برترین سری از مسابقات موتورسواری اروپا مسابقات موتوجی پی MotoGP است. در این مسابقه ماهرترین ورزشکاران این رشته با یکدیگر به رقابت می پردازند. این مسابقه با رقابت های مهیج خود زبان زد بوده و در تمامی جهان مشتاقان و هواداران خود را دارد. در این حیطه ورزشی، هیچ رشته موتوراسپرتی قابل قیاس با این مسابقه نیست. این رشته با ۶۵ سال قدمت، قدیمی ترین مسابقات قهرمانی جهان در رشته موتورسواری می باشد، که نخستین فصل آن در سال ۱۹۴۹ برگزار شد.

 

مسابقات موتوجی پی _ مسابقات موتوجی پی MotoGP

مسابقات موتوجی پی MotoGP

تاریخچه

مسابقات موتوجی پی MotoGP نخستین بار در سال ۱۹۴۹ و زیر نظر فدراسیون جهانی موتورسواری FIM پا به عرصه گذاشت. مسابقات جایزه بزرگ موتورسواری، از همان اوایل قرن بیستم در چندین کشور اروپایی برگزار شد. در این سری از مسابقات موتوجی پی ۲۰۱۹، بازی دارای بخش تک‌ نفره است یعنی اینکه به شما این اجازه را می‌ دهد، که به صورت تک نفره مسابقه را آغاز کنید و همچنین حالت های مختلفی نیز برای بخش چند نفره وجود دارد. در سیستم تک نفره شما می توانید علاوه بر اعمال تغییرات بر روی موتور، رنگ و سایر جزئیات کلاه ایمنی خود را نیز عوض کنید. یکی از ویژگی های جذاب این سری، حالت کارگردانی این بازی است که به شما این اجازه را می‌ دهد نقشه و قوانین مسابقه را  تعیین کنید.

موتورسیکلت ها

موتورسیکلت های این مسابقه، به دلیل سرعت بسیار بالا فقط برای پیست طراحی و تولید می شوند. استفاده زیاد از مواد سبک وزن، هم چون تیتانیوم و فیبر کربن تقویت شده، قیمت نهایی این موتورسیکلت ها را بسیار بالا برده است.

کشورهای شرکت کننده در مسابقه موتوجی پی ۲۰۱۹

Date tornomnt Location
۲_۴  AGU Czech Republic Automotodrom Brno
۹_۱۱ AGU Austria Spielberg
۲۳_۲۵ AGU Britain Silverstone
۱۳_۱۵ SEP San Marino Misano Adriatico
۲۰_۲۲ SEP Eragon. Eragon
۱۵_۱۷ NOV Valencia Valencia

 

برای آشنایی با نحوه اخذ ویزای شینگن به این لینک مراجعه نمائید.