزامتریک به متقاضیان ارائه میشود.

سفارت آلمان از تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ با شرکت خدماتی ویزامتریک (شرکت رهیاب گذر آرتا) جهت مشتری مداری و تسهیل ارایه درخواست روادید همکاری خود را آغاز کرد. به همین دلیل ویزامتریک درخواست های روادید شینگن را که زیر نظر سفارت فعالیت می کند، می پذیرد.

نشانی شرکت ویزامتریک: تهران، خیابان خالد اسلامبولی، نبش خیابان بیست و یکم، پلاک ۱۳۷،ساختمان شیرازی، طبقه اول، کدپستی: ۱۵۱۳۹۳۳۱۳۴

مقاله های مرتبط: وقت سفارت آلمان

ویزا یا روادید

ویزا یا روادید اجازه نامه ای می باشد که دولت ها برای ورود ابتاع خارجی به کشورشان صادر می کنند. در صورت نداشتن ویزا یا روادید فرد اجازه ی ورود به آن کشور را نخواهد داشت. طبق روابط سیاسی ایران و آلمان و قوانین وضع شده از سوی مجلس جمهوری فدرال آلمان، ایرانیانی که می خواهند به آلمان مهاجرت کنند باید برای ورود به این کشور ویزا دریافت کنند. برای دریافت باید به شرکت ویزامتریک مراجعه کنید. و یا می توانید از طریق موسسه حقوقی بین المللی مهام برای تصریح در انجام مراحل اقدام کنید. آلمان ویزای شینگن را هم قبول می کند و فرد متقاضی با داشتن این ویزا می تواند به کشور آلمان سفر کند.

معرفی انواع ویزای آلمان

ویزای آلمان از چند جهت تقسیم بندی می شود:

تقسیم بندی ویزا بر اساس مدت زمان اقامت فرد متقاضی در کشور مقصد به چند دسته ی بلند مدت، کوتاه مدت و ترانزیتی تقسیم می شود.

تقسیم بندی ویزا بر اساس هدف فرد متقاضی از سفر به کشور مقصد که به انواع تحصیلی، کاری، ازدواج، توریستی و… تقسیم می شود. علاوه بر این تعداد دفعات ورود و خروج به کشور آلمان نیز به سه نوع یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شود. در ادامه درباره ی انواع مختلف ویزا بیشتر توضیح داده خواهد شد.

یکی دیگر از موضوعات برای سفر به آلمان که باید به آن اشاره کرد اقامت دائم یا مهاجرت به این کشور است. در واقع زمانی که فرد متقاضی اقدام به دریافت ویزای آلمان می کند می تواند مدت معلومی برای هدف مشخصی در این کشور حضور داشته باشد.

توجه: اقامت دائم یا مهاجرت پروسه ی دیگری دارد و نباید این دو را با هم اشتباه گرفت.

انواع ویزای آلمان از لحاظ تعداد دفعات ورود به کشور

  • ویزای صفر بار ورود: در صورتی که فرد متقاضی دارای ویزای صفر بار ورود باشد یعنی اجازه ی خروج از فرودگاه یا ایستگاه های قطار را نخواهد داشت.

  • ویزای سینگل یا یک بار ورود: با داشتن این ویزا فرد متقاضی تنها یک بار می تواند به کشور آلمان وارد شود.

  • ویزای دابل یا دو بار ورود: ویزای دابل بدین معنی است که فرد متقاضی می تواند دو بار وارد کشور مقصد شود.

  • ویزای مولتیپل یا چند بار ورود: در صورت داشتن ویزای چند بار ورود فرد متقاضی قادر خواهد بود در مدت زمان اعتبار ویزا به دفعات زیاد وارد کشور مقصد شده و از آن خارج شود. در صورتی که فرد قصد اقامت طولانی در این کشور را دارد یا تاجر و فعال اقتصادی است بهتر است برای دریافت ویزای مولتیپل یا چند بار ورود اقدام کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ویزامتریک مراجعه کنید.